Trasy rowerowe w woj. mazowieckim
We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 10 tras rowerowych w woj. mazowieckim, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.
Sprawdź wybrane trasy o różnym stopniu trudności. Spokojna wyprawa malowniczym szlakiem, a może coś szalonego i trudnego? W wybranych przez nas trasach każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz plan wycieczki i przygotuj się do wyjazdu.
Zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda.
🚲 Trasa rowerowa: Rajd Energ.W-wa 4
- Początek trasy: Piaseczno
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 94,86 km
- Czas trwania wyprawy: 10 godz. i 40 min.
- Przewyższenia: 76 m
- Suma podjazdów: 916 m
- Suma zjazdów: 891 m
Deiv poleca tę trasę rowerzystom
Wyjazd z Powsina, Świątynia Opaczności Bożej, a w niej Panteon Wielkich Polaków. Przejazd mostem Siekierkowskim, a dalej trasą rowerową nad Wisłą do mostu Gdańskiego, kanał Żerański-wzdłuż kanału dojedziemy do Nieporętu nad Zalew Zegrzyński. Powrót do Powsina.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Konstancin-Gassy-Karczew
- Początek trasy: Piastów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 51,48 km
- Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 2 min.
- Przewyższenia: 77 m
- Suma podjazdów: 226 m
- Suma zjazdów: 215 m
Trasę dla rowerzystów poleca Roku
Trasa z Warszawy przez Konstancin na festiwal w Gassy - przeprawa promem do Karczewa i powrót do Warszawy podobną trasą również z przeprawą przez Wisłę - godz. funkcjonowania promu podana na zdj.Warto też podjechać nad jezioro - rezerwat na Torfach
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Do Osuchowa
- Początek trasy: Żelechów
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 78,74 km
- Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 7 min.
- Przewyższenia: 79 m
- Suma podjazdów: 341 m
- Suma zjazdów: 316 m
Rowerzystom trasę poleca Nasiol23
Trasa do Osuchowa prowadzi czerwonym szlakiem, wizyta w rezerwacie Grądy Osuchowskie, powrót drogami lokalnymi przez rezerwat Modrzewina, niestety trasa została skrócona przez kontuzję kolana. Chętnych na wspólne wyjazdy proszę o kontakt [email protected]
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Le Ghetto de Varsovie / Warszawskie getto
- Początek trasy: Ząbki
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 16,81 km
- Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 3 min.
- Przewyższenia: 18 m
- Suma podjazdów: 42 m
- Suma zjazdów: 45 m
Trasę dla rowerzystów poleca Pjk
Przybliżony przebieg muru Getta warszawskiego. / L’étendue approximative du ghetto de Varsovie.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Warszawa - Żelazowa Wola
- Początek trasy: Łomianki
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 64,96 km
- Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 43 min.
- Przewyższenia: 557 m
- Suma podjazdów: 1 993 m
- Suma zjazdów: 2 031 m
Trasę dla rowerzystów poleca Ssebastianss
Trasa przebiega w większości zielonym pieszym szlakiem KPN. Szlak w niektórych miejscach nieprzejezdny dla roweru z powodu błota i piachu :-)
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Wokół Wisły II: most Poniatowskiego - Wybrz. Gdańskie - most M.S.Curie – ścieżka – m. Poniatowskiego
- Początek trasy: Piastów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 24,74 km
- Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 7 min.
- Przewyższenia: 69 m
- Suma podjazdów: 426 m
- Suma zjazdów: 411 m
Rowerzystom trasę poleca Adr77
Naszą wycieczkę rozpoczynamy przy moście Poniatowskiego, na 511 km Wisły po lewobrzeżnej stronie Warszawy.
Od mostu do Centrum Nauki Kopernik prowadzi nas ścieżka rowerowa, która niestety od tego momentu aż do mostu Śląsko-Dąbrowskiego jest jeszcze w trakcie budowy (czerwiec 2017).
Od mostu Śląsko-Dąbrowskiego jedziemy już asfaltową ścieżką rowerową wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego aż do mostu (Północnego) M.Curie-Skłodowskiej. Tu przekraczamy Wisłę (522 km) i zjeżdżamy na ścieżkę pieszo-rowerową, która na odcinku od mostu M.Curie-Skłodowskiej do mostu Grota-Roweckiego wyłożona jest kostką Bauma. Po drodze przejeżdżamy nad Kanałem Żerańskim nowo otwartą kładką.
Od mostu Grota-Roweckiego w kierunku południowym ścieżka (Szlak Golędzinowski) staje się drogą bitą poprowadzoną wśród drzew i krzewów tuż przy prawym brzegu Wisły.
Wycieczkę kończymy przy moście Poniatowskiego.
Nawiguj
Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie
🚲 Trasa rowerowa: Warszawa - Kampinos - Roztoka
- Początek trasy: Łomianki
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 62,11 km
- Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 52 min.
- Przewyższenia: 31 m
- Suma podjazdów: 257 m
- Suma zjazdów: 256 m
Roku poleca tę trasę rowerzystom
Trasa do Kampinosu a bardziej do Roztoki. Początek jak i koniec na metrze Młociny. Trasa do Roztocza prowadzi poprzez szlaki Kampinosu - bardzo dobrze oznaczone - do Roztoki jedziemy bardziej po obrzeżach lasu czasami wyjezdzając w pobliskie miejscowości. W samym roztoczu jak wyjedziemy z zielonego szlaku jest parking a przy nim budka z obiadami jakby ktoś zgłodniał ;) Do Warszawy wracamy już przez sam środek Kampinosu ale trasa prowadzi omijając główne piachy lasu.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Korona Warszawy: Kopiec PW, Kopa Cwila, Kazurka, Szczęśliwice, Moczydło, Starówka
- Początek trasy: Piastów
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 46,18 km
- Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 25 min.
- Przewyższenia: 60 m
- Suma podjazdów: 733 m
- Suma zjazdów: 751 m
Trasę dla rowerzystów poleca Adr77
Trasę rozpoczynamy na skrzyżowaniu Spacerowej i Bewederskiej. Kierujemy się ul. Gagarina do ul. Czerniakowskiej, którą przecinamy.
Jedziemy na wprost mijając Kopiec Powstania Warszawskiego po lewej stronie, następnie skręcamy w lewo ul. Grupy AK "Północ" i znów w lewo w Bartycką. Okrążamy tym samym cały kopiec.
Podjazd na Kopiec rozpoczynamy z parkingu vis a vis głównego wejścia na teren centrum handlowo-wystawowego "Bartycka".
Po dojechaniu do schodów prowadzących na szczyt zjeżdżamy z chodnika i podjeżdżamy dosyć wymagającą ścieżką wokół góry.
Z Kopca Powstania Warszawskiego (121 m.n.p.m.) zwanego także Górką na Bartyckiej lub Śmieciarą rozpościera się widok na całą Warszawę. Zjazd z Kopca proponuję ścieżką z lewej strony schodów.
Po zjechaniu na ul. Bartycką kierujemy się do Czerniakowskiej, wzdłuż której podążamy ścieżką rowerową aż do Witosa, gdzie skręcamy w prawo i jedziemy prosto do Sikorskiego, później Doliną Służewiecką.
Podjazd na Kopę Cwila (118 m.n.p.m) rozpoczynamy chodnikiem. Na sam szczyt dostajemy się utwardzoną ścieżką. Zjazd chodnikiem wokół górki.
Kierujemy się teraz do al. KEN, wzdłuż której ścieżką rowerową podążamy aż do Belgradzkiej. Skręcamy w nią w prawo i jedziemy do końca. Później drogą gruntową, mijając kościół po prawej stronie, docieramy do podnóży kolejnej góry.
Podjazd na Wzgórze Trzech Szczytów (134 m.n.p.m.) zwane inaczej Kazurką, bądź Kazoorą rozpoczynamy od najniższego szczytu zostawiając po lewej największy w Warszawie dirt park. Potem kierujemy się na średni, by ostatecznie zdobyć najwyższy z trzech szczytów. Z samej góry mamy widok na cały Ursynów i Las Kabacki. Zjazd można zaliczyć bocznymi ścieżkami, bądź dla bardziej wprawnych riderów, trasą 4-crossową.
Do kolejnej góry mamy ok. 11 km. Jedziemy do niej Pileckiego, Puławską, Rzymowskiego, Wołoską, Racławicką i Korotyńskiego.
Górka Szczęśliwicka (152 m.n.p.m) jest najwyższym szczytem Warszawy. Niestety na sam szczyt rowerem się nie dostaniemy. Najwyżej można wjechać na mniej więcej 134 m. Powyżej teren jest ogrodzony i dostępny tylko komercyjnie.
Po krótkim odpoczynku udajemy się w kierunku ul. Szczęśliwickiej, skręcamy następnie w lewo w Bitwy Warszawskiej 1920 r., która następnie przechodzi w aleję Prymasa Tysiąclecia.
Po dojechaniu do Górczewskiej skręcamy w lewo, mijamy stadion Olimpii i wjeżdżamy do Parku Moczydło. Przez park jedziemy aż do ul. Czorsztyńskiej i tam rozpoczynamy długi bardzo wymagający podjazd. Ostatni fragment do podjechania tylko przez najwytrwalszych.
W ten oto sposób docieramy na kolejny szczyt - Kopiec Moczydłowski (131 m.n.p.m). Zjazd na wschodnią stronę górki do al. Prymasa Tysiąclecia.
Teraz jedziemy al. Prymasa, Obozową, Wawrzyszewską, Ostroroga, Tatarską, Powązkowską, Słonimskiego, przez Park Kusocińskiego i Traugutta, zjeżdżamy ul. Sanguszki, by ostatecznie podjechać na ostatnie wzniesienie na trasie - Skarpę Wiślaną (ok. 121 m.n.p.m.). Stąd piękny widok na praską stronę Warszawy, Wisłę i Park Fontann.
Ostatni fragment trasy to już droga powrotna: Kościelna, Freta, Piwna, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie. Na koniec najdłuższy zjazd na całej trasie ul. Belwederską.
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Do Podkowy Leśnej
- Początek trasy: Piastów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 55,74 km
- Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 7 min.
- Przewyższenia: 28 m
- Suma podjazdów: 167 m
- Suma zjazdów: 161 m
Fotoimpresje poleca tę trasę rowerzystom
Dojechałem pociągiem do przystanku Ursus Niedźwiadek, Mogłem do Pruszkowa ale tylko do Niedźwiadka obowiązuję mój bilet trzydziestodniowy a przecież nie będę płacił za przejechanie raptem 2 przystanków . W Pruszkowie spotkałem się z Leonardem i dalej już pojechaliśmy razem przez Brwinów do Podkowy Leśnej i do Żółwina.
Do domu wróciłem na rowerze bez korzystania z usług KM lub SKM.
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Z czerwonego szlaku do Rezerwatu Modrzewina
- Początek trasy: Grójec
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 32,68 km
- Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 57 min.
- Przewyższenia: 76 m
- Suma podjazdów: 567 m
- Suma zjazdów: 567 m
Nasiol23 poleca tę trasę rowerzystom
Grojec-Głuchów asfalt, potem trasa prowadzi w większości przez polne i leśne drogi, aż do Rezerwatu Modrzewina, powrót to Grójca z Modrzewiny to nieustanna droga góra-dół. Na trasie dużo urokliwych miejsc.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Przygotowanie do wycieczki rowerowej
Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego pamiętaj, by zadbać o swój jednoślad. Przegląd powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. Można samodzielnie dbać o sprzęt, lub oddać go w ręce specjalistów. W serwisach rowerowych oferowane są kompleksowe usługi serwisowe.
Im lepiej będziesz dbać o rower, tym dłużej Ci on posłuży. Poza tym dobry stan techniczny przekłada się na bezpieczną jazdę. Jest to więc bardzo istotne.
Co najmniej raz na rok powinno się sprawdzić:
- napęd, przerzutki, linki, hamulce
- koła
- łańcuch
Wydawałoby się, że dbanie o rower to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o swój jednoślad, potrzebny jest szereg czynności. Jednak na pewno przełoży się to na komfort jazdy oraz długotrwałą sprawność roweru.
Jeśli zadbałeś już o rower, pozostało Ci jedynie zaplanowanie trasy i można ruszać w drogę!
Co wziąć na rower?
W zależności od tego, jak długą planujesz wycieczkę, będzie zależeć Twoja lista rzeczy do zabrania ze sobą. Oczywiście na krótkie, jednodniowe wycieczki rowerowe, nie potrzebujemy wielu rzeczy. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli planujemy dłuższą wyprawę.
Na wycieczkę rowerową warto ze sobą zabrać:
- wodę
- czapkę z daszkiem lub zwykłą
- rękawiczki na rower
- uchwyt na telefon do roweru
- kask
- okulary
Oczywiście lista rzeczy na rower będzie zależeć od indywidualnych preferencji. Podstawą będzie wygodny strój sportowy oraz buty. Bardzo wygodną opcją są specjalne majtki, spodenki lub legginsy na rower, które są bardzo miękkie, dzięki czemu możemy uniknąć obtarć i większego bólu.
Czapka z daszkiem świetnie sprawdzi się w słoneczny dzień, natomiast zwykła w chłodniejsze dni. Rękawiczki rowerowe zapobiegną obtarciom rąk, a okulary będą chronić Twoje oczy nie tylko przed promieniami słonecznymi ale również przed owadami.
Uchwyt na telefon będzie przydatny, jeśli chcesz swoją trasę śledzić w aplikacji. Kask jest istotny dla Twojego bezpieczeństwa.
Inne przydatne akcesoria: uchwyt na bidon oraz bidon na wodę, nóżka do roweru, zapięcie do roweru, plecak lub saszetka, a także oświetlenie.
Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę lista będzie znacznie dłuższa. Musisz pomyśleć, choćby o ubraniach na zmianę czy podstawowych narzędziach, które będą przydatne, jeśli rower ulegnie małej usterce (np. łyżki do opon cyz dętka zapasowa).
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?