Wycieczki rowerowe do 22 km od Kędzierzyna-Koźla. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 2 - 3 marca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową w okolicy Kędzierzyna-Koźla? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Mają różne stopnie trudności czy dystansu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 22 km od Kędzierzyna-Koźla. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Kędzierzyna-Koźla przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe w okolicy Kędzierzyna-Koźla

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 22 km od Kędzierzyna-Koźla, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 02 marca w Kędzierzynie-Koźlu ma być 15°C. Nie powinno padać. W niedzielę 03 marca w Kędzierzynie-Koźlu ma być 16°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 16,88 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 3 min.
 • Przewyższenia: 46 m
 • Suma podjazdów: 53 m
 • Suma zjazdów: 52 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Ruszamy z parkingu koło szkoły i kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto, po drodze oglądając piękno kuźniańskiego lasu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym jedziemy w lewo. (1) Szlak koloru CZERWONEGO prowadzi do KRASIEJOWA. Po przejechaniu około 2 km widzimy przed sobą płot z desek, na których został odciśnięty ząb czasu. (2) Jedziemy prosto przez łąki. Droga szutrowa zmienia się w asfaltową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do pomnika. Przeskakujemy na drugą stronę ruchliwej drogi Racibórz – Gliwice. Kierujemy się w stronę leśniczówki. Od leśniczówki prowadzi nas droga HUBERTUSOWA. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo. Posuwając się cały czas prosto, przejeżdżamy przed drogę prowadzącą z Rud do Raciborza. Dojeżdżamy do Leśniczówki Wildek (4). Skręcamy w lewo i szlakiem koloru czerwonego jedziemy do kolejnej Leśniczówki Krasiejów. (5) Tutaj skręcamy w prawo w ulicę RACZOKOWĄ. Droga prowadzi u podnóża wzniesienia zwanego Szlozberg.(6) Wyjeżdżamy na drodze prowadzącej z Kuźni Raciborskiej do Rud. Skręcamy w lewo. Kawałek za znakiem Kuźnia Raciborska po prawej stronie w oddali widzimy przedostatnią leśniczówkę na naszej drodze (7). Jedziemy prosto i za latarnią z reklamą skręcamy w lewo w las. Za granicą lasu po lewej stronie w oddali widzimy ostatnią leśniczówkę podczas naszej wyprawy. (8) Kierujemy się w prawo aż do skrzyżowania z ulicą Świerczewskiego, skręcamy w lewo i prosto do startu naszej wycieczki.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Pętla wokół Dziergowic

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 22,15 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 23 min.
 • Przewyższenia: 26 m
 • Suma podjazdów: 38 m
 • Suma zjazdów: 45 m

Mazi88 poleca trasę rowerzystom z Kędzierzyna-Koźla

Jedziemy drogą BARACHOWSKA skręcamy w OD LOTNISKA (1) i prosto w góra i dół aż do skrzyżowania z drogą Dziergowską. Jedziemy w prawo, zaraz w lewo. (2) Tą drogą docieramy do “Od Mostka Raciborskiego”. Skręcamy w lewo. Droga z szutrowej zamienia się w piaskową i prowadzi po obrzeżach wykopu kopalni piasku. (3 i 4) Jedziemy po łuku i przed kolejnym wirażem w prawo skręcamy w lewo w stronę lasu aby znowu wylądować na “Od Mostka Raciborskiego”. Jedziemy w prawo w stronę torów kolejowych. Po lewej mijamy “jeziorka pokopalniane”.(5) Mijamy tory kolejowe. Główna droga prowadzi w prawo a my skręcamy w lewo w gęściejszy las. Przejeżdżamy koło osiedla domków jednorodzinnych. Przekraczamy główną drogę Kuźnia Raciborska - Kędzierzyn-Koźle. Jedziemy przyjemnie z górki w dół. Na rozwidleniu skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do zabudowań gdzie skręcamy w prawo i cały czas przed siebie rozglądając się za zwierzętami ukrytymi wśród łąk. Kolejne skrzyżowanie to kolejne skręcanie w prawo. Jedziemy głównym szlakiem. Na krzyżówce z drogą Odrzańską skręcamy w prawo. Droga doprowadza nas do Przystani na Odrze. (6) Skręcamy w lewo. Wałem docieramy do zabudowań. Jedziemy asfaltem cały czas przed siebie. Asfalt skręca w prawo a my w lewo w drogę gdzie las będziemy mieli po lewej stronie. Kolejne skrzyżowanie znowu w lewo a później na drugim rozwidleniu w prawo. Wjeżdżamy w zabudowania. Na głównej drodze skręcamy raz w lewo i jedziemy w stronę Kuźni Raciborskiej. Mijamy po prawej stronie Rafamet. Za przejazdem kolejowym skręcamy w lewo. Jadąc tą droga docieramy do startu wycieczki.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Kędzierzyn-Koźle - szlakiem historii bliższej i dalszej

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 44,64 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 10 min.
 • Przewyższenia: 76 m
 • Suma podjazdów: 980 m
 • Suma zjazdów: 997 m

Rowerzystom z Kędzierzyna-Koźla trasę poleca K.bru

Drogą historycznych obiektów Kędzierzyna-Koźla. Trasa w większości ścieżkami leśnymi.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: MAGDALENKA INACZEJ

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 22,27 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 24 min.
 • Przewyższenia: 29 m
 • Suma podjazdów: 32 m
 • Suma zjazdów: 33 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Wyruszamy z parkingu koło stadionu. Jedziemy drogą BARACHOWSKĄ cały czas prosto asfaltem. Podziwiamy pięknie odbudowany las po pożarze w 1992 roku (1, 1a). Na skrzyżowaniu (2) skręcamy w lewo w KRUKOWĄ. Teraz trasa z asfaltu zmienia się w ubity szuter. Pedałujemy przed siebie, przez tory kolejowe, dojeżdżamy do kolejnego skrzyżowania (3), gdzie znak będzie nas prowadził bezpośrednio do kaplicy św. Marii Magdaleny (4). Prosto jest cel naszej podróży. Wracamy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo. Po drodze mijamy Tablicę Informacyjną (jedną z wielu, 5), Punkt Widokowy (6) oraz Ławeczkę Zakochanych (7). Droga szutrowa zamienia się w asfaltową, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w stronę wieży obserwacyjnej. Przejeżdżamy tory kolejowe i jedziemy głównym szlakiem do stadionu, po drodze mijając skrzyżowanie, na którym podczas wycieczki już byliśmy. Docieramy do stadionu. Miejsca startu.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Kędzierzyn - Góra Św. Anny - Moszna

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 53,83 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 31 min.
 • Przewyższenia: 308 m
 • Suma podjazdów: 2 199 m
 • Suma zjazdów: 2 199 m

Rowerzystom z Kędzierzyna-Koźla trasę poleca Reemii

Z Kędzierzyna skierowałem się asfaltem w stronę Łąk Kozielskich, za wsią kiedy asfalt skręca w lewo zjechałem na polną drogę, którą dojechałem do drogi na Leśnicę. W Leśnicy są już kierunkowskazy na Górę Św. Anny i zaczyna się podjazd. Przy drodze drzewa owocowe dają troszeczkę cienia. Po niecałych 2 km zaczyna się Kalwaria z pięknymi kapliczkami i kościółkami ukrytymi wśród drzew - tam zjechałem z asfaltu, minąłem Muzeum Czynu Powstańczego. Jak zobaczyłem przed sobą schody to pojawiły się wątpliwości czy zjazd z asfaltu to dobra decyzja ;) Za schodami na szczęście było już mniejsze nachylenie.
Po oglądnięciu Klasztoru zjechałem na ryneczek gdzie w informacji turystycznej dostałem świetną mapę okolic ze wszystkimi trasami i szlakami rowerowymi.
Tak wyposażony udałem się w dalszą drogę. Z ryneczku szybki zjazd kostką pod pomnik, potem ścieżka w lesie (miejscami dosyć stroma) do kamiennej drogi prowadzącej w stronę amfiteatru. Do samego amfiteatru nie dojeżdżałem tylko zielonym szlakiem i potem żółtym rowerowym pojechałem w stronę Żyrowa gdzie jest piękny pałac, folwark i kościółek. Przed Żyrowem miejscami droga jest mocna zarośnięta i jedzie się w 30 cm trawie.
Z Żyrowa dalej żółtym rowerowym w stronę Gogolina. Trasa biegnie częściowo polnymi drogami, szutrowymi i bocznymi asfaltowymi.
Za Gogolinem są Krapkowice, gdzie niestety moja mapka ze szlakami się kończy i jestem skazany na asfaltową drogę 409 na Prudnik. Początkowo jest ścieżka rowerowa, potem trzeba szosą. Droga jest dosyć monotonna, a słoneczko coraz bardziej praży :( Krótki postój na sfotografowanie wiatraków i bocianów i dojeżdżam do Mosznej. Zamek jest niesamowity, jak z bajki. Do tego otoczony parkiem z pięknymi starymi drzewami - zwłaszcza dębami. Siadam w cieniu jednego z takich dębów i czekam na transport do domu :)
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Przydatne akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

 • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
 • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

 • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
 • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
 • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
 • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
 • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
 • uchwyt na bidon oraz bidon
 • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
 • fotelik dla dziecka - dla rodziców
 • pompka
 • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
 • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wycieczki rowerowe do 22 km od Kędzierzyna-Koźla. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 2 - 3 marca? - Kędzierzyn-Koźle Nasze Miasto

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży