IPT - pasek artykułowy

Wrocław na walentynki: TOP 10 pomysłów. Te romantyczne miejsca w stolicy Dolnego Śląska potrafią oczarować

Emil Hoff
Emil Hoff
Klaudia Światowiec
Klaudia Światowiec
Gdzie wybrać się na walentynki we Wrocławiu? Stolica Dolnego Śląska obfituje w romantyczne miejsca! Zobacz na kolejnych zdjęciach, gdzie warto zabrać ukochaną osobę na walentynkowy spacer. Przedstawiamy 10 ciekawych pomysłów, a także kalendarz walentynkowych imprez, koncertów i spektakli.
Gdzie wybrać się na walentynki we Wrocławiu? Stolica Dolnego Śląska obfituje w romantyczne miejsca! Zobacz na kolejnych zdjęciach, gdzie warto zabrać ukochaną osobę na walentynkowy spacer. Przedstawiamy 10 ciekawych pomysłów, a także kalendarz walentynkowych imprez, koncertów i spektakli. Pawel Relikowski / Polskapress, zdjęcie ilustracyjne
Walentynki 2023 już niedługo. Warto zaplanować sobie ten dzień i wybrać się na poszukiwanie miejsc, które podbiją romantyczną atmosferę Dnia Zakochanych. Proponujemy wybrać się w tym celu do Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska. Walentynki we Wrocławiu to idealna propozycja dla poszukiwaczy niezwykłej, miłosnej atmosfery. Przygotowaliśmy listę punktów na mapie Wrocławia, które pomogą dopracować randkę do perfekcji. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się na walentynki we Wrocławiu.

Spis treści

Gdzie na walentynki? We Wrocławiu nie brakuje miejsc dla zakochanych

Wrocław ma wiele przydomków – miasto spotkań, miasto stu mostów, miasto krasnali. Jednak doskonale pasowałoby do niego również „miasto miłości”, bowiem nie brakuje tu miejscówek, które pozwolą dodać uroku każdej randce. Dlaczego warto spędzić walentynki we Wrocławiu w 2023 roku?

 • Niesamowite punkty widokowe, czyli wspólne podziwianie wyjątkowej panoramy miasta – Wrocław umie się ładnie zaprezentować. W towarzystwie takich widoków nie potrzeba słów.
 • Mosty! Wieczorna przechadzka starymi mostami Wrocławia, najlepiej przy prószącym lutowym śniegu, w świetle latarni i z widokiem na Odrę… Romantyczna atmosfera może uratować nawet nieco niezręczną randkę.
 • Imponująca liczba parków. We Wrocławiu nie brakuje terenów zielonych, które idealnie sprawdzą się na walentynkowy spacer po mieście. Przygotujcie kubki z grzanym winem i wyruszcie w romantyczną podróż po zalesionych alejkach.
 • Bogata oferta restauracji, kawiarni, barów. Kiedy zmęczycie się spacerem, bez problemu znajdziecie miejscówkę, która tylko podbije romantyczny nastrój walentynkowego wieczoru. Stolica Dolnego Śląska może się poszczycić urokliwymi kafejkami przycupniętymi w cieniu Odry czy na dachu galerii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto.
Kiedyś zakochani masowo wieszali na Moście Tumskim swoje kłódki. Po remoncie kłódki zostały usunięte, a strażnicy kontrolują, czy nie pojawiają się nowe
Kiedyś zakochani masowo wieszali na Moście Tumskim swoje kłódki. Po remoncie kłódki zostały usunięte, a strażnicy kontrolują, czy nie pojawiają się nowe – warto więc skorzystać z mostu miłości w bardziej tradycyjny sposób, czyli zrobić sobie na nim romantyczne zdjęcie. Pawe£ Relikowski / Polskapress

Gdzie na walentynki we Wrocławiu? Zobacz zdjęcia romantycznych miejsc w stolicy Dolnego Śląska:

Walentynki 2023 we Wrocławiu: imprezy, koncerty i wydarzenia. Zaplanujcie romantyczny wieczór

Walentynki 2023 przypadają we wtorek (14 lutego). Jednak obchody Dnia Zakochanych w wielu miastach rozciągają się na cały poprzedzający ten termin weekend. Zobaczcie, jakie imprezy, koncerty i wydarzenia na walentynki odbędą się we Wrocławiu:

12 lutego (niedziela)

 • 11:00 Targi Dobry Design (moda, biżuteria, ceramika, książki, rośliny, wellness) w Concordia Design Wrocław, wstęp darmowy
 • 20:00 Walentynkowa Potańcówka Swingowa z Karpeta Jazz Brothers: koncert w Vertigo Jazz Club (Oławska 13), bilety od 30 zł

13 lutego (poniedziałek)

 • 17:00 Goło i wesoło: spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol, bilety od 100 zł

14 lutego (wtorek)

 • 19:00 Krystyna Prońko Trio: koncert w Teatrze Muzycznym Capitol, bilety od 80 zł
 • 19:00 Walentynki w Starym Klasztorze: koncert walentynkowy, bilety od 50 zł
 • 19:00 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie: spektakl w Teatrze Polskim, bilety od 40 zł
 • 19:00 Perły miłości: koncert walentynkowy w Narodowym Forum Muzyki, bilety od 35 zł
 • 19:00-20:00 Niewidome 100%: spektakl w Teatrze Ad Spectatores, bilety od 99 zł
 • 19:30-21:30 Don Juan: balet w Operze Wrocławskiej, bilety od 40 zł
 • 20:00 Mustang: stand-up Błażeja Krajewskiego w hotelu Ibis Styles (Plac Konstytucji 3 Maja 3), bilety od 60 zł
 • 20:00 Walentynkowy koncert wiedeński w Sali Koncertowej Radia Wrocław, bilety od 159 zł
 • 21:00-22:00 Mąż i żona: spektakl w Teatrze Ad Spectatores, bilety od 99 zł

Wielki gest czy skromny spacer? Romantyczne miejsca we Wrocławiu

Przygotowaliśmy dla Was listę romantycznych miejsc we Wrocławiu, które warto rozważyć, planując walentynki 2023. Dzień Zakochanych dla jednych to tylko chwyt marketingowy, czas, kiedy sklepy barwią się na różowo, a popyt na kwiaty wzrasta. Dla innych jest to jednak idealna szansa, żeby zrobić dla swojej drugiej połówki coś miłego – wybrać się w końcu na dawno odkładany spacer, ładnie się ubrać i zmienić nieco scenerię. Nawet jeśli nie jesteś fanem komercyjnego Dnia Zakochanych, może skusisz się na zwiedzenie któregoś z miejsc z listy?

Na Ostrów Tumski od strony Wyspy Piaskowej dojdziecie słynnym Mostem Tumskim, czyli wrocławskim mostem miłości.
Na Ostrów Tumski od strony Wyspy Piaskowej dojdziecie słynnym Mostem Tumskim, czyli wrocławskim mostem miłości.
Pawel Relikowski / Polskapress / Archiwum

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie spędzić walentynki 2023 – Wrocław poleca się i zaprasza na dzień pełen wrażeń. Co ciekawe… nie tylko centrum sprzyja zakochanym. W naszym zestawieniu znajdziesz pomysły na ucieczkę od tłumów, jeśli wymarzona randka to w Twoim wydaniu raczej mało oblegana impreza. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz się w walentynkową podróż po Wrocławiu!

Światłogród, czyli romantyczny wieczór w Ogrodzie Botanicznym

14 lutego, czyli walentynki, to ostatni dzień, w którym będzie można odwiedzić wrocławski Światłogród - park iluminacji, stworzony na terenie Ogrodu Botanicznego. Niesamowita atmosfera tego miejsca świetnie sprzyja randkowaniu, do tego na 24 lutego zaplanowane są pokazy magiczne i animacje dla dzieci.

Światłogród będzie czynny w godz. 16:30-21:00. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł.

Walentynki dla aktywnych: zabawa na lodowisku

Dobrym pomysłem na walentynki jest zabranie drugiej połówki na lodowisko. Śmiganie na łyżwach daje sporo frajdy, a gdy się trochę zmęczycie, będziecie mieli większą ochotę na romantyczną kolację lub wieczór w kinie, w tych wygodnych, miękkich fotelach.

We Wrocławiu zimą 2023 działają aż cztery lodowiska: w Hali Orbita, przy Spiskiej, przy XIV LO i na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Zakochani mają do dyspozycji aż cztery lodowiska we Wrocławiu.
Zakochani mają do dyspozycji aż cztery lodowiska we Wrocławiu. Jaroslaw Jakubczak / Polskapresse, zdjęcie ilustracyjne

Ostrów Tumski numerem jeden na walentynki

Ostrów Tumski to obowiązkowy punkt na liście romantycznych miejsc we Wrocławiu. To najstarsza część miasta, która widziała jeszcze czasy za pierwszych Piastów. Jej nazwa pochodzi od staropolskiego słowa ostrowy, czyli wyspy. W X w. znajdował się tu drewniany gród, później pojawiły się budynki murowane.

Obecnie Ostrów Tumski wyspą już nie jest, ale można o tym zapomnieć, patrząc na tę część miasta z drugiego brzegu Odry. Jeśli chcecie podziwiać Ostrów Tumski w pełnej krasie, z nieco większej odległości, idealnym punktem obserwacyjnym będzie bulwar Xawerego Dunikowskiego. Warto jednak przejść się krętymi uliczkami tego miejsca, bo można przenieść się wtedy do zupełnie innych czasów.

Jak dotrzeć do Ostrowa Tumskiego? Najbliższe przystanki tramwajowe to Ogród Botaniczny, Hala Targowa i Plac Bema. Jeśli wybraliście się na walentynkowy obiad do jednej z restauracji na wrocławskim rynku, polecamy przejść stamtąd w stronę Ostrowa spacerem.

Powinno Wam to zająć ok. 20 minut, a po drodze będziecie mogli przejść przez Wyspę Piaskową i trafić na Ostrów Tumski słynnym Mostem Tumskim. Być może znacie go pod nazwą „Most Miłości” – to właśnie tutaj zakochani zwykli wieszać kłódki ze swoimi inicjałami i to tu robią sobie zdjęcia na tle rzeki i zabytkowych zabudowań najstarszej części miasta.

Jeśli nie spacer po Ostrowie Tumskim, to może obejrzycie go z daleka? Nocą robi niesamowite wrażenie.
Jeśli nie spacer po Ostrowie Tumskim, to może obejrzycie go z daleka? Nocą robi niesamowite wrażenie. Jarosław Jakubczak / Polska Press / Archiwum

Po przejściu przez most czeka na Was wyjątkowy spacer pomiędzy budynkami sakralnymi. Na spacer walentynkowy po Wrocławiu polecamy wybrać się wraz z zapadnięciem zmroku, aby spotkać na Ostrowie Tumskim słynnego latarnika. Tajemnicza postać w czarnym cylindrze pojawia się na tych ulicach co wieczór, aby rozpalić latarnie.

Walentynki na wysokości. Wieża Matematyczna

Kolejne z wyjątkowo romantycznych miejsc we Wrocławiu to taras widokowy na Wieży Matematycznej. Jest to wieża w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiemu przy pl. Uniwersyteckim. Taras widokowy znajduje się 42 metry nad ziemią i rozpościera się z niego niesamowity widok na miasto.

Wieża Matematyczna wznosi się nad mostem Uniwersyteckim, więc romantyczną atmosferę buduje tu bliskie towarzystwo Odry i panorama wrocławskich wysp – Słodowej i Piaskowej. Zobaczycie stąd starówkę i strzeliste wieże kościołów w oddali. Niegdyś znajdowało się tu utworzone w XVIII w. Obserwatorium Astronomiczne – to stąd obserwowano gwiazdy i badano niebo. Czy może być coś bardziej romantycznego?

Tarasu na wieży strzegą cztery rzeźby reprezentujące fakultety dawnego uniwersytetu – Teologię, Filozofię, Prawo i Medycynę. Wieża Matematyczna jest częścią Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, dlatego wejście na nią jest płatne. Warto wdrapać się na górę, aby urozmaicić swój walentynkowy spacer po okolicach wrocławskiego rynku niezwykłymi widokami na miasto.

Wieża Matematyczna kiedyś była Obserwatorium Astronomicznym. Romantyczny widok, jaki się z niej rozpościera, to dobry pomysł na spędzenie walentynek
Wieża Matematyczna kiedyś była Obserwatorium Astronomicznym. Romantyczny widok, jaki się z niej rozpościera, to dobry pomysł na spędzenie walentynek we Wrocławiu. Wieża jest częścią gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Zgubcie się razem w labiryncie w Parku Brochowskim

Nasza kolejna propozycja należy do mało popularnych miejsc na mapie Wrocławia – niewielu turystów o niej wie. Również dlatego, że nie leży w centrum miasta, a okolica, w której się znajduje, to Brochów, czyli jedno z osiedli na krańcach Wrocławia.

O czym mowa? W Parku Brochowskim znajduje się zielony labirynt utworzony z grabów. Labirynt jest wyjątkowym miejscem na spacer dla tych, którzy szukają rozrywki z dala od tłumów. Warto tu zajrzeć przede wszystkim zimą, kiedy korytarze pokrywają się śniegiem, a w środku sieci korytarzy można się poczuć jak w magicznej krainie.

Przygotujcie ze sobą termosy z gorącą herbatą lub czymś mocniejszym i spróbujcie zgubić się w brochowskim labiryncie. Cisza, spokój i odrobina adrenaliny to coś, co może dodać Waszej walentynkowej randce wyjątkowego klimatu. Przy okazji polecamy pospacerować również po innych częściach Parku Brochowskiego. Wiedzieliście, że to właśnie on jest najstarszym zabytkowym parkiem we Wrocławiu?

Bliżej nieba, czyli taras widokowy Sky Tower

Sky Tower to niezaprzeczalny symbol Wrocławia i jego pierwszy drapacz chmur. Budynek ma 212 metrów i 51 kondygnacji – jest częstym punktem orientacyjnym, bo widać go praktycznie z każdego zakątka Wrocławia.

Na 49. piętrze znajduje się taras widokowy, na który zdecydowanie warto wybrać się w walentynki 2023. Widoku z tego miejsca nie da się porównać z niczym innym. Szczególnie romantyczna atmosfera panuje tu o zachodzie słońca. Z tarasu widokowego Sky Tower poza panoramą całego miasta, zobaczycie również górę Ślężę oddaloną od wieżowca o ok. 35 km.

Na 49. piętrze Sky Tower znajduje się punkt widokowy. Zobaczycie z niego panoramę całego miasta. Co powiecie na walentynki we Wrocławiu na sporej wy
Na 49. piętrze Sky Tower znajduje się punkt widokowy. Zobaczycie z niego panoramę całego miasta. Co powiecie na walentynki we Wrocławiu na sporej wysokości? Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse / Archiwum

Spacer z rynku do Sky Tower to ok. pół godziny, warto więc skorzystać z komunikacji miejskiej i wysiąść na przystanku Wielka. W wieżowcu znajduje się też galeria handlowa, kawiarnie i restauracje, jeśli po podróży na 49. piętro będziecie mieć ochotę na bardziej przyziemne atrakcje.

Walentynki we Wrocławiu ze sztuką. Podwórka murali na Nadodrzu

Jeśli chcielibyście wzbogacić swój walentynkowy spacer o sztukę i trochę artystycznych doświadczeń, polecamy przespacerować się po osiedlu Nadodrze. To wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, które po latach złej sławy, staje się artystyczną stolicą miasta. Nadodrze to osiedle starych kamienic, wąskich uliczek i murali.

Przede wszystkim warto się tu trochę zagubić i poeksplorować ukryte zaułki Nadodrza. Od strony ulicy Roosevelta znajduje się brama, przez którą można wejść na podwórka schowane pomiędzy starymi kamienicami. Dlaczego warto się tam zapuścić? To kolorowe podwórka – podupadające budynki pokryto barwnymi muralami przedstawiającymi roślinność, zwierzęta, mieszkańców czy nawet portret Fridy Kahlo.

Przy ul. Roosevelta na Nadodrzu znajdziecie wyjątkowe podwórko pośród starych kamienic. Na budynkach rozgościły się kolorowe murale. Walentynki we Wrocławiu
Przy ul. Roosevelta na Nadodrzu znajdziecie wyjątkowe podwórko pośród starych kamienic. Na budynkach rozgościły się kolorowe murale. Walentynki we Wrocławiu to fajna szansa na romantyczny spacer w towarzystwie sztuki ulicznej. Pawel Relikowski / Polska Press

Na Nadodrzu nie brakuje romantycznych kawiarni, warto więc wziąć napój na wynos i z kubkiem w ręku (a dłonią swojej walentynki w drugim ręku) pooglądać artystyczną stronę tego miejsca.

Pergola na romantyczny spacer

Kolejne romantyczne miejsce we Wrocławiu jest uwielbiane przez fotografujące się pary. To Pergola, czyli wyjątkowy korytarz utworzony z obrośniętych roślinnością kolumn. Trasa spacerowa otacza sztuczny staw, w którym znajduje się słynna fontanna multimedialna przy Hali Stulecia.

Spacer Pergolą z widokiem na Halę Stulecia i staw to świetna propozycja na spędzenie walentynek we Wrocławiu. Winorośla oplatające kolumny wyglądają
Spacer Pergolą z widokiem na Halę Stulecia i staw to świetna propozycja na spędzenie walentynek we Wrocławiu. Winorośla oplatające kolumny wyglądają niezwykle romantycznie. Tomasz Holod / Polskapresse / Archiwum

Nad wszystkim góruje Hala Stulecia, czyli budynek uznany za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks jest częścią Parku Szczytnickiego. Spacer Pergolą to idealny pomysł na walentynki we Wrocławiu – winorośla otaczające drogę dają wrażenie intymności.

Gdzie walentynki we Wrocławiu? Postaw Ogród Japoński

Tuż obok Pergoli, na terenie Parku Szczytnickiego, przy ul. Mickiewicza znajduje się Ogród Japoński. To szansa na doświadczenie w Polsce nieco kultury Japonii – liczne alejki, ścieżki, staw i niezwykła orientalna roślinność to idealny pomysł na urozmaicenie swojego walentynkowego spaceru.

Możecie podziwiać tu japońskie kompozycje ogrodowe, zrobić mnóstwo wyjątkowych zdjęć i przysiąść na ławeczce, słuchając odgłosów wodnej kaskady.

Walentynkowy spacer szlakiem legendy. Mostek Pokutnic

Następne miejsce na naszej liście jest okryte wyjątkową legendą, która idealnie współgra z Dniem Zakochanych. Mostek Pokutnic to kładka łącząca dwie wieże Katedry św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej, zaraz przy rynku. Wędrówka na górę to szansa na trochę aktywności, ponieważ do Mostku Pokutnic prowadzi 247 schodów.

Z kładki rozciąga się widok na starówkę, tym razem z bliska. Według legendy, na Mostek Pokutnic została kiedyś zesłana przeklęta przez swojego ojca Tekla. Dziewczynę ukarano za zbyt swobodne obchodzenie się z chłopcami i niepoważne podejście do zamążpójścia. Podobno musiała pokutować, zamiatając kładkę bez końca. Ostatecznie uratowała ją czarownica, ale do tej pory Mostek Pokutnic wskazuje się ponoć jako przestrogę dla młodych dziewcząt. W takim miejscu nie da się odmówić zaręczyn. Na górze znajdziecie dwa krasnale – Teklę i Martynkę – legendarną pokutnicę i jej czarodziejską wybawcielkę.

Taki widok rozpościera się z Mostku Pokutnic – wspaniała okazja, żeby popatrzeć na starówkę Wrocławia z nieco innej perspektywy.
Taki widok rozpościera się z Mostku Pokutnic – wspaniała okazja, żeby popatrzeć na starówkę Wrocławia z nieco innej perspektywy. Pawel Relikowski / Polskapresse

Walentynki we Wrocławiu. Ogród Ossolineum w sercu miasta

Kto powiedział, że w centrum miasta nie można znaleźć romantycznych miejsc z dala od zgiełku? Barokowy ogród na dziedzińcu Ossolineum to piękne miejsce, w którym można przysiąść z drugą połówką na ławce i pooglądać eleganckie żywopłoty.

Ogród otaczają budynki, dlatego jest odgrodzony od hałasów i wścibskich spojrzeń przechodniów. Znajduje się 10 minut spacerem od rynku. Polecamy wejść do niego przez urokliwy zaułek Ossolińskich, od strony placu Nankiera. To bardzo romantyczne miejsce, ciche, ale w sercu miasta.

Zobacz więcej zdjęć romantycznych miejsc we Wrocławiu na walentynki 2023. Kliknij w zdjęcie:

Gdzie wybrać się na walentynki we Wrocławiu? Stolica Dolnego Śląska obfituje w romantyczne miejsca! Zobacz na kolejnych zdjęciach, gdzie warto zabrać ukochaną osobę na walentynkowy spacer. Przedstawiamy 10 ciekawych pomysłów, a także kalendarz walentynkowych imprez, koncertów i spektakli.

Wrocław na walentynki: TOP 10 pomysłów. Te romantyczne miejs...

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Agata
Wrocław to przepiękne miasto. W tym roku nie udało nam się tam pojechać na Walentynki. Spędziliśmy je w domu. Mój narzeczony ugotował krewetki, kupił moją ulubioną perłę miodową.... A Wrocław? Na pewno nie ucieknie :)
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży