Nawiedzone miejsca w Polsce. Oto lista 10 najstraszniejszych miejsc, w których straszy

fot. Mystery Hunters
W Polsce, podobnie jak na całym świecie, można znaleźć wiele tajemniczych i nawiedzonych miejsc, które skrywają niezliczone historie i opowieści o duchach oraz dziwnych zjawiskach. Niektóre z nich naprawdę aż mrożą krew w żyłach. Od powojennych bunkrów, przez stare, opuszczone szpitale i domy opieki, po opustoszałe fabryki czy żłobki. Czy jesteście gotowi na podróż do świata strachu i tajemnic? Oto 10 miejsc na mapie Polski, które na pewno wywołają dreszcze i przyprawią o gęsią skórkę.

Spis treści

Bunkier satanistów

Bunkier Satanistów
Bunkier Satanistów fot. Mystery Hunters

Miejsce schadzek satanistów. Od dawna było ono kojarzone z igraniem ze złem i tak pozostaje do dzisiaj. Jest z nim związana pewna historia morderstwa na tle satanizmu. W mrocznym bunkrze w Rudzie Śląskiej dwóch sprawców zamordowało niegdyś dwoje nastolatków. Droga do bunkra prowadzi przez ciemny las, a wejście jest możliwe przez niewielką dziurę w zamurowanej ścianie. Wnętrze jest wąskie, a sufity niskie, co dodatkowo nasila odczucie klaustrofobii.

Bunkier Satanistów
Bunkier Satanistów fot. Mystery Hunters

To właśnie tam Tomasz i Robert popełnili zbrodnię, która wstrząsa Śląskiem. Zabili Karinę i Kamila, pozbawili ich życia na cześć szatana. Według krążących pogłosek, do bunkra została przywołana jakaś nadprzyrodzona siła. Łowcy duchów przeprowadzający nocne badania potwierdzili obecność wysokiego poziomu pola elektromagnetycznego, co może wskazywać na działanie niezwykłej energii.

Nawiedzony żłobek w Gliwicach

W gliwickiej dzielnicy Łabędy do dziś stoi opuszczony żłobek. Jest to miejsce, które mocno działa na wyobraźnię. To tam historie, które mieszkańcy usłyszeli od siebie, składają się na krwawą narrację. Dziwne dźwięki, krzyki dzieci i białe sylwetki, które pojawiają się w oknach, to tylko niektóre z nich. Słychać, że kieddyś dzieci, które mieszkały w żłobku, nie były traktowane najlepiej - były ofiarami dręczenia psychicznego i fizycznego. Mówi się, że miejsce to pełne jest nieznanych istot, które po nocy krążą po budynku dawnego ośrodka.

Nawiedzony szpital w Raciborzu

Ponury, zapomniany budynek ogromnego szpitala przy Staszica w Raciborzu, który można kojarzyć z niejednym filmem grozy. Miejsce, które czai się w mroku i budzi strach na samą myśl. Historia, która skrywa się za ścianami tego budynku opiera się na tajemniczym zdjęciu, które kiedyś pojawiło się w sieci. Na fotografii widać jedno z okien, a za nim kontury twarzy dziecka. Zdjęcie wywołało lawinę pytań i spekulacji.

Nawiedzony dom w Dąbrowie Górniczej

Nawiedzony dom Dąbrowa Górnicza
Nawiedzony dom Dąbrowa Górnicza fot. Mystery Hunters

Tam również dawniej została popełniona bestialska zbrodnia. Mąż nękał swoją żonę psychicznie i fizycznie. Zleciła ona wynajęcie zabójcy, który uśmiercił mężczyznę i jego sąsiada, który niestety stał się ofiarą przypadku. Miejscowa ludność twierdzi, że od tamtej pory dom jest miejscem niepokojących zjawisk. Ekipa łowców duchów, Mystery Hunters, doświadczyła tam tajemniczych zdarzeń, takich jak donośne stuknięcia, dziwne odgłosy i dźwięki kroków. Zarejestrowali też niepokojące EVP, czyli dźwięki z zaświatów, które komunikują się za pośrednictwem starych, analogowych urządzeń, wyposażonych w taśmy.

Nawiedzony szpital w Starachowicach

Z przekazywanych z pokolenia na pokolenie opowieści wiadomo, że budowę szpitala w Starachowicach rozpoczęto na początku XX wieku. Od tamtej pory jego mury kryją coraz bardziej tajemnicze historie. Z zewnątrz budynku można zobaczyć duchy, które zostały sfotografowane w oknach. Z kolei w środku obiektu znajdują się obrazy zdeformowanych istot, karykaturalnych postaci, które wykrzywione są w dziwnych pozycjach. Wiele osób twierdzi, że wieczorem słychać w szpitalu płacz dzieci i przerażające krzyki. W środku, oprócz dziwnych dźwięków, można też doświadczyć niezrozumiałych zjawisk, takich jak poruszanie się przedmiotów i samoistne otwieranie i zamykanie drzwi. To jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w województwie świętokrzyskim.

Nawiedzony dom opieki społecznej w Piasecznie

Dom opieki społecznej
Dom opieki społecznej fot. Mystery Hunters

Opuszczony dom opieki w Piasecznie, miejsce zbrodni sprzed wielu lat, pełne jest paranormalnych zjawisk. Przed pięcioma laty, można było tam znaleźć ślady policyjne, które świadczyły o morderstwie. Kiedyś, ekipa łowców duchów odwiedziła to miejsce i doświadczyła niepokojących anomalii. Detektor pola elektromagnetycznego wielokrotnie rejestrował silne wahania, mimo braku dostępności prądu. W niektórych pomieszczeniach można było odczuć drastyczne spadki temperatury a nieznana siła, jakby duch, chwytała badaczy za ramię, co było opisywane jako „mroźne dotknięcia”. Na jednym ze zdjęć, ekipa zarejestrowała coś w rodzaju ektoplazmy, hipotetycznej formy bio-energii, z której składają się według niektórych przekazów duchy.

Nawiedzony dom na Śląsku
Nawiedzony dom na Śląsku fot. Mystery Hunters

lecany]

Nawiedzony dom na Śląsku

W tym domu pełnym niepokoju dochodzi do tajemniczych zdarzeń. Matka z rodziny zarejestrowała przerażające pomruki, przypominające powarkiwanie, które słychać na strychu. W piwnicy, członkowie rodziny niejednokrotnie odczuwali czyjąś obecność. 4-letni synek rodziny twierdzi, że widzi niebieską kulę energii i czasami rozmawia z "pewnym panem". Ekipa łowców duchów, która dotarła na miejsce, zarejestrowała tę niebieską kulę energii, co potwierdza słowa chłopca. Według pogłosek, jest to orb, forma energii przybierana przez dusze. Ten niebieski orb jest uważany za sygnał duszy patrona, który chroni rodzinę.

Nawiedzony szpital w Legnicy

Miejsce słynące z urbexu i zjawisk paranormalnych, które urosło do miana legendy, dzięki straszliwym historiom krążącym od długich lat. To tam dochodzi do tajemniczych zdarzeń, a ciemne korytarze o zmroku nadają miejscu jeszcze bardziej niepokojącego charakteru. Ekipa Mystery Hunters zarejestrowała tam kroki i przerażający krzyk, który brzmiał jak wołanie zza grobu: "Aaa... Nie ma już ratunku!". Głos pełen rozpaczy i desperacji, jakby błagał o ratunek z głębi murów. Można go odsłuchać oglądając jeden z odcinków Huntersów:

Dom Dusz

Dom Dusz
Dom Dusz fot. Mystery Hunters

W Piasecznie pod Warszawą znajduje się budynek, który budzi grozę. Został wybudowany na starym cmentarzu średniowiecznym i od tamtej pory jego właściciele albo ginęli w tajemniczych okolicznościach, albo nagle opuszczali jego mury. Mówi się, że w domu jest zagnieżdżona siła demoniczna. Egzorcysta, który kiedyś próbował wypędzić zło z tego miejsca, nie odniósł żadnego sukcesu. Nawet ksiądz z pobliskiej parafii boi się zbliżać do budynku. Po zmroku, kule o różnych kolorach przemieszczają się w pobliżu tego domu, a jego okolice wydają się być niepokojące, ponieważ tamtejsi mieszkańcy słyszą nieznane odgłosy i widzą ciemne postaci w oknach. Jeden ze świadków podzielił się historią, w której miał zostać wypchnięty przez okno przez jakąś nieznaną siłę. Wiele osób uważa, że jest to kolejne miejsce, gdzie sataniści odprawiają czarne msze.

Nawiedzony dom na Podlasiu

Dom niczym wycięty z koszmaru. Zbudowany z ciemnych, drewnianych desek, ozdobiony białymi framugami okien i zarosły mchem. Wokół niego mroczne korzenie drzew, które zdają się strzec nawiedzonej posiadłości. Opowieść o nim jest związana z dawnym właścicielem, który był po swojej śmierci przetrzymywany w trumnie w jednym z pokojów budynku. Jedna z fotografii z tamtych czasów przedstawia właściciela stojącego przed swoim samochodem, a obok niego widać czarny cień, który przypomina zjawę. Niektórzy twierdzą, że jest to demoniczna istota, która nie została zauważona podczas wykonywania zdjęcia. Pewnej nocy ekipa Mystery Hunters udała się do tego opuszczonego domu na Podlasiu i doświadczyła tam przerażających zjawisk, jakie można było zobaczyć w horrorze "Obecność". Poruszające się bez powodu przedmioty, trzykrotne uderzenia jako znak obecności złych mocy, odgłosy kroków na piętrze, dziwne i niepokojące dźwięki oraz samoczynne zapalające się i gasnące światło. To jest historia, która sprawia, że włos jeży się na głowie.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Zielona Góa: Tajemniczy cmentarz w Jeleniowie

od 16 lat

lena

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nawiedzone miejsca w Polsce. Oto lista 10 najstraszniejszych miejsc, w których straszy - Portal i.pl

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży