Wybierasz się na urlop do Rzymu? Od teraz do Koloseum wejdziesz tylko na nowych zasadach. Co się zmieniło?

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Koloseum, znane na całym świecie rzymskie arcydzieło architektury, wzniesione w latach 70-80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa, stanowi ikonę miasta i fascynuje turystów z całego globu. Jednak, aby zapobiec spekulacjom cenowym i zwiększeniu cen biletów, wejście do Koloseum stało się dostępne tylko z biletem imiennym od 18 października 2023 roku.
Koloseum, znane na całym świecie rzymskie arcydzieło architektury, wzniesione w latach 70-80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa, stanowi ikonę miasta i fascynuje turystów z całego globu. Jednak, aby zapobiec spekulacjom cenowym i zwiększeniu cen biletów, wejście do Koloseum stało się dostępne tylko z biletem imiennym od 18 października 2023 roku. Nicola Forenza/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne
Koloseum w Rzymie, jeden z najbardziej ikonicznych zabytków na świecie, od lat przyciąga miliony turystów z całego globu. Jednakże, aby zabezpieczyć dostęp do tej wyjątkowej atrakcji i przeciwdziałać zjawisku spekulacji cenami biletów, od 18 października br. wejście do Koloseum będzie możliwe tylko za okazaniem biletu imiennego.

Spis treści

Nowe zasady wstępu do Koloseum

Koloseum w Rzymie to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc na świecie, przyciągające miliony turystów rocznie. Od 18 października 2023 roku wprowadza ono jednak nową politykę dotyczącą wejścia na teren amfiteatru – tylko z biletem imiennym.

Koloseum jest symbolem wiecznego miasta i zachwyca swoją historią, architekturą oraz niezwykłym dziedzictwem starożytnego Rzymu. Dla zapewnienia bardziej kontrolowanego dostępu i zapobiegania spekulacjom cenowym obiekt wprowadza nową politykę sprzedaży biletów. Od tej daty, aby wejść do Koloseum, każdy turysta będzie musiał okazać bilet imienny, co stanowi istotny krok w zapewnieniu uczciwego i transparentnego systemu wejść.

Tłumy turystów przed Koloseum w Rzymie
Reforma związana z biletami imiennymi ma na celu uczynienie wizyty w Koloseum jeszcze bardziej dostępną i przyjemną dla odwiedzających, a także zwalczanie nieuczciwych praktyk w zakresie sprzedaży biletów. bukki88/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne

Bilety na wizytę w Koloseum można nabyć na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, dostępne są one w tradycyjnych kasach biletowych na miejscu. Jednak warto również skorzystać z wygodnych opcji zakupu przez stronę internetową atrakcji lub w centach obsługi telefonicznej.

Zmiany w Koloseum mają zapewnić wygodę turystom

Koloseum podjęło także kroki, aby zapewnić, że dostęp do biletów jest łatwy i wygodny dla turystów. Dla odwiedzających obiekt otwarto nową kasę biletową w miejscu Largo della Salara Vecchia/Via dei Fori Imperiali. Dzięki tej inicjatywie liczba dostępnych kas została zwiększona do sześciu, co przyspieszy proces zakupu biletów i zminimalizuje czas oczekiwania w kolejkach.

Oprócz tego zwiększono dwukrotnie liczbę biletów dostępnych na zakup na miejscu, co pozwoli na jeszcze większy dostęp do tej wyjątkowej atrakcji. Dla touroperatorów udostępniono 25% wszystkich biletów za pośrednictwem platformy B2B, a 55% biletów jest dostępnych przez platformę B2C lub bezpośrednio dla turystów indywidualnych.

Widok na Koloseum w Rzymie
Koloseum, znane na całym świecie rzymskie arcydzieło architektury, wzniesione w latach 70-80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa, stanowi ikonę miasta i fascynuje turystów z całego globu. Jednak, aby zapobiec spekulacjom cenowym i zwiększeniu cen biletów, wejście do Koloseum stało się dostępne tylko z biletem imiennym od 18 października 2023 roku. Nicola Forenza/gettyimages.com/zdjęcie ilustracyjne

Warto również wiedzieć, że od 1 listopada Amfiteatr Flawiuszów będzie dostępny od godziny 8:30, zamiast jak obecnie od 9:00. Godziny zwiedzania w ramach tzw. Księżyca w Koloseum zostaną także wydłużone od 31 października do końca roku. Te zmiany pozwolą na bardziej komfortowe zwiedzanie tej wyjątkowej atrakcji.

Ceny biletów do Koloseum w Rzymie 2023

Jeśli chodzi o rodzaje biletów, do dyspozycji turystów są dwa najpopularniejsze:

  • Standardowy bilet 24-godzinny w cenie 18€ (Ticket Colosseum, Roman Forum, Palatine_24h), który pozwala na zwiedzenie dwóch poziomów Koloseum: parteru i pierwszego piętra.
  • Rozszerzony bilet 2-dniowy w cenie 24€ (Full Experience Ticket), który dodatkowo umożliwia wejście na poziom areny w Koloseum oraz zwiedzenie atrakcji z kategorii SUPER na Forum Romanum i Palatynie. Bilet ten jest ważny przez 2 dni od momentu pierwszego użycia, co daje możliwość odwiedzenia różnych miejsc w różne dni.

Dla chętnych dostępna jest również opcja Full Experience Ticket z możliwością skorzystania z wycieczki z przewodnikiem do podziemi Koloseum, która również kosztuje 24€.

Ponadto istnieją darmowe oraz ulgowe bilety do Koloseum. Darmowe wejście przysługuje dzieciom oraz młodzieży poniżej 18. roku życia i osobom niepełnosprawnym (za okazaniem legitymacji potwierdzającej prawo do ulgi), wraz z osobą towarzyszącą. Należy jednak pamiętać, że każda z tych osób musi posiadać swój własny bilet.

Mapa:

Nowa polityka sprzedaży biletów Koloseum wprowadza bardziej uporządkowany i uczciwy system dostępu do tej ikonicznej atrakcji. To doskonała okazja, aby kontynuować odkrywanie historii i piękna starożytnego Rzymu, z nowymi udogodnieniami i bardziej dostępnym procesem zakupu biletów.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży