Prognoza pogody dla Aten. Sprawdź, czy to dobry moment na wakacje

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Atenach nie jest jednakowa przez cały rok. Przekonaj się, jakie temperatury występują tu w grudniu, styczniu i w lutym. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Tylko latem możesz lecieć do Aten? Wybierz więc miesiąc, gdy temperatura będzie dla ciebie najprzyjemniejsza - będzie to czerwiec, lipiec czy sierpień? Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Atenach we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Atenach

Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie, Ateny, położone są w południowej części Grecji. Sezon turystyczny trwa tu właściwie przez cały rok, choć Polacy najchętniej odwiedzają Grecję wiosną i latem.

Średnia temperatura zimą wynosi 10,9°C, wiosną temperatura to średnio ok. 15,9°C. Latem w Atenach możemy spodziewać się temperatur rzędu 26,3°C, natomiast jesienią 19,6°C.

Pogoda w Atenach w styczniu

Czy pogoda w Atenach w styczniu sprzyja spacerowaniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 13°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 7°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w styczniu w Atenach może być zmienna.

Pogoda w Atenach w lutym

Pogoda w lutym w Atenach - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 14°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 7°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Atenach w marcu

Jaka pogoda panuje w marcu w Atenach? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 16°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 9°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Atenach w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Atenach w kwietniu

Na jaką pogodę w kwietniu nastawić się w Atenach? Nocą termometry pokazują 12°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 19°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Atenach w maju

Czy pogoda w maju w Atenach jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 16°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 24°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Atenach.

Pogoda w Atenach w czerwcu

Na jaką pogodę w czerwcu nastawić się w Atenach? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 28°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 20°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Atenach w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Atenach w lipcu

Na jaką pogodę można liczyć w lipcu w Atenach? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 32°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 23°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Atenach.

Pogoda w Atenach w sierpniu

Jaka jest pogoda w Atenach w sierpniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 31°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 23°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w sierpniu w Atenach może być zmienna.

Pogoda w Atenach we wrześniu

Czy pogoda w Atenach we wrześniu sprzyja spacerowaniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 28°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 20°C. To dane na podstawie pogody w Atenach we wrześniu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Atenach w październiku

Na jaką pogodę w październiku nastawić się w Atenach? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 23°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 16°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Atenach w październiku z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Atenach w listopadzie

Czy pogoda w Atenach w listopadzie sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 19°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 12°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Atenach.

Pogoda w Atenach w grudniu

Czy pogoda w Atenach w grudniu sprzyja spacerowaniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 15°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 9°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w grudniu w Atenach może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Ateny – co zwiedzić?

Ateny to jedno z najstarszych miast na świecie. Miasto kryje w sobie mnóstwo pięknych miejsc i zabytków. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Aten?

 • Akropol ateński - na wzgórzu Akropolu rozpoczęła się historia miasta.
 • Areopag - wzgórze, znajdujące się poniżej wzgórza Akropol.
 • Muzeum Akropolu - będzie świetnym uzupełnieniem wizyty na wzgórzu.
 • Plaka i Anafiotika – dzielnica Plaka to odpowiednie miejsce, w którym poczujemy specyficzny klimat Aten.
 • Agora ateńska - to jedna z najbardziej znanych greckich agor.
 • Hefajstejon – najprawdopodobniej najlepiej zachowana grecka świątynia.
 • Łuk Hadriana – oddziela starą część miasta Aten od nowej.
 • Stadion Panateński - właśnie tutaj odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Jedyny na świecie stadion wykonany z białego marmuru.
 • Plac Syntagma – to główny plac Aten. Przy placu mieści się Stary Pałac Królewski, w którym mieści się grecki parlament. Przy parlamencie wybudowany jest Grób Nieznanego Żołnierza. Szczególnie warto zobaczyć zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
 • Ogród Narodowy – usytuowany za parlamentem. Świetne miejsce na wypoczynek.
 • Jezioro Vouliagmeni – to naturalne uzdrowisko łączące wodę morską z podziemnymi wodami termalnymi.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży