Zakaz nocnego imprezowania w Mediolanie. Turyści rozpaczają, mieszkańcy w końcu odetchnęli z ulgą

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Mediolan podejmuje kroki, aby poradzić sobie z nocnym hałasem i zakłócaniem spokoju mieszkańców. W odpowiedzi na liczne skargi od miejscowych miasto wprowadziło tymczasowy zakaz jedzenia i picia na wynos w określonych godzinach. To zmiana, która wprawiła w smutek nocnych imprezowiczów, ale przyniosła ulgę mieszkańcom.
Mediolan podejmuje kroki, aby poradzić sobie z nocnym hałasem i zakłócaniem spokoju mieszkańców. W odpowiedzi na liczne skargi od miejscowych miasto wprowadziło tymczasowy zakaz jedzenia i picia na wynos w określonych godzinach. To zmiana, która wprawiła w smutek nocnych imprezowiczów, ale przyniosła ulgę mieszkańcom. Bogdan Lazar/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne
Mediolan podejmuje kroki w celu rozprawienia się z nocnym hałasem i utrudnieniami w rejonie Porta Venezia, wprowadzając zakaz jedzenia i picia na wynos. Mieszkańcy, którzy od dawna skarżyli się na uciążliwości związane z życiem nocnym, są teraz zadowoleni, ale turyści mogą być zawiedzeni.

Spis treści

Zakaz nocnego imprezowania w Mediolanie

Mediolan, znany z nocnego życia i niekończących się rozrywek, podjął śmiałe kroki w odpowiedzi na skargi mieszkańców dotyczące hałasu i zakłóceń spokoju nocą. Władze miasta wprowadziły tymczasowy zakaz jedzenia i picia na wynos w określonych godzinach, co z jednej strony przyniosło ulgę znużonym mieszkańcom, a z drugiej rozczarowanie nocnym biesiadnikom i turystom.

Widok na ulice Mediolanu wieczorem
Mediolan podejmuje kroki, aby poradzić sobie z nocnym hałasem i zakłócaniem spokoju mieszkańców. W odpowiedzi na liczne skargi od miejscowych miasto wprowadziło tymczasowy zakaz jedzenia i picia na wynos w określonych godzinach. To zmiana, która wprawiła w smutek nocnych imprezowiczów, ale przyniosła ulgę mieszkańcom. Bogdan Lazar/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne

Nowe przepisy mają zastosowanie w ruchliwej dzielnicy życia nocnego Porta Venezia, rozciągającej się od Piazza Oberdan do via Melzo i via Lazzaretto. W ramach tych przepisów zakazano zakupu napojów i jedzenia na wynos w:

  • sklepach,
  • na straganach,
  • barach z miejscami siedzącymi na zewnątrz,
  • automatach vendingowych

Zakaz obowiązuje od północy do 6 rano w dni powszednie oraz od 1:30 do 6 rano z piątku na sobotę. Przepisy te pozostaną w mocy przynajmniej do 19 listopada.

Mieszkańcy Mediolanu nie mogli już wytrzymać nocnego hałasu

Zapowiedź tych przepisów wynikała z narastających skarg mieszkańców na hałas i zakłócenia spokoju związane z nocnym życiem w okolicy. Komitet Mieszkańców Lazzaretto skierował apel do władz miejskich, a burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala, postanowił podjąć działania w odpowiedzi na te skargi.

Porto Venezia – dzielnica, w której zakazano nocnych imprez:

Burmistrz Sala wyraził swoje stanowisko, mówiąc: – Idea miasta czynnego przez 24 godziny na dobę, bez ograniczeń czasowych, nie przekonuje mnie już tak bardzo. Dodał, że tak jak ludzie potrzebują odpoczynku, miasta również muszą mieć czas na regenerację. W związku z tym uważa, że godziny otwarcia miejsc nocnych powinny być bardziej zrównoważone.

Takie zakazy w Mediolanie to nie nowość

To nie pierwszy raz, gdy Mediolan wprowadza ograniczenia w celu kontrolowania nocnego hałasu i rozróby. W maju 2020 roku zakazano sprzedaży alkoholu na wynos od 7:00 do 19:00, gdy mieszkańcy nie przestrzegali przepisów związanych z COVID-19. W lipcu 2022 roku i ponownie w czerwcu tego roku wprowadzono zakaz sprzedaży napojów na wynos po godzinach, aby zmniejszyć hałas i przestępczość na ulicach.

Marco Granelli, radny ds. bezpieczeństwa w Mediolanie, podkreślił, że celem nowych przepisów jest znalezienie równowagi między życiem nocnym a spokojem mieszkańców. Chociaż celem nie jest karać zabawy ani przedsiębiorców, ważne jest zapewnienie mieszkańcom możliwości wypoczynku i korzystania z przestrzeni publicznych w bezpieczny sposób.

Zakaz jedzenia i picia na wynos jest próbą wyważenia tych potrzeb i zapewnienia spokoju w nocy. Przepisy te pozostaną w mocy, a miasto będzie monitorować ich skutki na przestrzeni najbliższych tygodni. Dla mieszkańców oznacza to nadzieję na bardziej spokojne noce.

Zobacz też: 20 najtańszych miast Europy na sylwestra 2023/2024: najnowszy ranking. Nawet 1900 zł za szampański weekend w europejskiej stolicy

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Żródło: euronews.com

od 7 lat
Wideo

Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami 2024 - przygotowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży