Prognoza pogody dla Splitu. Sprawdź, czy to dobry moment na wakacje

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Splicie zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Wakacje to jedyny okres, gdy możesz sobie pozwolić na podróż do Splitu? Porównaj temperatury panujące w czerwcu, lipcu i sierpniu i wybierz najlepszą opcję dla siebie. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Splicie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Splicie

Split to portowe miasto w Chorwacji, jeden z popularniejszych kierunków turystycznych. Położone jest nad Morzem Adriatyckim, co spowodowało dość wczesny rozwój miasta, a dawną architekturę możemy podziwiać do dzisiaj.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,3°C, wiosną temperatura to średnio ok. 14,5°C. Latem w Splicie możemy spodziewać się temperatur rzędu 24,5°C, natomiast jesienią 17°C.

Pogoda w Splicie w styczniu

Czy pogoda w styczniu w Splicie jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 5°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 10°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Splicie.

Pogoda w Splicie w lutym

Czy pogoda w lutym w Splicie jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 11°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 6°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Splicie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Splicie w marcu

Czy pogoda w marcu w Splicie jest przyjemna? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 13°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 8°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Splicie w kwietniu

Na jaką pogodę w kwietniu nastawić się w Splicie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 17°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 11°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Splicie.

Pogoda w Splicie w maju

Jakiej pogody można spodziewać się w maju w Splicie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 22°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 15°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Splicie może być zmienna.

Pogoda w Splicie w czerwcu

Czy pogoda w czerwcu w Splicie jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 19°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 26°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Splicie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Splicie w lipcu

Czy pogoda w lipcu w Splicie jest przyjemna? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 30°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 21°C. To dane na podstawie pogody w Splicie w lipcu w poprzednich latach.

Pogoda w Splicie w sierpniu

Jaka jest pogoda w Splicie w sierpniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 29°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 21°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Splicie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Splicie we wrześniu

Czy pogoda w Splicie we wrześniu sprzyja spacerowaniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 25°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 18°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Splicie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Splicie w październiku

Pogoda w październiku w Splicie - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 20°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 14°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Splicie w listopadzie

Czy pogoda w listopadzie w Splicie jest przyjemna? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 15°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 10°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Splicie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Splicie w grudniu

Czy pogoda w Splicie w grudniu sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 11°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 6°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Splicie w grudniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Split – co zobaczyć?

Split to miasto z niezwykłą historię. Podczas pobytu w Splicie nie można się nudzić. Co warto zobaczyć?

  • Pałac Dioklecjana – mury budowli wyznaczają dzisiejszą starówkę. Teraz uliczki to niegdysiejsze pałacowe korytarze. Na terenie starówki jest katedra św. Dujama, warto ją zwiedzić, chociaż wstęp jest płatny. W ramach zwiedzania katedry koniecznie warto zobaczyć dzwonnicę, z której rozlega się piękna panorama miasta.
  • Trg Republike – budowla w stylu secesyjnym. W pobliżu można czuć nieprzyjemny zapach. To jednak nie żadne nieczystości, a źródła siarczkowe.
  • Port rybacki Matejuška - w letnie, nocne wieczory to miejsce bardzo klimatyczne. W dalszej części promenady można obejrzeć płytki z nazwiskami chorwackich medalistów olimpijskich.
  • Voćni trg – jest to plac, na którym wystawiono pomnik Marko Marulica. Był to pisarz, którego nazywa się ojcem literatury chorwackiej. Z placu jest również wspaniały widok na Wieżę Wenecką.
  • Gotycki ratusz – przy placu Pjaca. W pobliżu można zobaczyć również renesansowy pałac rodziny Karepić.
  • Deptak Marmontova - spacerując deptakiem można zobaczyć budynek Prokurative oraz fontannę zwaną Figa i Pirija.
  • Ruiny klasztoru Benedyktów - ze średniowiecznej budowli przetrwały: kaplica bł. Arnira i dzwonnica.
  • Wzgórze Marjan – mniej oblegane przez turystów. Można odpocząć na nim od zgiełku miasta i podziwiać piękną panoramę Splitu.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży