Muszyna. Baśniowe Ogrody w zimowej odsłonie. Pięknie prezentują się wieczorem rozbłyskując tysiącem świateł. Zdjęcia

Tatiana Biela
Tatiana Biela
Pomimo podwyżek cen energii turyści mogą spać spokojnie. Muszyna nie rezygnuje z "zimowego parku świetlnych postaci bajkowych"
Pomimo podwyżek cen energii turyści mogą spać spokojnie. Muszyna nie rezygnuje z "zimowego parku świetlnych postaci bajkowych" Artur Królikowski
Muszyńskich Ogrodów Sensorycznych i Tematycznych nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Jedna z największych atrakcji sądeckiego uzdrowiska urzeka w zimowej odsłonie, zaś "zimowy park świetlnych postaci bajkowych" zachęca do odwiedzin, szczególnie po zmroku. Ogrody odwiedził Artur Królikowski, muszyński fotograf, a my, dzięki jego uprzejmości, możemy podzielić się z Wami fantastycznymi zdjęciami prezentującymi jeden z największych hitów turystycznych w Małopolsce.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Choć jeszcze we wrześniu, Jan Golba, burmistrz Muszyny, informował, że gmina z powodu cen energii, może szukać oszczędności kosztem iluminacji w Ogrodach, czarny scenariusz na szczęście się nie sprawdził. Bajkowy świetlny park pojawił się po raz pierwszy w uzdrowisku w ubiegłym sezonie u, i od razu przyciągnął do tej urokliwej sądeckiej miejscowości tłumy turystów. Tym bardziej, że ta wyjątkowa turystyczna atrakcja jest bezpłatna. I jest w czym wybierać, jeśli chodzi o pamiątkowe zdjęcie. Mamy do dyspozycji m.in. fotel, na którym można usiąść, kolorowe grzyby oraz sanie królowej śniegu zaprzężone w polarne niedźwiedzie.

Co warto wiedzieć o muszyńskich Ogrodach Sensorycznych?

  • Znajdują się na os. Zapopradzie, zaś wejść do nich można od strony ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatoriów uzdrowiskowych (dogodne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi), a także od strony pijalni wody mineralnej Antoni (wejście schodami na szczyt Suchej Góry).
  • Są podzielone na osiem stref: zdrowia, zapachu, dźwięku, dotykowo - zapachową, smaku, wzroku, Afrodyty oraz strefę baśni i legend o Muszynie.
  • W marcu lub w kwietniu (w zależności od zimy) ogrody pokryte są milionami krokusów
  • W ogrodach znajduje się specjalna wiata wypoczynkowa, gdzie można rozpalić ognisko, należy zapewnić we własnym zakresie opał oraz pozostawić po sobie czystość i porządek
  • Nowożeńcy i pary obchodzące okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego mogą w Ogrodach posadzić drzewko miłości

Co warto wiedzieć o Ogrodach Tematycznych?

  • Zwiedzanie Ogrodów jest bezpłatne, atrakcja jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi - wejście od strony pijalni Antoni
  • Około 200 metrów za pijalnią parking dla samochodów osobowych, przy pijalni możliwość zawrócenia dla autokarów
  • Nieopodal ogrodów przebiega niebieski szlak pieszy do Legnawy na Słowacji – czas przejścia ok. 1,5 godz. w jedną stronę
  • Woda mineralna w pijalni Antoni jest bezpłatna i udostępniana do własnego naczynia (możliwość nabycia kubków jednorazowych i pijałek w pijalni)
  • W Ogrodach Tematycznych można obejrzeć antyczne rzeźby przedstawiające greckich bogów i pory roku.
  • Szczególną ozdobą ogrodów są egzotyczne, barwne ptaki, a także alpaki oraz daniele
Ćwilin w zimowej odsłonie budzi zachwyt! Oto piękne zdjęcia prosto z Beskidu Wyspowego

Beskid Wyspowy. Te ujęcia Ćwilina zachwycają swoją magią! Au...

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

od 16 lat

rozbłyskując

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży