IPT - pasek artykułowy

Najbardziej stresujące lotniska – lepiej unikaj ich podczas wakacji! Żeby się tam nie denerwować, trzeba mieć stalowe nerwy

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jeśli nie masz dużej odporności na stres i planujesz wakacyjny wyjazd, sprawdź, czy na twoich biletach lotniczych nie widnieje przypadkiem nazwa jednego z tych lotnisk – jeśli tak, masz jeszcze szansę przygotować się mentalnie. Zobacz, które porty lotnicze w Europie wywołują w pasażerach najwięcej stresu i zapamiętaj, które miejsca omijać w przyszłości, jeżeli zależy ci na beztroskich i spokojnych wczasach.

Najbardziej stresujące lotniska w Europie

Ruszył sezon urlopowy, a przez terminale portów lotniczych w Europie przewijają się setki tysięcy turystów. Eksperci albańskiego portalu CNA przywołali wyniki badania VisaGuide.World, z których wynika, że 4 europejskie lotniska wywołują wyjątkowy stres u podróżnych – głównymi czynnikami są ich zatłoczenie oraz wysoki odsetek odwołanych lub opóźnionych lotów.

Lotnisko Heathrow w Londynie
Zobacz, które porty lotnicze mogą zamienić relaksujący urlop w istny koszmar.

CC BY-SA 2.0Flickr.com / Steve Haslam / CC BY-SA 2.0

Których lotnisk w Europie lepiej unikać?

  • Port lotniczy Londyn-Gatwick (Anglia)
  • Part lotniczy Stambuł (Turcja)
  • Port lotniczy Heathrow w Londynie (Anglia)
  • Port lotniczy Antalya (Turcja)

Oszczędź sobie stresu – nawet na wakacjach to nie takie proste

Jeżeli masz stresującą pracę lub tendencję do zamartwiania się nawet najmniejszymi szczegółami, unikaj podróżowania z wymienionych lotnisk, by nie dawać sobie dodatkowych okazji do niepokoju. Jak się okazuje, zrelaksowanie się podczas wakacji samo w sobie wcale nie jest takie proste, co potwierdziły badania niderlandzkich naukowców.

Urlop, a dokładniej przygotowanie do niego, także wiąże się z pracą – pracą po pracy. Pakowanie, zabezpieczenie domu, ubezpieczenie na czas podróży, zakupy i wszystkie przygotowania, które wiążą się z wyjazdem, mogą przytłoczyć. Podczas urlopu także mogą się przydarzyć stresujące sytuacje, a powrót do pracy to nadrabianie zaległości z okresu naszej nieobecności. Dosyć powszechną praktyką jest też wykonywanie większej ilości pracy przed planowanym odpoczynkiem. Nie brzmi zbyt relaksująco, prawda? Potwierdzają to też wyniki niderlandzkich badaczy: urlopowicze wcale nie są szczęśliwsi niż osoby, które nie mają urlopu – pisze Gabriela Fedyk z serwisu stronaZDROWIA.pl.

Źródło: CNA.al, VisaGuide.World

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży