Zakopane: kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta do 24 maja 2022. Trwa przestój serwisowy i ćwiczenia ratowników

Emil Hoff
Emil Hoff
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch będzie nieczynna do 24 maja 2022.
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch będzie nieczynna do 24 maja 2022. kosmos111, iStock / Getty Images Plus
Zakopane ma wiele atrakcji, a jedną z nich jest wycieczka na Kasprowy Wierch. Od dawna nie jest to wielki wyczyn, bo na szczyt przenosi turystów wygodna kolejka linowa z Kuźnic. Niestety, zaczął się przestój serwisowy po sezonie letnim. Kolejka linowa na Kasprowy Wierch będzie nieczynna do 24 maja 2022.

Spis treści

Utrudnienia w Zakopanem. Kolejka na Kasprowy Wierch nieczynna do 24 maja 2022

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch sprawia, że górę można zdobyć bez wysiłku i cieszyć się jej atrakcjami.
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch sprawia, że górę można zdobyć bez wysiłku i cieszyć się jej atrakcjami. Lukasz Bobek / Polskapresse

Polskie Koleje Linowe poinformowały, że do 24 maja 2022 potrwa przegląd techniczny kolejki na Kasprowy Wierch, dowożącej turystów z Kuźnic.

Tym samym popularny szczyt jest do tego czasu niedostępny dla wygodnickich, ale nadal można na niego wejść pieszo, po zielonym szlaku z Kuźnic przez Myślenickie Turnie. Szlak pieszy na Kasprowy Wierch ma ok. 6,4 km długości, jego pokonanie zajmuje nieco ponad 3 godziny, a zejście nieco ponad 2.

Przestój serwisowy na Kasprowym Wierchu służy turystom

Na Kasprowy Wierch nadal można wejść pieszo po zielonym szlaku.
Na Kasprowy Wierch nadal można wejść pieszo po zielonym szlaku. Danuta Gorszczyk / Polska Press

Przegląd odbywa się w ramach standardowego przestoju serwisowego w ośrodkach turystycznych PKL. W czasie przestoju odbędą się także ćwiczenia służb ratunkowych. Zarówno przegląd kolejki linowej, jak i trening terenowy ratowników, służyć mają zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa turystom.

Obecnie trwa sezon niski na Kasprowym Wierchu, który potrwa do połowy czerwca. W tym czasie tourpassy i bilety na kolejkę linową na Kasprowy Wierch są tańsze niż w sezonie wysokim. Niestety, przez większość maja z tańszej oferty wjazdu kolejką na Kasprowy nie będzie można skorzystać.

Przygotuj się na wyprawę w góry

Materiały promocyjne partnera

Kasprowy Wierch – magnes na turystów przez cały rok

Kasprowy Wierch zimą staje się centrum narciarstwa rekreacyjnego, a latem jest bazą wypadową dla pieszych wycieczek po górach.
Kasprowy Wierch zimą staje się centrum narciarstwa rekreacyjnego, a latem jest bazą wypadową dla pieszych wycieczek po górach. Sylwia Dabrowa / Polska Press

Na Kasprowym Wierchu działa prężnie jeden z głównych ośrodków turystycznych Polskich Kolei Linowych (PKL). W szczycie sezonu zimowego przy dobrej pogodzie tysiące turystów odwiedzają Kasprowy Wierch, by pojeździć na nartach i pospacerować po górach. Ośrodek PKL na Kasprowym Wierchu udostępnia dwie popularne trasy narciarskie (Gąsienicową i Goryczkową), nartostradę i kilka szlaków dla narciarzy i piechurów.

Także latem ruch na Kasprowym nie ustaje, bo dzięki wygodnej kolejce linowej, dowożącej turystów z Kuźnic, góra jest łatwa do zdobycia i każdy może pospacerować po rozchodzących się ze szczytu szlakach. Atrakcją jest też możliwość zwiedzenia położonego na Kasprowym Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego - to oficjalnie najwyżej położony budynek w Polsce. W pobliżu gości przyjmuje i karmi restauracja Poziom, też najwyżej położona w kraju.

Źródło: PKL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży