Jaka jest pogoda w Mediolanie? Sprawdź prognozę na poszczególne miesiące

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Mediolanie różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Mediolanu, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Mediolanie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Mediolanie

Mediolan to miasto położone w północnych Włoszech, jedno z chętniej odwiedzanych włoskich miast. Zimą zdarza się, że temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza.

Średnia temperatura zimą wynosi 2,6°C, wiosną temperatura to średnio ok. 12,4°C. Latem w Mediolanie możemy spodziewać się temperatur rzędu 22°C, natomiast jesienią 13°C.

Pogoda w Mediolanie w styczniu

Na jaką pogodę można liczyć w styczniu w Mediolanie? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 5°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -2°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Mediolanie w styczniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Mediolanie w lutym

Pogoda w lutym w Mediolanie - jaka jest? Nocą termometry pokazują 0°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 8°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w lutym w Mediolanie może być zmienna.

Pogoda w Mediolanie w marcu

Jaka jest pogoda w Mediolanie w marcu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 13°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 3°C. To dane na podstawie pogody w Mediolanie w marcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Mediolanie w kwietniu

Jaka pogoda panuje w kwietniu w Mediolanie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 18°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 7°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w kwietniu w Mediolanie może być zmienna.

Pogoda w Mediolanie w maju

Na jaką pogodę w maju nastawić się w Mediolanie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 22°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 11°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Mediolanie w czerwcu

Czy pogoda w Mediolanie w czerwcu sprzyja spacerowaniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 26°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 15°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w czerwcu w Mediolanie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Mediolanie w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Mediolanie? Nocą termometry pokazują 17°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 29°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Mediolanie w sierpniu

Jaka jest pogoda w Mediolanie w sierpniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 28°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 17°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Mediolanie we wrześniu

Na jaką pogodę można liczyć we wrześniu w Mediolanie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 24°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 14°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Mediolanie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Mediolanie w październiku

Jaka jest pogoda w Mediolanie w październiku? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 18°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 8°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Mediolanie.

Pogoda w Mediolanie w listopadzie

Jakiej pogody można spodziewać się w listopadzie w Mediolanie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 10°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 4°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Mediolanie w grudniu

Jaka pogoda panuje w grudniu w Mediolanie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 5°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -1°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Mediolanie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Mediolan – co zobaczyć?

Co warto zobaczyć w stolicy mody i najbogatszym mieście we Włoszech?

  • “Ostatnia Wieczerza” w Santa Maria delle Grazie – nie jest obrazem, ale malowidłem ściennym, które można podziwiać w refektarzu klasztoru przy kościele Santa Maria delle Grazie.
  • Galeria Wiktora Emanuela II – galeria stworzona zostało w s tylu neoklasycystycznym. Piękne kopuły, wspaniała architektura i ciekawe freski nie umkną niczyjej uwadze. W galerii znajdują się sklepu najsłynniejszych projektantów. W centrum galerii znajduje się słynna mozaika, której legenda głosi, że należy na pięcie obrócić się trzykrotnie na genitaliach byka, by przyniosło to szczęście.
  • Katedra Duomo di Milano – budynek stworzony jest w stylu gotyckim. Jest jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych na świecie.
  • Kościół św. Maurycego - kościół z zewnątrz nie robi szczególnego wrażenia. Natomiast wnętrze kościoła, które pokryte jest we freskach, robi piorunujące wrażenie.
  • Zamek Sforzów - budynek z zewnątrz oraz dziedziniec można zobaczyć nieodpłatnie. Wejście do budynku, w którym można podziwiać muzeum jest płatne.
  • Park Sempione – znajduje się przy zamku Sforzów. W parku szczególnie warty uwagi jest Łuk Pokoju, którego pomysłodawcą był Napoleon.
  • Cmentarz Monumelntalny – nie przypomina zwykłych cmentarzy. Na jego terenie można podziwiać piękne rzeźby, nagrobki i kaplice.
  • Piazza Gae Aulenti – nowoczesna strona Mediolanu. Na szczególną uwagę zasługuje w tym miejscu futurystyczna fontanna.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży