IPT - pasek artykułowy

Portugalscy urzędnicy wybudowali największą żywą szopkę w Europie. Gdzie się znajduje i do kiedy można ją oglądać?

Eliza Ciepielewska
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W malowniczej miejscowości na północnym wschodzie Portugalii, pracownicy urzędu gminy przyjęli wyjątkowe zadanie, tworząc największą żywą szopkę w Europie. Ta bożonarodzeniowa sceneria stanowi prawdziwe arcydzieło, w którym zastosowano naturalne materiały, takie jak drewno, ściółka, liście i mech.

Spis treści

To największa żywa szopka w Europie

W malowniczym Sabugal, na północnym wschodzie Portugalii, pracownicy urzędu gminy wraz z lokalną społecznością stworzyli niezwykłą świąteczną atrakcję – największą żywą szopkę w Europie. Wykorzystując naturalne materiały, takie jak drewno, ściółka, liście i mech, zbudowali niepowtarzalną scenę, która staje się sercem bożonarodzeniowej magii.

Żywa szopka w Warszawie
W Portugalii pracownicy urzędu gminy stworzyli niezwykłą szopkę, uznawaną za największą w Europie. To monumentalne dzieło zostało zbudowane w pobliżu zamku, przyciągając uwagę zarówno miejscowych, jak i turystów. Yaraslau Mikheyeu/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne

Tradycje związane z Bożym Narodzeniem są tu pielęgnowane z ogromną pasją, a okoliczne gminy od lat rywalizują o to, która stworzy najbardziej widowiskową szopkę. Według jednej z mieszkanek Sabugal społeczność angażuje się w to zadanie, starając się przekroczyć samych siebie w tworzeniu magicznych bożonarodzeniowych pejzaży.

Sceneria została umiejscowiona w pobliżu zamku, w samym centrum miasta tworząc wyjątkową atmosferę świąt. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać żywe postacie oraz zwierzęta, stwarzając niepowtarzalny klimat bożonarodzeniowego betlejemskiego pejzażu. Mieszkańcy Sabugal dumnie prezentują swoje arcydzieło, które obejmuje obszar aż 1500 m2!

Do kiedy można zwiedzać portugalską żywą szopkę?

Zwiedzanie tej niezwykłej szopki będzie możliwe do 7 stycznia, co daje wystarczająco dużo czasu na delektowanie się magiczną atmosferą świąt i fascynującymi detalami tego niecodziennego dzieła sztuki.

Żywa szopka w Polsce
Tradycje bożonarodzeniowe są tu głęboko zakorzenione, a rywalizacja pomiędzy okolicznymi gminami o tytuł najpiękniejszej szopki trwa od lat. Szymon Stranawski/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

Maria Pinto, mieszkanka Sabugal, podkreśla, że lokalna społeczność ceni sobie chrześcijański charakter świąt Bożego Narodzenia. Szopka w Sabugal nie tylko przyciąga uwagę swoją imponującą wielkością, ale również oddaniem w tworzeniu postaci nawiązujących do czasów narodzin Jezusa Chrystusa. Unikalne w tej szopce jest wykorzystanie prawdziwych zwierząt hodowlanych i naturalnych materiałów, co czyni ją wyjątkową.

Gdzie znajduje się miejscowość Sabugal?

Projekt szopki to efekt pasji i zaangażowania urzędników lokalnych władz samorządowych, którzy po godzinach pracy poświęcili się temu zadaniu. Nie tylko jest to widowiskowa atrakcja dla mieszkańców, ale również dowód na to, że w duchu świątecznego współzawodnictwa, Portugalczycy tworzą coś wyjątkowego, łącząc tradycję, kreatywność i miłość do świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz też: Żywe szopki w Polsce 2023. W których miastach będzie można je podziwiać? To wspaniała atrakcja na Boże Narodzenie

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Żródło: PAP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży