Zorza polarna nad Polską. Zachwycające zjawisko na niebie we wrześniu także w Kujawsko-Pomorskiem. Zobaczcie zdjęcia!

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Zorza polarna nad Polską! W wielu regionach kraju, głównie na północy, można było zobaczyć niezwykłe i zachwycające zjawisko. Zorza polarna widoczna była również w Kujawsko-Pomorskiem. Te zdjęcia zachwycają! Zobaczcie je teraz w naszej galerii >>>>>
Zorza polarna nad Polską! W wielu regionach kraju, głównie na północy, można było zobaczyć niezwykłe i zachwycające zjawisko. Zorza polarna widoczna była również w Kujawsko-Pomorskiem. Te zdjęcia zachwycają! Zobaczcie je teraz w naszej galerii >>>>>unsplash.com
Zorza polarna zalśniła nad Polską! Spektakularne zjawisko można było zobaczyć na niebie we wrześniu w wielu częściach Polski, głównie na północy kraju, ale także w Kujawsko-Pomorskiem. Zorza polarna to skutek rozbłysku na Słońcu, który spowodował burzę geomagnetyczną na Ziemi. Niesamowity spektakl! Zobaczcie niezwykłe zdjęcia zorzy polarnej w Polsce i w naszym regionie!

Zorza polarna nad Polską - wyjątkowe zjawisko na niebie we wrześniu

To były wyjątkowe noce w Polsce! W wielu regionach kraju, głównie na północy, można było zobaczyć niezwykłe i zachwycające zjawisko.

Zorza polarna widoczna była głównie w północnej części Polski - przede wszystkim na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Warunki pogodowe były korzystne, dzięki czemu można było zaobserwować efektowny spektakl świetlny.

Zorza polarna to jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących zjawisk. Zorza polarna to skutek rozbłysku na Słońcu, w efekcie którego na Ziemi powstała burza geomagnetyczna. Zorza polarna (Aurora borealis, aurora australis) to zjawisko świetlne obserwowane w górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych planety, które ma silne pole magnetyczne. Na terenie Polski zorze występują dosyć sporadyczne. Widziana we wrześniu zorza polarna nad Polską była naprawdę okazała i piękna.

Wyjątkowy spektakl widoczny był także w niektórych zakątkach województwa kujawsko-pomorskiego. Mieszkańcy mieli bardzo rzadką okazję do obserwacji tego niesamowitego zjawiska. Zorza polarna, czyli Aurora borealis zachwyciła!

- Za mną najpiękniejsza noc mojego życia. To, co działo się kilkadziesiąt minut po północy, zostanie w pamięci na zawsze. Tak spektakularnej zorzy polarnej nie widziałem nigdy. Całe północne niebo było rozświetlone magicznymi barwami, które dosłownie tańczyły nad głową. Coś niesamowitego... - napisał Piotr Felczykowski Fotografia na Facebooku.

Zorza polarna nad Polską - tak wyglądało spektakularne zjawisko na niebie we wrześniu

Zorza polarna nad Polską to dość niespotykane zjawisko. Nic dziwnego, że osoby, którym udało zobaczyć się spektakularny taniec świateł i uwiecznić go, dzielą się zdjęciami w mediach społecznościowych. Zdjęcia zorzy polarnej wykonano głównie w północnych częściach Polski, na przykład w Międzyzdrojach, Chojnicach czy na Suwalszczyźnie, bowiem właśnie tam warunki do obserwacji zorzy były najlepsze. Udało się ją jednak uwiecznić również w województwie warmińsko-mazurskim czy podlaskim.

Okazuje się, że spektakularna zorza polarna widoczna była również w Kujawsko-Pomorskiem. Te zdjęcia zachwycają! Zobaczcie je teraz w naszej galerii:

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży