Spis treści
Te polskie miasta mogą niedługo zniknąć. Mapa powodzi budzi przerażenie
Climate Central (organizacja zajmująca się analizą danych z zakresu klimatologii) udostępniła internautom mapę, która może wywołać ciarki u niejednej osoby, bowiem na własne oczy można zobaczyć to, o czym informują ekolodzy z całego świata. Globalne ocieplenie nie jest mitem – jeśli ludzkość nie będzie działać w celu polepszenia swojej sytuacji, już za niecałe 30 lat (do 2050 roku) – według organizacji – część uwielbianych przez turystów kierunków może zniknąć z atlasów. Wyjątkiem nie jest także Polska, a wśród lokalizacji zagrożonych zatopieniem są m.in.:
- Rewa,
- Puck,
- Gdańsk
- i wiele innych.
Zobaczcie, którym miejscom w Polsce może grozić niebezpieczeństwo:
Jak podróżować, a jednocześnie dbać o środowisko?
Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, troskę o środowisko i podróżowanie można połączyć. Czym charakteryzuje się „sustainable tourism", czyli odpowiedzialne podróżowanie?
Odpowiedzialne podróżowanie, inaczej turystyka zrównoważona (ang. sustainable tourism), to metoda podróżowania idealna dla osób, którym nie jest obojętny stan środowiska naturalnego i zdają sobie sprawę z wpływu turystyki na jego jakość. Definicja Światowej Organizacji Turystyki określa ten sposób jako spełniający wszystkie potrzeby ekonomiczne, społeczne i estetyczne, przy zachowaniu integralności kulturowej czy różnorodności biologicznej regionu, nie zaburzając odbywających się procesów ekologicznych – informowaliśmy.
Więcej szczegółów na temat turystyki, która nie stwarza zagrożenia dla środowiska, dowiecie się z poniższego artykułu:
Odpowiedzialne podróżowanie, czyli jak zwiedzać świat i dbać o środowisko. Czy można podróżować odpowiedzialnie z biurem podróży?