Wielki sukces programu ORLEN w Portfelu. Już ponad 15 tysięcy uczestników

Materiał informacyjny PKN Orlen
Wielki sukces programu ORLEN w Portfelu. Już ponad 15 tysięcy uczestników
Wielki sukces programu ORLEN w Portfelu. Już ponad 15 tysięcy uczestników mat. pras. PKN Orlen
ORLEN w Portfelu to pierwszy w Polsce długoterminowy Program skierowany do inwestorów indywidualnych. Ma on przede wszystkim charakter edukacyjny. Jego celem jest pogłębianie wiedzy Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego. Poza tym uczestnictwo w Programie niesie za sobą wymierne korzyści dla akcjonariuszy w postaci rabatów na paliwa oraz produkty z oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach koncernu.

Uczestnicy programu uprawnieni są do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu.

Jak przystąpić do Programu?

Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku inwestycyjnym w jednym z Biur Maklerskich współpracujących w ramach Programu. Na dziś są to: BM Alior Banku, DM BOŚ Banku, BM mBanku, DM Noble Seciurities, BM PKO Banku Polskiego oraz BM Santander. Oprócz faktu posiadania akcji PKN ORLEN na rachunku maklerskim należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny u wyżej wymienionych brokerów.

Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby zainteresowanych inwestorów w Polsce. Zaproszenie do programu zostało skierowane do wszystkich biur maklerskich działających na polskim rynku i mamy nadzieję, że w przyszłości kolejni brokerzy dołączą do naszej inicjatywy. Obecni partnerzy programu prowadzą ponad 60% wszystkich rachunków maklerskich w Polsce. Z naszego portalu orlenwportfelu.pl korzysta już ponad 240 tysięcy użytkowników.

Co zyskujesz dzięki Programowi?

Wszyscy akcjonariusze, którzy spełnią warunek, mogą korzystać z rabatu na paliwa w wysokości 15 groszy na każdy litr paliwa VERVA oraz 10 groszy na każdy litr paliwa EFECTA i LPG, dzięki czemu można zaoszczędzić do 540 zł rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% zniżki na produkty z oferty pozapaliwowej. Poza tym, w ramach współpracy z naszymi partnerami, uczestnicy programu regularnie otrzymują dostęp do dodatkowych benefitów. Bardzo istotny jest aspekt edukacyjny programu.

Przykładem niech będzie Akademia Inwestowania PKN ORLEN, która powstała we współpracy z CFA Society Poland - polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Program obejmuje tematykę funkcjonowania rynku kapitałowego i został podzielony na dwa poziomy, zarówno dla doświadczonych inwestorów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem oraz zarządzaniem własnym kapitałem. Unikatowość tego programu to także bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych, webinariów oraz podręczników. Akademia Inwestowania PKN ORLEN dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na to, czy są naszymi akcjonariuszami, czy też nie.

Program powstał pod koniec 2018 r. i był pierwszym tego typu rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku. Jako jeden z największych emitentów na GPW chcemy zachęcić Polaków do aktywnego, ale przede wszystkim świadomego inwestowania. Doceniamy inwestora długoterminowego, dając mu konkretny pakiet przywilejów w postaci rabatów i zniżek oraz udostępniając wartościową wiedzę na temat funkcjonowania rynku kapitałowego, zasad działania dostępnych instrumentów finansowych, podstawowych metod zarządzania portfelem inwestycyjnym oraz zarządzania ryzykiem. Dzięki temu, wyposażamy ich w podstawowe narzędzia oraz wiedzę niezbędną do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych.

Uruchamiając program, naszym celem było pozyskanie 10 tysięcy uczestników w 3 lata. Dziś z dumą informujemy, że w programie jest już 15,5 tysiąca akcjonariuszy. W tym miejscu kilka ciekawostek, którymi chcemy się podzielić. Uczestnicy programu w ubiegłym roku zatankowali prawie 4,3 miliona litrów paliwa, a uzyskane zniżki wyniosły blisko 650 tysięcy złotych. Najliczniejszą grupę wiekową są akcjonariusze urodzeni w latach 80., którzy stanowią aż 39%. Najmocniej reprezentowane województwa to: mazowieckie, dolnośląskie i małopolskie.

W maju br. po raz kolejny wzięliśmy udział w Konferencji WallStreet. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie dla inwestorów giełdowych w Polsce i Europie Środkowej, realizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). PKN ORLEN był Partnerem Strategicznym tego wydarzenia, dzięki czemu zainteresowani uczestnicy programu ORLEN w Portfelu uzyskali bezpłatny dostęp materiałów zarejestrowanych podczas tego wydarzenia. Jeden z tematów Konferencji dotyczył właśnie Programów lojalnościowych oraz ich roli w zwiększeniu aktywności inwestycyjnej inwestorów na GPW.

ORLEN w Portfelu jest pierwszym w Polsce tego typu rozwiązaniem. Za naszym przykładem i doświadczeniem kolejne spółki giełdowe zaczęły dostrzegać rolę i znaczenie długoterminowego inwestora indywidualnego i powstały następne programy lojalnościowe, jak w PZU czy UNIMOT. Od profesjonalnych uczestników rynku, naszych partnerów biznesowych zbieramy bardzo pochlebne opinie i często jesteśmy stawiani za wzór do naśladowania. Najbardziej cieszy nas jednak pozytywna informacja zwrotna uzyskana od samych Uczestników programu i naszych inwestorów.

Cały czas staramy się być aktywni o czym świadczą liczne konferencje i wydarzenia, w których chętnie bierzemy udział i dzielimy się wiedzą. Wspieramy wszelkie inicjatywy mające na celu edukację finansową Polaków. Przed nami pracowity okres, kolejne wyzwania, nowe formaty, pomysły do wdrożenia. Wszystko z myślą o naszych uczestnikach, akcjonariuszach obecnych i przyszłych. O wszystkich wydarzeniach, naszych planach, konferencjach informujemy na naszym portalu orlenwportfelu.pl w zakładce aktualności.

Warto podkreślić, że za nami są już 3 serie z cyklu Praktycznie o Inwestowaniu. Wyemitowaliśmy łącznie 42 odcinki, w których w przystępny sposób przekazujemy wiedzę, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie inwestować. Dowiecie się… dlaczego warto inwestować, jak budować portfel inwestycyjny, czym są ETF-y oraz instrumenty pochodne oraz znajdziecie wiele innych interesujących tematów związanych z inwestowaniem, rynkiem i regulacjami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży