Prognoza pogody dla Jerozolimy. Sprawdź, czy to dobry moment na wakacje

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Jerozolimie zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Wakacje to jedyny okres, gdy możesz sobie pozwolić na podróż do Jerozolimy? Porównaj temperatury panujące w czerwcu, lipcu i sierpniu i wybierz najlepszą opcję dla siebie. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Jerozolimie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Jerozolimie

Jerozolima to największe miasto w Izraelu. Zimowe miesiące są tu na tyle ciepłe, że zazwyczaj można w miarę swobodnie spacerować, natomiast letnie upały są do zniesienia dla przeciętnego Polaka.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,9°C, wiosną temperatura to średnio ok. 15,2°C. Latem w Jerozolimie możemy spodziewać się temperatur rzędu 22,8°C, natomiast jesienią 18,7°C.

Pogoda w Jerozolimie w styczniu

Pogoda w styczniu w Jerozolimie - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 12°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Jerozolimie.

Pogoda w Jerozolimie w lutym

Pogoda w lutym w Jerozolimie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 13°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 4°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Jerozolimie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Jerozolimie w marcu

Czy pogoda w marcu w Jerozolimie jest przyjemna? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 16°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 6°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Jerozolimie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Jerozolimie w kwietniu

Jaka pogoda panuje w kwietniu w Jerozolimie? Nocą termometry pokazują 9°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 21°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w kwietniu w Jerozolimie może być zmienna.

Pogoda w Jerozolimie w maju

Na jaką pogodę można liczyć w maju w Jerozolimie? Nocą termometry pokazują 12°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 25°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Jerozolimie.

Pogoda w Jerozolimie w czerwcu

Na jaką pogodę można liczyć w czerwcu w Jerozolimie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 28°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 15°C. To dane na podstawie pogody w Jerozolimie w czerwcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Jerozolimie w lipcu

Pogoda w lipcu w Jerozolimie - jaka jest? Nocą termometry pokazują 17°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 29°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w lipcu w Jerozolimie może być zmienna.

Pogoda w Jerozolimie w sierpniu

Jaka jest pogoda w Jerozolimie w sierpniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 29°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 17°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Jerozolimie.

Pogoda w Jerozolimie we wrześniu

Pogoda we wrześniu w Jerozolimie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 28°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 16°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Jerozolimie w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Jerozolimie w październiku

Czy pogoda w Jerozolimie w październiku sprzyja spacerowaniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 25°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 14°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Jerozolimie w październiku z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Jerozolimie w listopadzie

Pogoda w listopadzie w Jerozolimie - jaka jest? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 19°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 9°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Jerozolimie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Jerozolimie w grudniu

Jaka jest pogoda w Jerozolimie w grudniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 14°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 6°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Jerozolimie w grudniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jerozolima – zwiedzanie

Jerozolima to miasto, w którym jest bardzo szeroki wybór miejsc, które warto zobaczyć. Nawet tydzień nie starczy na to, żeby zwiedzić całe miasto. Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności podczas zwiedzania Jerozolimy?

  • Ściana Płaczu - to najważniejsze miejsce w judaizmie. Jest to mur podzielony na część męską i żeńską. Szczególnie warto odwiedzić to miejsce w piątkowy wieczór, żeby zobaczyć modlących się Żydów.
  • Góra Oliwna – bardzo ważny punkt w religii chrześcijańskiej. Właśnie tutaj znajdują się: Kopuła Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, najstarszy cmentarz żydowski oraz słynne pozostałości po ogrodzie oliwnym. Dodatkowo z góry roztacza się piękny widok na Jerozolimę.
  • Mahane Yehuda Market – targ, który warto zobaczyć ze względu na możliwość zobaczenia, jak zakupy robią mieszkańcy miasta oraz żeby móc posmakować pysznych produktów.
  • Wzgórze Świątynne - tu można zobaczyć charakterystyczną Kopułę na Skale oraz meczet Al-Aksa.
  • Stare Miasto – wpisane jest na listę UNESCO. Na terenie Starego Miasta możemy zobaczyć Drogę Krzyżową, Bazylikę Grobu Świętego, Wzgórze Świątynne, Kopułę na Skale, Ścianę Płaczu oraz meczet Al-Aksa.
  • Bazylika Grobu Świętego - w jej wnętrzu znajduje się Golgota i Kamień Namaszczenia. Znajdziemy tu również Grób Pański.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży