IPT - pasek artykułowy

Dubaj na zimę 2023/2024. Ceny wycieczek all inclusive i najciekawsze atrakcje na tygodniowy wypoczynek w Dubaju i Abu Dhabi

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
od 16 lat
Dubaj przywodzi na myśl luksus i w istocie jest to jedno z wymarzonych miejsc dla naprawdę bogatych turystów. Zjednoczone Emiraty Arabskie starają się jednak stworzyć ofertę budżetową także dla tych podróżników, którzy chcieliby zwiedzić Dubaj czy Abu Dhabi bez wydawania fortuny. Czy da się to zrobić? Ile kosztują wycieczki all inclusive do Dubaju i Abu Dhabi? Czy w tych miastach jest drogo? Ile trzeba zapłacić za bilety do najważniejszych atrakcji? Zapraszamy do informatora cenowego – Dubaj i Abu Dhabi na zimę 2023/24.

Spis treści

Plaża w Dubaju i skyline miasta
Dubaj to słoneczna oaza luksusu, ale wcale nie trzeba wydawać majątku, by spędzić tydzień w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zimie 2023/2024. Sprawdziliśmy, ile kosztują wycieczki all inclusive do Dubaju i Abu Dhabi oraz wstęp do najważniejszych atrakcji obu miast. LARISA SHPINEVA, iStock / Getty Images Plus, zdjęcie ilustracyjne

Dubaj, a może Abu Dhabi? Zjednoczone Emiraty Arabskie na urlop i ferie zimowe

Dubaj, największe i najbardziej znane miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), stale zyskuje na popularności wśród polskich turystów. ZEA, choć słyną z szerokiej oferty luksusowego wypoczynku, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla turystów, którzy nie chcą wydawać fortuny na wakacje. W szybkim tempie powstają w Dubaju coraz to nowe hotele 3- i 4-gwiazdkowe z pokojami w umiarkowanych cenach. Władze kraju chcą w ten sposób przyciągnąć do miasta więcej turystów.

Jest też dobra wiadomość: kurs dirhama do złotówki osłabł i obecnie ceny w ZEA są niższe niż w sezonie 2022/23.

Ile kosztuje zimowy wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju lub Abu Dhabi? Podajemy ceny wycieczek all inclusive, lotów, hoteli, biletów do najpopularniejszych atrakcji, a także informacje praktyczne o potrzebnych dokumentach wjazdowych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dubaj, Abu Dhabi – mapa Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu emiratów. Stolica kraju – Abu Dhabi (lub Abu Zabi) – położona jest w emiracie o tej samej nazwie. Dubaj to osobny emirat. W poszczególnych emiratach obowiązują nieco inne przepisy prawne, ale zasady wjazdu dla turystów (zob. niżej) nie zmieniają się.

Czy do Dubaju potrzebna jest wiza?

By wjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Dubaju, turysta musi posiadać także paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do ZEA.

Wyrabianie wizy nie jest potrzebne. Elektroniczna wiza turystyczna, ważna przez 90 dni, jest przyznawana automatycznie na granicy.

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają niski wskaźnik przestępczości pospolitej, np. kradzieży. Turyści, zwłaszcza podróżujące samotnie kobiety, powinni jednak zachować rozsądek i czujność.

Na co uważać w Dubaju i Abu Dhabi?

 • Na strój. Poza kurortami turystycznymi strój powinien być skromny i zakrywać ramiona i nogi.
 • Na obyczaje. Nie należy np. publicznie się całować.
 • Na alkohol. Można go spożywać tylko w wyznaczonych hotelach i barach.
 • Na gniazdka. Są typu D, trzeba zabrać przejściówki jak do Wielkiej Brytanii.
 • Na zdjęcia. Nie należy robić zdjęć ludziom bez zgody, zwłaszcza kobietom.
 • Na płatne parki miejskie. Opłata za wstęp wynosi równowartość kilku złotych.
Dubaj o zmierzchu
Dubaj nigdy nie zasypia, choć życie nocne (i dzienne) reguluje surowa obyczajowość muzułmańska, luzowana trochę na terenach hoteli i kurortów turystycznych. iakov, 123RF.com

Czytaj też: Tajlandia na jesień i zimę: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Pogoda w Dubaju na zimę. Kiedy warto pojechać do ZEA?

Jesień i zima to szczyt sezonu turystycznego w Dubaju i Abu Dhabi. Pogoda jest wtedy najbardziej sprzyjająca.

Średnia temperatura powietrza w listopadzie wynosi ok. 30 stopni Celsjusza, w grudniu 25, w styczniu 23, w lutym znowu 25. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie od 21 do 28 stopni Celsjusza. Praktycznie nie pada deszcz.

Tanie wakacje all inclusive w Dubaju. Ile kosztuje wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Ceny wycieczek all inclusive do Dubaju i Abu Dhabi z polskimi biurami podróży na zimę 2023/24 kształtują się następująco:

Najtańsze oferty all inclusive w Dubaju

 • Grudzień: last minute 8-15 grudnia z biurem Coral Travel, 3937 zł za osobę. Są jeszcze inne oferty last minute z różnymi biurami, od 4 tys. zł za osobę.
 • Styczeń 2024: 3-10 stycznia z biurem TOP Touristik, 4228 zł za osobę.
 • Luty 2024: 2-9 lutego z biurem Coral Travel, 4555 zł za osobę.
 • Marzec 2024: 20-27 marca z biurem TOP Touristik, 4349 zł za osobę.

Najtaniej wypoczniecie w Dubaju formule all inclusive w grudniu 2023 i styczniu 2024.

Najtańsze oferty all inclusive w Abu Dhabi

 • Grudzień: 13-21 grudnia z biurem Exim Tours, 4629 zł za osobę.
 • Styczeń 2024: 10-17 stycznia z biurem Exim Tours, 4599 zł za osobę.
 • Luty 2024: 21-28 lutego z biurem Exim Tours, 5289 zł za osobę.
 • Marzec 2024: 5-13 marca z biurem Exim Tours, 5249 zł za osobę.

Jak widać, wycieczki all inclusive do Abu Dhabi są nieco droższe od tych do Dubaju. Najtaniej w Abu Dhabi wypoczniecie w grudniu 2023 (last minute) i w styczniu 2024.

Muzeum przyszłości w Dubaju
Muzeum Przyszłości w Dubaju to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych miasta. Warto je odwiedzić zimą 2023/2024, kiedy ceny w ZEA są niższe niż w zeszłym roku. Photo by Riyas Mohammed on Unsplash

Ile kosztują wycieczki objazdowe do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Poniżej przedstawiamy ceny najtańszych wycieczek objazdowych do ZEA, oferowanych przez polskie biura podróży zimą 2024:

 • Emiraty Arabskie - przygoda z szejkiem (biuro Rainbow), 4-11 stycznia 2024, 3175 zł za osobę.
 • 7+7 egzotyka light (biuro Rainbow), 25 stycznia - 1 lutego 2024, 4569 zł za osobę.
 • Wieżowce i karawany (biuro Itaka), 29 stycznia - 5 lutego 2024, 5929 zł za osobę.
 • Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni (biuro Rainbow), 13-20 marca 2024, 4129 zł za osobę.

Ile trwa lot do Dubaju i Abu Dhabi?

Lot do Dubaju z Warszawy bez przesiadek zajmuje ok. 6 godzin.

Loty do Abu Dhabi bywają bardziej skomplikowane (z przesiadkami) i mogą trwać do ok. 7 godzin, nie licząc czasu oczekiwania na przesiadkę.

Jak dostać się z Abu Dhabi do Dubaju?

Jeśli chcecie przejechać z Abu Dhabi do Dubaju (lub odwrotnie), najtańszym sposobem będzie kupienie biletu na autobus linii E101 (kursy wykonuje przewoźnik RITA) za ok. 25 AED (ok. 29 zł). Przejazd trwa ok. 2 godz.

Sztuczna wyspa w Dubaju z lotu ptaka
Dubaj słynie z wielkich projektów inżynieryjnych, np. wznoszenia sztucznych wysp. jagcz, 123RF.com

Ceny w Dubaju i Abu Dhabi. Czy jest drogo?

Zjednoczone Emiraty Arabskie robią wiele, by poszerzyć ofertę turystyczną w taki sposób, by na wakacje w Dubaju czy Abu Dhabi stać było jak najwięcej osób. Na razie jednak kraj pozostaje drogi. W porównaniu do Warszawy przeciętne koszty utrzymania w Dubaju są o niemal 80% wyższe. W Abu Dhabi sytuacja jest nieco lepsza, ale i tak jest prawie o 50% drożej niż w Warszawie.

Przykładowe ceny w Dubaju:

 • Posiłek w niedrogiej restauracji: ok. 47 zł
 • 3-daniowa kolacja dla dwojga: ok. 300 zł
 • Posiłek w McDonald's: ok. 37 zł
 • Butelka wody 1/3 litra: ok. 2,67 zł
 • Butelka piwa: ok. 53 zł

Przy braku all inclusive w hotelu należy przyjąć, że koszt dziennego wyżywienia jednej osoby dorosłej w Dubaju może wynieść ok. 180-200 zł.

Przykładowe ceny w Abu Dhabi:

 • Posiłek w niedrogiej restauracji: ok. 47 zł
 • 3-daniowa kolacja dla dwojga: ok. 307 zł
 • Posiłek w McDonald's: ok. 35 zł
 • Butelka wody 1/3 litra: ok. 1,60 zł
 • Butelka piwa: ok. 52 zł

Przy braku all inclusive w hotelu należy przyjąć, że koszt dziennego wyżywienia jednej osoby dorosłej w Abu Dhabi może wynieść ok. 123-170 zł.

Akwarium w Dubaju
W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska. skdesign, 123RF.com

Czytaj też: Dominikana na jesień i zimę. Ceny all inclusive, najlepsze atrakcje, praktyczne porady dla turystów

Dubaj: najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć i ile kosztują bilety?

 • Burj Khalifa: najwyższy budynek na świecie (828 m), z którego rozciąga się zapierająca dech panorama miasta i kraju. Zwiedzanie, wejście na tarasy widokowe i kawa w restauracji na szczycie możliwe z biletem, którego cena zaczyna się od 150 zł.
 • Dubai Frame: taras widokowy w kształcie największej na świecie ramy. Bilety kosztują od 60 zł.
 • Sky View Observatory: atrakcja dla odważnych – przeszklony chodnik wijący się między dwoma wieżowcami, ponad 220 m nad ziemią. Jest nawet zjeżdżalnia między jednym poziomem chodnika a drugim. Cena biletu: od 70 zł.
 • Muzeum Przyszłości: nowa, oryginalna atrakcja Dubaju. W budynku o niezwykłe architekturze można obejrzeć jeszcze bardziej niezwykłe wystawy, ukazujące wizje przyszłości. Cena biletu: od 160 zł.
 • Aquaventure Water Park: to największy park wodny w Dubaju, pełen zjeżdżalni zapewniających silne wrażenia z szybkiej jazdy. Cena biletu całodziennego: od ok. 300 zł.
 • Akwarium i Podwodne Zoo: Największe na świecie wodne zoo, zawieszone nad powierzchnią ziemi. Można tu oglądać wodne zwierzęta z ponad 140 gatunków. Cena biletu: od 130 zł.
 • Ski Dubai: ośrodek narciarski w centrum Dubaju. Nocą temperatura jest obniżana do -6 stopni Celsjusza, co pozwala na tworzenie prawdziwego śniegu. Cena biletu: od 200 zł.
 • Burj Al-Arab: turyści mogą zwiedzać jeden z najbardziej luksusowych hoteli Dubaju o charakterystycznym kształcie napiętego żagla – to jedna z ikon miasta i całego kraju. Bilet na wycieczkę z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach hotelu kosztuje ok. 390 zł.

Zobaczcie, jak wygląda spacer przy ścianie wieżowca w Dubaju:

Abu Dhabi: najlepsze atrakcje i ceny biletów

 • Louvre Abu Dhabi: muzeum mieści dużą kolekcję sztuki z całego świata. Powstało we współpracy rządu ZEA z paryskim Luwrem. Cena biletu: od 60 zł.
 • Ferrari World: to największy na świecie park rozrywki pod dachem. Tematem przewodnim jest motoryzacja i samochody marki ferrari. Cena biletu: od 150 zł.
 • Pałac Kasr al-Watan: pałac jest częścią kompleksu prezydenckiego, a turyści mogą zwiedzać jego wspaniałe wnętrza. Cena biletu: od 50 zł.
 • Wielki meczet szejka Zayda: to największy meczet w całym kraju. Turyści mogą podziwiać jego architekturę w czasie wycieczek z przewodnikiem. Cena biletu: ok. 100 zł.
 • Muzeum Kasr al-Hosn: najstarszy kamienny budynek w Abu Dhabi mieści muzeum kultury plemion arabskich z terenów dzisiejszych ZEA. Cena biletu: ok. 35 zł.
 • National Aquarium: w 10 strefach można oglądać wielkie bogactwo zwierząt słono- i słodkowodnych. Cena biletu: od 130 zł.
 • Warner Bros World: to pierwszy na świecie park rozrywki, poświęcony bohaterom produkcji Warner Bros. (np. Superman, Batman, królik Bugs, Scooby-Doo). Cena biletu: od ok. 150 zł.
 • Yas Waterworld: park wodny w Abu Dhabi, oferujący aż 43 zjeżdżalnie, z których 5 wymienianych jest wśród najlepszych na świecie. Cena karnetu dziennego: od ok. 160 zł.
 • Ogród Zoologiczny Emiratów: można tu oglądać z bliska ok. 1500 zwierząt z 225 różnych gatunków, w tym hipopotamy, lwy i białe tygrysy. Cena biletu: od 50 zł.
Meczet w Abu Dhabi
Wielki Meczet w Abu Dhabi jest wyjątkowo piękny. Photo by Mohammed Bukar on Unsplash

Dubaj i ZEA: informacje praktyczne. Godzina, waluta, obyczaje

 • Godzina: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest później niż w Polsce - zimą o 3 godziny, latem o 2 godziny.
 • Waluta: Dirham ZEA (AED), wart ok. 1,09 PLN.
 • Typ gniazdka: D, taki sam jak w Wielkiej Brytanii, a więc potrzebne są przejściówki.
 • Obyczaje: ZEA są krajem muzułmańskim. Poza metropoliami, takimi jak Dubaj czy Abu Dhabi, należy ubierać się skromnie, zasłaniać ramiona i nogi (dotyczy to także mężczyzn). Zakup i konsumpcja alkoholu wymagają specjalnego pozwolenia. Turyści mogą pić alkohol najczęściej tylko w niektórych hotelach i klubach. W okresie ramadanu (w 2024 r. przypada od 10 marca do 8 kwietnia) nie wolno jeść ani pić w publicznych miejscach. Dniami wolnymi od pracy są piątek i sobota.

Dubaj i Abu Dhabi na zdjęciach

Zajrzyjcie do galerii zdjęć Dubaju i Abu Dhabi. Trudno się nie zgodzić, że oba miasta wyglądają zachęcająco.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jajo
Najlepiej do Dubaju jechać za państwowe pieniądze po ciężkiej pracy dlatego tam już jest od paru dni Trzaskowski prezydent Warszawy a przy okazji jest na konferencji w sprawie ocieplenia klimatu bo to jest ważna osobistość na tej konferencji Oczywiście jest ekspertem w tych sprawach hehehe
M
Mk
W Dubaju co drugi to ruski. Chcesz z ruskimi siedzieć w restauracji, stać w kolejce, kupować w sklepie... To jedź.

Moze niedługo i tam zrobią referendum jak na Krymie i przejmą bo Dubaj już prawie ruski jest.
a
ass
ile araby płacą turystom, za słuchanie wycia od wschodu do zachodu Słońca?
z
zapierdziana platfusja
Do roboty na szparagi ryże szwaby!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży