Prognoza pogody dla Dortmundu. Sprawdź, czy to dobry moment na wakacje

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Dortmundzie różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Dortmundu, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Dortmundzie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Dortmundzie

Niemieckie miasto Dortmund położone jest w zachodniej części kraju, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Przemysłowe miasto wbrew pozorom jest chętnie odwiedzane przez turystów, głównie wiosną i latem.

Średnia temperatura zimą wynosi 2,8°C, wiosną temperatura to średnio ok. 9,3°C. Latem w Dortmundzie możemy spodziewać się temperatur rzędu 17,2°C, natomiast jesienią 10,7°C.

Pogoda w Dortmundzie w styczniu

Na jaką pogodę w styczniu nastawić się w Dortmundzie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 4°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 0°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dortmundzie w lutym

Czy pogoda w Dortmundzie w lutym sprzyja spacerowaniu? Nocą termometry pokazują 0°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 5°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dortmundzie w marcu

Jaka pogoda panuje w marcu w Dortmundzie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 8°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 2°C. To dane na podstawie pogody w Dortmundzie w marcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dortmundzie w kwietniu

Jaka jest pogoda w Dortmundzie w kwietniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 12°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 5°C. To dane na podstawie pogody w Dortmundzie w kwietniu w poprzednich latach.

Pogoda w Dortmundzie w maju

Pogoda w maju w Dortmundzie - jaka jest? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 17°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 9°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Dortmundzie.

Pogoda w Dortmundzie w czerwcu

Pogoda w czerwcu w Dortmundzie - jaka jest? Nocą termometry pokazują 12°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 20°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dortmundzie w czerwcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dortmundzie w lipcu

Na jaką pogodę można liczyć w lipcu w Dortmundzie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 22°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 13°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dortmundzie w lipcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dortmundzie w sierpniu

Pogoda w sierpniu w Dortmundzie - jaka jest? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 22°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 13°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Dortmundzie.

Pogoda w Dortmundzie we wrześniu

Jaka pogoda panuje we wrześniu w Dortmundzie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 18°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 11°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dortmundzie we wrześniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dortmundzie w październiku

Na jaką pogodę w październiku nastawić się w Dortmundzie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 14°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 8°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dortmundzie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Dortmundzie w listopadzie

Jaka jest pogoda w Dortmundzie w listopadzie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 8°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 3°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dortmundzie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dortmundzie w grudniu

Na jaką pogodę w grudniu nastawić się w Dortmundzie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 5°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 1°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w grudniu w Dortmundzie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dortmund – co warto zobaczyć?

Dortmund uda się zwiedzić nawet jeśli jesteśmy tam tylko “przelotem”. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania miasta?

  • Kościół pod wezwaniem św. Rajnolda – czyli patrona miasta. Można również wejść na taras widokowy i obejrzeć miasto z góry.
  • Kościół św. Piotra – charakterystyczny jest ołtarz, który nazywany jest Złotym Cudem Westfalii.
  • Stadion Borussi Dortmund – czy jest się kibicem czy nie, budynek warto zobaczyć będąc w Dortmundzie.
  • Wieża Florian – to wieża telewizyjna, na którą można wejść. Z góry można zobaczyć panoramę miasta.
  • Friedensplatz – kwadratowy plac, do którego przylega Park Miejski. To największy zielony teren w centrum miasta.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży