Zadar - kiedy lecieć, by mieć dobrą pogodę? Sprawdź, jaka jest prognoza pogody w Zadarze

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Zadarze zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Zadaru, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Zadarze we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Zadarze

Chorwackie miasto Zadar położone jest nad Morzem Adriatyckim. Podobnie, jak w całej Dalmacji, w sezonie jest tu bardzo dużo turystów.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,8°C, wiosną temperatura to średnio ok. 14,7°C. Latem w Zadarze możemy spodziewać się temperatur rzędu 24,5°C, natomiast jesienią 16,8°C.

Pogoda w Zadarze w styczniu

Na jaką pogodę w styczniu nastawić się w Zadarze? Nocą termometry pokazują 11°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 6°C. To dane na podstawie pogody w Zadarze w styczniu w poprzednich latach.

Pogoda w Zadarze w lutym

Czy pogoda w Zadarze w lutym sprzyja spacerowaniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 5°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 12°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Zadarze w lutym z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Zadarze w marcu

Czy pogoda w marcu w Zadarze jest przyjemna? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 8°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 14°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w marcu w Zadarze może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Zadarze w kwietniu

Jakiej pogody można spodziewać się w kwietniu w Zadarze? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 11°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 18°C. To dane na podstawie pogody w Zadarze w kwietniu w poprzednich latach.

Pogoda w Zadarze w maju

Na jaką pogodę w maju nastawić się w Zadarze? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 15°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 22°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Zadarze może być zmienna.

Pogoda w Zadarze w czerwcu

Czy pogoda w czerwcu w Zadarze jest przyjemna? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 19°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 27°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Zadarze w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Zadarze w lipcu

Czy pogoda w lipcu w Zadarze jest przyjemna? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 21°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 30°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Zadarze w lipcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Zadarze w sierpniu

Na jaką pogodę w sierpniu nastawić się w Zadarze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 21°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 29°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Zadarze w sierpniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Zadarze we wrześniu

Czy pogoda we wrześniu w Zadarze jest przyjemna? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 17°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 25°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Zadarze w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Zadarze w październiku

Pogoda w październiku w Zadarze - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 13°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 20°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Zadarze w październiku z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Zadarze w listopadzie

Jaka jest pogoda w Zadarze w listopadzie? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 10°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 16°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Zadarze.

Pogoda w Zadarze w grudniu

Jakiej pogody można spodziewać się w grudniu w Zadarze? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 6°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 13°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Zadarze w grudniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadar – atrakcje

Zadar to miasto pełne atrakcji, urokliwych miejsc oraz wspaniałych zabytków. Co warto zobaczyć w mieście?

  • Stare Miasto – symbolem starego miasta jest kościół św. Donata. Na Starym Mieście można zobaczyć również katedrę św. Anastazji.
  • Kościół św. Chrysogonusa – to romański kościół zbudowany przez benedyktynów.
  • Rzymskie Forum – a dokładnie pozostałości po fundamentach kilku budynków i kolumnę koryncką.
  • Organy Morskie – to wyjątkowa konstrukcja stworzona przez architekta - Nikola Bašić. System składa się z rur schowanych pod kamiennymi schodami. W momencie, gdy woda się do nich wlewa można usłyszeć muzykę morza.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży