Wygasłe wulkany w Europie tworzą przepiękne krajobrazy. Gdzie znaleźć kościół w kraterze, wulkaniczne jeziora i zobaczyć wulkan od środka?

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Wideo
od 16 lat
Wyjątkowość naszej planety niezmiennie nas zadziwia. Jednymi z najbardziej fascynujących miejsc są wulkany – także te, które od milionów lat są nieaktywne. Poznajcie tworzące niezwykłe krajobrazy wygasłe wulkany w Europie. Gdzie znaleźć kościół w kraterze, wulkaniczne jeziora i zobaczyć wulkan od środka?

Spis treści

Chaîne des Puys we Francji to prawdziwa kraina wygasłych wulkanów
Kiedyś groźne i przerażające, dziś przyciągają tłumy turystów z całego świata – mowa o reliktach geologicznej aktywności naszej planety, czyli wygasłych wulkanach. Gdzie w Europie można je podziwiać?

Domena publicznaFlickr.com / Vinckie / Domena publiczna

Zachwycające wygasłe wulkany Europy, czyli niezwykłe miejsca na mapie Starego Kontynentu

Potężne, tryskające lawą wulkany budzą poczucie grozy, a jednocześnie zainteresowanie. Chociaż od tych aktywnych warto trzymać się z daleka, swoją ciekawość można zaspokoić, podziwiając te, które już od bardzo dawna nie grożą żadną erupcją. Na terenie Europy można znaleźć wiele takich miejsc – każde z nich, dzięki swojemu istnieniu, urozmaica krajobraz i odznacza się wyjątkowością. W poniższej galerii znajdziecie najbardziej interesujące wygasłe wulkany (będące turystycznymi atrakcjami) Europy, m.in.:

  • kościół zbudowany w kraterze,
  • niezwykłe jeziora wulkaniczne,
  • jaskinia będąca wnętrzem dawnego wulkanu
  • i inne
Kiedyś groźne i przerażające, dziś przyciągają tłumy turystów z całego świata – mowa o reliktach geologicznej aktywności naszej planety, czyli wygasłych wulkanach. Gdzie w Europie można je podziwiać?Domena publiczna

Wygasłe wulkany w Europie tworzą przepiękne krajobrazy. Gdzi...

„Kraina Wygasłych Wulkanów” w Polsce – gdzie się znajduje?

W Polsce także mamy miejsca, w których miliony lat temu znajdowały się aktywne wulkany – to m.in. Pogórze Kaczawskie na Dolnym Śląsku. Tego typu miejscem, które cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, jest Ostrzyca – dawny komin wulkaniczny, dziś cel pieszych wycieczek i jedno z najpopularniejszych miejsc w regionie. Historię niezwykłego wzgórza poznacie w poniższym artykule:

Pomysł na weekend: Góry Kaczawskie, czyli niezwykła wycieczka śladami wygasłych wulkanów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży