Urokliwe miejsca na Wielkanoc. 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce idealnych na spacer

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Park Zdrojowy w Nałęczowie – na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich. W parku znajdziemy liczne rzeźby, pijalnię wód oraz palmiarnię. Liczne aleje i ścieżki są idealne do podziwiania wiosny.
Park Zdrojowy w Nałęczowie – na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich. W parku znajdziemy liczne rzeźby, pijalnię wód oraz palmiarnię. Liczne aleje i ścieżki są idealne do podziwiania wiosny. MOs810/wikipedia.org/CC BY-SA 4.0
Wiosenne spacery to idealna okazja, aby podziwiać parki miejskie w Polsce. Sprawdzamy, który z polskich parków miejskich jest najstarszy, a który jest największy. Zobaczcie zestawienie 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce idealnych na wielkanocny odpoczynek.

Spis treści

Najpiękniejsze parki miejskie w Polsce

Wiosna to idealny moment, aby wyjść z zimowej hibernacji. Nie trzeba od razu zdobywać górskich szczytów, by odetchnąć wiosennym powietrzem. Budzącą się do życia naturę można podziwiać również w miastach.

Sprawdziliśmy, które z parków miejskich w Polsce są idealne na wiosenne i wielkanocne spacery. Wybraliśmy 5 najciekawszych i najpiękniejszych parków z kraju. Wśród nich znajduje się zarówno największy, jak i najstarszy park w Polsce. Miano największego parku w kraju dzierży Park Myślęcinek w Bydgoszczy – jego powierzchnia to aż 830 hektarów! Najstarszym miejskim parkiem jest zaś Park Miejski w Kaliszu założony w 1798 roku.

Park powstał na miejscu pojezuickiego ogrodu warzywnego.
Park powstał na miejscu pojezuickiego ogrodu warzywnego. LukaszKalisz/wikipedia.org/CC BY-SA 4.0

Zobacz: Urokliwe miejsca na Wielkanoc: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce

Jakie parki miejskie w Polsce są uznawane za najciekawsze do odwiedzenia podczas Wielkanocy?

Najbardziej polecane do odwiedzenia parki miejskie w Polsce to między innymi największy w kraju — Park Myślęcinek w Bydgoszczy. Kolejnym pojawiającym się często na listach jest najstarszy Park Miejski w Kaliszu. Na uznanie zasługuje również Park w Pszczynie czy Park Zdrojowy w Nałęczowie.

  1. Park w Pszczynie
  2. Park Czartoryskich w Puławach
  3. Park Zdrojowy w Nałęczowie
  4. Park Myślęcinek w Bydgoszczy
  5. Park Miejski w Kaliszu

W galerii zdjęć poniżej znajdziecie więcej informacji na temat polecanych przez nas parków.

Spacerując po takich miejscach, warto zwrócić uwagę na rosnące w parkach rośliny, zadbane drzewa, krzewy i kwiaty. Parkowa roślinność służy nie tylko jako ozdoba parku, ale również jako schronienie dla zwierząt takich jak np. wiewiórki. Możemy obserwować bogactwo fauny i flory, pozostając blisko miasta. Mała architektura czy urokliwe mostki sprawiają, że wiosenny spacer po najpiękniejszych parkach w Polsce to czysta przyjemność.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży