IPT - pasek artykułowy

Termy Chochołowskie: tam uciekniecie przed zimnem i nudą. Atrakcje, zabiegi, cennik i noclegi – wszystko, co musicie wiedzieć przed wizytą

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zima wróciła do Polski, a wraz z nią trzaskający mróz. W taką pogodę marzymy o relaksie w gorących źródłach, najlepiej w miejscu z atrakcjami dla całej rodziny, by zajęcie miały także dzieci. Takim miejscem są Termy Chochołowskie – jedna z największych atrakcji Podhala. Sprawdźcie, co można tu robić, gdzie przenocować i ile kosztują bilety. Zapraszamy do przewodnika: Termy Chochołowskie – wszystko, co trzeba wiedzieć przed zaplanowaniem weekendowego pobytu.

Spis treści

Jakie są opinie o Termach Chochołowskich? Czy warto je odwiedzić?

Termy Chochołowskie to największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Są bardzo popularne wśród Polaków i cieszą się dobrą opinią. Wiarygodnym wskaźnikiem są recenzje w Google, pisane przez samym klientów. Termy Chochołowskie mają ich aż prawie 60 tys., przy średniej ocenie 4,6 na 5 gwiazdek.

Widok na Termy Chochołowskie zimą
Termy Chochołowskie to największy kompleks gorących basenów na Podhalu. Czy warto się tam wybrać, by uciec przed zimowym mrozem i nudą? Jakie atrakcje oferuję Termy Chochołowskie dorosłym i dzieciom? Ile kosztują bilety i gdzie najlepiej przenocować? Sprawdźcie w naszym praktycznym przewodniku: wszystko, co musicie wiedzieć o Termach Chochołowskich przed weekendową wizytą. Adam Brzoza / Termy Chochołowskie, za zgodą

Dla porównania: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej ma prawie 33 tys. recenzji z oceną 4,4 gwiazdki, Termy Maltańskie w Poznaniu mają 25 tys. opinii i 4,4, gwiazdki, Termy Uniejów doczekały się 21 tys. opinii i 4,4 gwiazdki.
Widać z tego, że Termy Chochołowskie są jednocześnie wyjątkowo popularne i wysoko oceniane.

Atrakcje Term Chochołowskich: zabawa, relaks i leczenie wodą

Dobra opinia Term Chochołowskich wśród użytkowników wynika m.in. z bogatej oferty zabawy, relaksu i zabiegów leczniczych, jakim można się tu poddać.

Sprawdźcie, co można robić w Termach Chochołowskich!

Strefa basenowa

Głównym miejscem do zabawy i relaksu w ciepłej wodzie, przynoszącej ulgę podczas zimowych mrozów, jest strefa basenowa. Goście term mają do dyspozycji dwa baseny termalne i 9 basenów jacuzzi, w tym jeden większy, 7 mniejszych i jedno jacuzzi solankowe.

Są tu też inne baseny: sportowy, pływacki, a także dwa boiska do siatkówki i koszykówki wodnej.

Zabawę zapewniają wodne atrakcje, np. sztuczna fala w basenach, gejzery, dysze wodne, siatka wspinaczkowa, a latem piaszczysta fala na zewnątrz budynku. Do najciekawszych atrakcji nalezą także zjeżdżalnie: jedna z zapadnią, wysoka na 74 m, i dwie pontonowe o długości 164 i 80 m. Dla małych dzieci zorganizowano strefę malucha z placem zabaw, brodzikami, a nawet dziecięcą łaźnią.

Zobaczcie na filmie, jak działa zjeżdżalnia z zapadnią w Termach Chochołowskich:

Strefa lecznicza

Skoro termy, to wiadomo, że tutejsza woda z gorących źródeł ma właściwości lecznicze. W Termach Chochołowskich woda czerpana jest z odwiertu PIG 1, ukończonego w 1990 r. i głębokiego na 3600 m.

Wypompowywana z ziemi woda ma temperaturę aż 82 stopni Celsjusza i jest bogata w siarkę, wapń, magnez i sód. Woda siarkowa i solankowo jodowana ma korzystny wpływ m.in. na skórę, stawy i układ krwionośny, wspomaga leczenie reumatyzmu, cukrzycy, miażdżycy i łuszczycy.

W Termach Chochołowskich możecie wzmocnić zdrowie i wspomóc się w walce z chorobami, korzystając z beczek termalnych z wodą siarkową o temperaturze 36 stopni. Do dyspozycji gości jest też basen termalny z wodą solankowo jodowaną (chłodniejszą, 32 stopnie).

Saunarium

Dla miłośników prawdziwego gorąca przygotowano całe saunarium. Są tu sauny suche, parowe i aromatyczne, sauna bio z jałowcem, sauna na podczerwień. Wielką popularnością cieszy się przeszklona sauna fińska z widokiem na Tatry.

Relaks w czasie saunowania można pogłębić, korzystając z groty solnej, basenu jacuzzi albo Sauna Baru, gdzie drinki podawane są kąpielowiczom, którzy nie muszą nawet wychodzić z wody.

Widok z lotu ptaka na basen termalny w Termach Chochołowskich
W Termach Chochołowskich nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Dzieci i dorośli mogą się tu zabawić i zrelaksować - miejsce nadaje się w sam raz na rodzinny weekend czy wycieczkę w czasie ferii zimowych. Adam Brzoza / Termy Chochołowskie, za zgodą

SPA

SPA w termach Chochołowskich oferuje zabiegi fizjoterapeutyczne i relaksacyjne, w tym masaże, lecznicze kąpiele (w borowinie, mleku, ziołach i sianie), zabiegi kosmetologiczne (peeling, balsamy) i terapię w formie nakładania na skórę specjalnych glinek w tzw. Łaźni Rhassoul.

Komora normobaryczna

To pierwsza uruchomiona w Polsce komora ciśnieniowa, w której kuracjusze mogą wdychać powietrze ze specjalnie zmienionymi parametrami. W komorze panuje wyższe ciśnienie, a powietrze ma większą zawartość tlenu, wodoru i dwutlenku węgla. Badania wskazują, że terapia takim powietrzem spowalnia starzenie, poprawia odporność i zwiększa ogólną wydolność organizmu.

Centrum sportu

Centrum sportu Term Chochołowskich składa się z siłowni (można tu odbyć trening cardio, funkcjonalny i siłowy) oraz Sali fitness z widokiem na Magurę Witowską i Tatry.

Co trzeba zabrać na Termy Chochołowskie?

Jak w każdych termach, także w Chochołowskich trzeba mieć ze sobą niezbędne wyposażenie, umożliwiające relaks i zabawę.
Do podstawowych przyborów należą te typowe dla wszystkich basenów:

 • Strój kąpielowy
 • Ręcznik
 • Klapki

Warto też mieć ze sobą np.:

 • Szlafrok
 • Szampon i żel pod prysznic

Latem w basenach zewnętrznych przydadzą się jeszcze:

 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Krem z filtrem UV
 • Jakieś nakrycie głowy

Na terenie Term działają dwa sklepiki sportowe, w których można kupić wszystkie niezbędne sprzęty. Jeśli więc nie macie ochoty brać wszystkiego z domu lub o czymś zapomnicie, możecie kupić wszystko na miejscu.

Gdzie zjeść w Termach Chochołowskich?

Oczywiście nie trzeba opuszczać Term, by coś przegryźć na mieście. W samych Termach Chochołowskich działa kilka jadłodajni i barów, w których możecie smacznie zjeść w czasie przerwy w zabawie lub leczniczych zabiegach.

Restauracja Chochołowska serwuje dania na bazie tradycyjnej kuchni podhalańskiej, ale z ciekawymi innowacjami. Codziennie oferuje inny zestaw lunchowy. Przykładowe ceny: sałatka z grillowaną wieprzowiną i parmezanem 48 zł, grillowany oscypek z boczkiem i żurawiną 38 zł, tatar 69 zł, pieczony pstrąg 69 zł. Przy restauracji działa też sklep z lokalnymi serami, winami i konfiturami.

W strefie basenowej też możecie się posilić, i to w kilku miejscach. Działa np. Bistro Bar, Pizza Bar, kawiarnia (po gorącej kąpieli możecie się tu ochłodzić lodami) i Bar Wodny.

Nocne pływanie w basanie w Termach Chochołowskich
W Termach Chochołowskich biją gorące źródła, bogate w siarkę, wapń, magnez i sód. Dzięki wysokiej temperaturze wody można się tu kąpać także na zewnątrz nawet zimą. Adam Brzoza / Termy Chochołowskie, za zgodą

Czytaj też: Termy w Zakopanem i okolicach na ferie z dziećmi. Bukowina, Białka, Szaflary, Chochołów: ceny biletów, dodatkowe atrakcje dla dzieci

Cennik Term Chochołowskich

Termy Chochołowskie znalazły się w pierwszej 10 naszego rankingu najtańszych term w Polsce.

Ile kosztuje bilet na Termy Chochołowskie? Wszystko zależy od tego, z jakich konkretnie usług i atrakcji chcemy skorzystać.

 • Bilet open do wszystkich stref bez limitu czasu kosztuje 179 zł, ulgowo 159 zł dla seniorów powyżej 60 lat, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Open na 4 godziny to koszt odpowiednio 139 i 119 zł.
 • Strefa basenowa i lecznicza: bilet bez limitu czasu kosztuje 139 zł, dla dzieci 3-16 lat 109 zł, dla seniorów powyżej 60 lat 119 zł. Wejście wieczorne po 19:00 jest tańsze, odpowiednio: 79/55/65 zł. Bilet tylko na 3 godziny kosztuje 99/69/79 zł.
 • Basen pływacki: wejście jednorazowe kosztuje 15 zł, ulgowo dla dzieci 10 zł, a dla seniorów i osób niepełnosprawnych z opiekunami 12 zł. Miesięczny karnet kosztuje odpowiednio 170/110/140 zł.
 • Saunarium: bilet zwykły na 3 godziny kosztuje 99 zł, ulgowy 85 zł. Bilety bez limitu czasu są droższe i kosztują odpowiednio 139 i 125 zł.
 • Strefa SPA: np. masaż głowy 200 zł/25 min., masaż twarzy 150 zł/25 min., masaż balijski 350 zł/60 min., fizjoterapia 280 zł
 • Siłownia: wejście jednorazowe kosztuje 20 zł, miesięczny karnet 150 zł.
 • Normobaria: 2-godzinna sesja w komorze normobarycznej kosztuje 150 zł, dla dzieci do 16 lat 100 zł, dla seniorów 120 zł.

Bilety rodzinne i karnety w Termach Chochołowskich

Czy w Termach Chochołowskich można kupić zniżkowy bilet rodzinny? Tak, oferowane są takie bilety do strefy basenowej i leczniczej dla dwóch osób dorosłych i jednego lub dwojga dzieci. Bilety rodzinne 2+1 kosztują 229 zł na 4 godziny i 329 zł bez limitu czasu. Bilety 2+2 odpowiednio 259 i 389 zł. Za trzecie i kolejne dziecko dopłaca się odpowiednio 39 i 49 zł.

W Termach Chochołowskich honorowana jest także Karta Dużej Rodziny, która daje 15 proc. zniżki.

Karnety na Termy Chochołowskie są opłacalną opcją, jeśli zamierzacie odwiedzać atrakcję częściej. Karnet można wykupić do strefy basenowej, saunarium lub obu stref.

Karnet zwykły do strefy basenowej na 5 wejść kosztuje 490 zł, a na 10 wejść 950 zł. Do saunarium to odpowiednio 550 i 1050 zł. Karnet open kosztuje 650 zł za 5 wejść i 1290 zł za 10 wejść. Obowiązują zwykłe zniżki dla dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych z opiekunami.

Pełen cennik Term Chochołowskich dostępny jest online. Same bilety także najłatwiej jest kupić przez Internet, klikając zakładkę „Kup Bilet” na stronie głównej Term Chochołowskich.

Wieczór w Termach Chochołowskich
Z oferty wellness Term Chochołowskich warto wymienić także saunarium, strefę SPA i komorę normobaryczną. Adam Brzoza / Termy Chochołowskie, za zgodą

Godziny otwarcia Term Chochołowskich

 • Baseny: 9:00-22:00, w piątki i soboty do 23:00.
 • Saunarium: 10:00-22:00, w piątki i soboty do 23:00.
 • Normabaria: codziennie 10:00-22:00.
 • SPA: codziennie 10:00-22:00.
 • Centrum Sportu: codziennie 10:00-22:00.
 • Restauracja: 12:00-21:00, w piątki i soboty do 22:00.

Nocleg blisko Term Chochołowskich. Ile kosztuje hotel?

Na oficjalnej stronie Term Chochołowskich możecie znaleźć wyszukiwarkę noclegów w 13 miejscowościach blisko Chochołowa, w tym w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnym Dunajcu i Murzasichlu. Wyszukiwarka podaje numery kontaktowe do każdego obiektu i odnośnik do jego strony internetowej.

Ile może kosztować nocleg w pobliżu Term Chochołowskich?

 • Ceny w Zakopanem bywają dość wysokie, zwłaszcza w okresie ferii zimowych, ale nadal można zarezerwować pobyt okazyjnie, np. w pierwszy weekend lutego 2024 już za ok. 200-300 zł za dwie noce dla dwóch dorosłych osób.
 • Również ok. 200-300 zł należy zapłacić za pokój 2-osobowy w Białce Tatrzańskiej.
 • W samym Chochołowie możecie zatrzymać się na w tym samym terminie za ok. 300-400 zł.
Termy Chochołowskie w zimowy wieczór
Wieś Chochołów w gminie Czarny Dunajec leży niedaleko Zakopanego. Wizyta w Termach Chochołowskich może być świetnym urozmaiceniem urlopu czy ferii spędzanych u podnóża Tatr. Adam Brzoza / Termy Chochołowskie, za zgodą

Termy Chochołowskie – mapa, adres i dojazd

Termy Chochołowskie leżą – jak można się domyślić po nazwie – w Chochołowie, ok. 17 km na północny zachód od Zakopanego.

Jak długo się jedzie do Term Chochołowskich z Zakopanego albo Nowego Targu?

 • Jazda samochodem z Zakopanego do Chochołowa zajmuje ok. 25 minut. Można też przejechać autobusem z przystanku Zakopane Targowica lub Plac PKP na przystanek Chochołów Główny, co trwa ok. 30-40 minut.
 • Nieco dłużej jedzie się autem do Chochołowa z Nowego Targu: ok. 40-50 minut (dystans wynosi ok. 25 km).

Trasa z Zakopanego do Term Chochołowskich na mapie:

Czy przy Termach Chochołowskich jest parking? Tak, obiekt oferuje bezpłatny parking dla swoich gości.

Zobaczcie zdjęcia Term Chochołowskich:

Dodaj firmę
Logo firmy Tatrzański Park Narodowy
Zakopane, Kuźnice 1
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży