IPT - pasek artykułowy

Bałtów: atrakcje dla dzieci i dorosłych. JuraPark, narty w Szwajcarii Bałtowskiej i inne pomysły na weekend. Ceny biletów, noclegi, dojazd

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
od 7 lat
Bałtów to jedno z największych zagłębi atrakcji turystycznych w całej Polsce. W czasie ferii zimowych można tu szusować na nartach w Szwajcarii Bałtowskiej i oglądać z bliska gigantyczne figury dinozaurów, latem szaleć w parku rozrywki, obserwować strusie w zwierzyńcu, odwiedzić park miniatur i stadninę koni, nie wspominając o trasach pieszych i rowerowych, a nawet opcji dla miłośników wspinaczki. W Bałtowie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak tam dojechać, ile kosztują bilety wstępu do atrakcji i karnety narciarskie, gdzie zjeść i przenocować? Na te i więcej pytań odpowiadamy w przewodniku po Bałtowskim Kompleksie Turystycznym: „Atrakcje Bałtowa dla dzieci i dorosłych na każdą porę roku. Narty, dinozaury i inne cuda”.

Spis treści

Bałtów i jego atrakcje: książęta, dinozaury i narty jak w Szwajcarii

Bałtów, niewielka wieś w woj. świętokrzyskim, wspominany jest już w Kronikach Jana Długosza. Swój pałac wzniósł tu w XIX w. książę Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki, ale budowla jest dziś w złym stanie. Z innych historycznych pamiątek, które można dziś oglądać w Bałtowie, warto wymienić XVII-wieczny kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, XIX-wieczny cmentarz z kaplicą grobową Druckich-Lubeckich i młyn wodny z 1910 r.

Dinozaur w JuraParku Bałtów
W Bałtowie nie można się nudzić niezależnie od pory roku. JuraPark pełen dinozaurów przyjmuje gości przez cały rok. Zimą na turystów czeka pełna atrakcji Szwajcaria Bałtowska, położony najbliżej Warszawy duży ośrodek narciarski. Latem w Bałtowie do wyboru jest całe mnóstwo niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi, od wybiegu ze zwierzętami i parku rozrywki z rollercoasterem, po wrotkarnię, kolekcję miniaturowych zamków ściankę wspinaczkową. Na miłośników ruchu czekają malownicze szlaki spacerowe, trasy rowerowe, a nawet spływy na kajakach. Ile kosztują karnety na narty i bilety do atrakcji Kompleksu Turystycznego? Gdzie przenocować i zjeść w czasie pobytu w Bałtowie? Zapraszamy do przewodnika po atrakcjach Bałtowa na każdą porę roku. JuraPark Bałtów, za zgodą

Jednak to nie zabytki świadczą o atrakcyjności Bałtowa dla turystów. Ogólnokrajową sławę Bałtów zapewnił sobie dopiero w ostatnich latach dzięki budowie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jego najważniejsze części składowe to Jura Park oraz ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska.

Bałtów – mapa:

Bałtów leży w województwie świętokrzyskim, blisko granicy z mazowieckim. Największym pobliskim miastem jest Ostrowiec Świętokrzyski.

Szwajcaria Bałtowska uchodzi za największą i najlepiej wyposażoną stację narciarską położoną względnie blisko Warszawy. Ośrodek leży w połowie drogi ze stolicy do Zakopanego.

Bałtowski Kompleks Turystyczny z loty ptaka
Bałtowski Kompleks turystyczny jest czynny przez cały rok. Główną zimową atrakcją jest ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska. Słynny JuraPark jest czynny przez cały rok. JuraPark Bałtów, za zgodą

Co jest fajnego w Bałtowie? JuraPark, czyli fascynująca podróż do prehistorii

JuraPark Bałtów powstał w 2004 r. po tym, jak w okolicy odkryto skamieniałe tropy dinozaurów: na skale zwanej Czarcia Stopka i w wąwozie Żydowski Jar.

Dziś w Bałtowie można oglądać ok. 100 naturalnej wielkości figur dinozaurów (w tym np. tyranozaura, triceratopsa czy diplodoka, mierzącego aż 26 m długości), wokół których wiją się ścieżki spacerowe i edukacyjne. Ścieżki ułożone są w taki sposób, by turyści mogli oglądać dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta, które kroczyły po Ziemi w następujących po sobie kolejno epokach geologicznych, od kambru po neolit, a więc czasy człowieka.

Przy JuraParku Bałtów działa kilka dodatkowych atrakcji. Na turystów czekają np.:

 • Prehistoryczne Oceanarium: to uzupełnienie atrakcji JuraParku. Dzięki trójwymiarowym animacjom można tu oglądać wielkie prehistoryczne stworzenia morskie, jak megalodon czy plezjozaur.
 • Muzeum Dinozaurów: oprócz figur wielkich gadów, w JuraParku oglądać można także skamieniałości z okresu jurajskiego, znalezione w różnych miejscach woj. świętokrzyskiego. Skamieniałości i starannie wykonane dioramy można oglądać w specjalnym Muzeum Dinozaurów.

Dodatkowe atrakcje JuraParku są czynne w sezonie letnim, ale sam park z figurami dinozaurów można zwiedzać także zimą.

JuraPark Bałtów: ceny biletów

Ile kosztuje bilet do bałtowskiego JuraParku?

Normalny kosztuje 49 zł, ulgowy 43 zł. Bilet obejmuje park dinozaurów, Oceanarium i Muzeum Dinozaurów.

Dinozaur w bałtowskim JuraParku
W JuraParku Bałtów można oglądać niemal 100 figur dinozaurów naturalnej wielkości. JuraPark Bałtów, za zgodą

Czytaj też: Niezwykłe dinoparki w Polsce. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Szwajcaria Bałtowska, czyli narty i inne atrakcje na ferie zimowe w Bałtowie

Bałtowski ośrodek narciarski znajduje się na terenie JuraParku, na północnym zboczu wzgórza ze stokiem opadającym ku rzece Kamiennej. Szwajcaria Bałtowska uchodzi za położony najbliżej Warszawy duży kompleks narciarski. Rzeczywiście narciarze i snowboardziści nie mogą tu narzekać na nudę.

Wyciągi narciarskie w Szwajcarii Bałtowskiej:

 • 4-osobowy wyciąg krzesełkowy długości ok. 500 m
 • 2 wyciągi orczykowe długości ok. 400 m każdy
 • 2 wyciągi dla dzieci (wyrwirączki) długości ok. 100 m każda

Trasy narciarskie Szwajcarii Bałtowskiej:

Na sezonowym stoku mieści się 6 tras o łącznej długości ok. 4 km.

 • Trasy 1-3 są niebieskie i biegną wzdłuż wyciągów orczykowych. Najdłuższa jest trasa nr 3, licząca ok. 700 m.
 • Trasa nr 4 ma oznaczenie niebiesko-czerwone, średnie nachylenie ok. 17 stopni i długość ok. 500 m.
 • Trasy 5 i 6 to dwie ośle łączki długości 100 m każda.

Stok jest sztucznie naśnieżany i odwadniany, dobrze oświetlony.

Snowpark w Bałtowie

W Szwajcarii Bałtowskiej na miłośników zimowej zabawy czekają dodatkowe atrakcje. Nieopodal stoku działa snowpark. To zimowa atrakcja dla doświadczonych fanów snowboardu i nart. Można tu sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód wykonanym z lodu i śniegu.

Szkółka narciarska Amigo Ski

W Szwajcarii Bałtowskiej każdy chętny może nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie. Lekcje mogą być indywidualne lub grupowe, uczone są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Lekcja dla jednej osoby kosztuje 120 zł, ale dla 5 osób tylko 220 zł.

Wypożyczalnia sprzętu zimowego w Szwajcarii Bałtowskiej

W ośrodku działa wypożyczalnia nart i desek snowboardowych. Kompletów narciarskich jest ponad 1600, a desek snowboardowych ok. 630. Można także wypożyczyć narty skiturowe.

Cennik: komplet narciarski na 5 godzin 60 zł (nowe narty dla zaawansowanych 90 zł, wypożyczane na 1 dobę), komplet do snowboardu 60 zł, komplet dla dziecka także 60 zł, komplet skiturowy 100 zł za dzień.

Dostępny jest także serwis sprzętu. Woskowanie nart lub deski kosztuje 30 zł, woskowanie z ostrzeniem 60-65 zł, ostrzenie łyżew 15 zł.

Stoki narciarskie w Bałtowie
Trasy narciarskie w Bałtowie są dość łatwe i dobrze nadają się dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. JuraPark Bałtów, za zgodą

Czytaj też: Narty biegowe: najpiękniejsze trasy w Polsce. Gdzie można szusować wśród zachwycających pejzaży?

Szwajcaria Bałtowska: kiedy otwarcie sezonu i ile kosztuje karnet na narty?

Wszystkie stoki Szwajcarii Bałtowskiej są już czynne. Otwarcie sezonu narciarskiego nastąpiło 2 grudnia 2023.

Ile kosztuje jada na nartach w Szwajcarii Bałtowskiej? Ceny są umiarkowane. Karnet całodzienny normalny kosztuje 139 zł, ulgowy 129 zł. Karnety narciarskie można kupić lub doładować online.

Pogoda i warunki na stokach w Szwajcarii Bałtowskiej. Kamery zdradzają wszystko

Dla udanej zabawy na nartach konieczna jest odpowiednia pogoda. O tym, jak wyglądają warunki na stokach, możecie się przekonać dzięki kamerom, przekazującym na żywo obraz z okolic wyciągu orczykowego, kolejki krzesełkowej i z tafli lodowiska w Szwajcarii Bałtowskiej.

Obraz z kamer w Bałtowie jest dostępny online.

Stoki narciarskie w Bałtowie
Stoki w Szwajcarii Bałtowskiej są sztucznie dośnieżane i dobrze oświetlone. Szwajcaria Bałtowska, za zgodą

Nie tylko narty: wioska św. Mikołaja i lodowisko, czyli atrakcje zimowe Szwajcarii Bałtowskiej

Wioska św. Mikołaja

Do końca stycznia 2024 można zwiedzać w Bałtowie wioskę św. Mikołaja z licznymi atrakcjami dla dzieci. Spotkać tu można samego świętego i jego elfy, wziąć udział w warsztatach animacji i rękodzieła, zagubić się w lodowym labiryncie, obejrzeć świąteczny film w kinie 5D i zobaczyć, jak wygląda świąteczna szopka z żywymi zwierzętami.

Cena biletu do wszystkich atrakcji: 69 zł.

Lodowisko w Szwajcarii Bałtowskiej

Od początku grudnia 2023 w Szwajcarii Bałtowskiej można też śmigać na łyżwach na lokalnym krytym lodowisku. Tafla lodu ma powierzchnię 900 m kwadratowych. Zabawie towarzyszy kolorowe oświetlenie i dobrana muzyka.

Cennik lodowiska:

 • Bilet na jedną godzinę normalny 25 zł, ulgowy 22 zł, każda kolejna godzina odpowiednio 18 i 15 zł.
 • Wypożyczenie łyżew na godzinę: 14 zł, kasku 7 zł.
 • Pakiet bilet + łyżwy na jedną godzinę normalny 38 zł, ulgowy 35 zł, każda kolejna godzina odpowiednio 25 i 22 zł.
Lodowisko bałtowskie
Duże lodowisko w Bałtowie zapewnia moc zabawy miłośnikom łyżew. Szwajcaria Bałtowska, za zgodą

Czytaj też: Zakopane - Wielka Krokiew. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Ile kosztuje zwiedzanie skoczni i zjazd na pontonie? Ceny biletów, parking

Inne atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Bałtowski Kompleks Turystyczny składa się z wielu atrakcji, udostępnianych turystom całorocznie lub sezonowo. Odwiedzenie wszystkich może zająć cały weekend lub nawet urlop. Atrakcje są różnorodne i właściwie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

 • Zwierzyniec Bałtowski: zagroda, w której można oglądać z bliska zwierzęta, głównie jelenie i daniele, ale także muflony, kozice, alpaki, lamy i koniki polskie, a nawet lemury, makaki, strusie i wielbłądy. Dodatkową atrakcją może być fakt, że turystów po rozległej zagrodzie wozi się żółtymi autobusami szkolnymi, importowanymi z USA.
 • Park rozrywki: oferuje typowe atrakcje lunaparków, od karuzeli po gokarty.
 • Kolejka Rollercoaster: atrakcja dla miłośników mocniejszych wrażeń. Wagoniki mkną po torze długim na niemal 400 m.
 • Kino Emocji: można tu obejrzeć spektakle filmowe 5D, czyli takie, w których obrazowi towarzyszą dodatkowe wrażenia sensoryczne, mające spotęgować przeżycia.
 • Polska w miniaturze: to park miniatur w kształcie Polski, z 49 modelami zamków i pałaców w sakli 1:25.
 • Kraina Koni: ośrodek nauki jazdy konnej. Turyści mogą przejechać się konną bryczką, a zimą organizowane są kuligi z pochodniami na ciągniętych przez konie powozach.
 • Wioska Czarownic Sabatówka: letnio-jesienna atrakcja Bałtowa to gratka dla osób poszukujących w życiu nieco magii. Edukatorzy i animatorzy wcielają się w czarodziejów i pokazują, jak dawniej wyrabiano np. magiczne eliksiry. Szczególnie wiele gier i zabaw czeka tu na dzieci jesienią, gdy w Sabatówce hucznie obchodzone jest Halloween.
 • Skansen pszczeli: obejmuje pomnik pszczoły i Chatkę Miodową, w której można kupić wyroby pszczelarskie, herbaty, zioła i przyprawy.
 • Wrotkarnia: to czynna latem arena do jazdy na wrotkach o powierzchni 900 m kwadratowych, z mini skate parkiem.
 • Spływ rzeką Kamienną: od kwietnia do października można podziwiać piękno okolicy z pokładu tratwy, kierowanej przez flisaków w tradycyjnych strojach. Spływ zaczyna się na wysokości pałacu Druckich-Lubeckich (przystań „Gierczakówka”), a kończy blisko wejścia do JuraParku (przystań „Przy Młynie”). Spływy można też odbyć na dłuższych trasach w kajakach.
 • Szlaki piesze Bałtowa: wokół Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego nie brakuje malowniczych tras i szlaków, które przemierzać mogą piechurzy, a zimą miłośnicy nart biegowych i skiturowych. Przez Bałtów przebiega np. niebieski szlak turystyczny im. Stanisława Jeżewskiego, prowadzący z Łysej Góry do Pętkowic. Warto też przespacerować się jedną z 5 ścieżek krajoznawczych lub ruszyć na jeden z 4 szlaków do nordic walking.
 • Trasy rowerowe Bałtowa: na rowerzystów czeka choćby zielony szlak rowerowy im. Witolda Gombrowicza, a także bikepark dostępny od niedawna latem na stokach Szwajcarii Bałtowskiej (karnet całodniowy kosztuje 110 zł, tyle samo wypożyczenie roweru na cały dzień).
 • Wspinaczka w Bałtowie: miłośnicy przygód w pionie mogą w Bałtowie wspinać się w tzw. Wpince, czyli Rejonie Wspinaczkowym Przełomów Kamiennej, między skałami zwanymi Siekaczami Dinozaurów.
Bałtowski park rozrywki z lotu ptaka
W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym można skorzystać z licznych atrakcji Parku Rozrywki. JuraPark Bałtów, za zgodą

Czy w Bałtowie są baseny? Termy Bałtów jeszcze nie powstały

Choć w Bałtowie planowane jest wzniesienie wielu dodatkowych atrakcji i rozbudowa infrastruktury hotelowej i gastronomicznej, nie ma jak dotąd w okolicy żadnych term czy aquaparku z prawdziwego zdarzenia.

Latem można jednak skorzystać ze Źródlanej Wyspy, czyli strefy wodnych atrakcji dla dzieci z plażą, a także z sezonowego kąpieliska Kamienne Oko.

Czytaj też: Najlepsze atrakcje turystyczne na zimę. TOP 28 pomysłów na przygody zimą w Polsce, od Kumoterskiej Gońby po wyjątkowe atrakcje dla dzieci

Atrakcje Bałtowa: godziny otwarcia i dostępność w różnych porach roku

Ośrodek jest otwarty codziennie z wyjątkiem dni powszednich w marcu, najczęściej między godz. 10:00 i 18:00. Szczegółowy harmonogram godzin otwarcia Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego jest dostępny na oficjalnej stronie ośrodka.

Część atrakcji Bałtowa jest dostępna sezonowo, tylko zimą lub latem. Dostępność poszczególnych sezonowych atrakcji Bałtowa w danym dniu i porze roku można sprawdzić online.

Mapa rozmieszczenia wszystkich atrakcji Bałtowa jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej Kompleksu.

Wielbłąd w Bałtowskim Zwierzyńcu
Jedną z głównych atrakcji Bałtowa w sezonie wiosenno-letnim jest rozległy Zwierzyniec Bałtowski. JuraPark Bałtów, za zgodą

Ile kosztuje wstęp do Bałtowa? Cennik atrakcji

Bilety do atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego kupuje się w ramach pakietów.

 • Pakiet letni kompleksowy (kwiecień-wrzesień) obejmuje JuraPark, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Wioskę Słowiańską, Polskę w Miniaturze, Zwierzyniec Bałtowski, Park Rozrywki bez limitu, Kino Emocji, Rollercoaster i Wrotkarnię. Bilet normalny kosztuje 129 zł, ulgowy 109 zł, dzieci do 2 lat wchodzą za darmo.
 • Pakiet „Bajkowa Zima” (listopad-luty) obejmuje Wioskę Świętego Mikołaja (zabawy z elfami, spotkanie z Mikołajem w jego chacie) Bajkową Krainę Lodu, Zimowe Kino, Szopkę ze zwierzętami, JuraPark i karuzelę wiedeńską. Bilet normalny i ulgowy kosztuje 69 zł, dzieci do 2 lat wchodzą za darmo.
 • Pakiet całoroczny normalny kosztuje 419 zł, ulgowy 349 zł.

Bilety do Bałtowa można kupić online.

Wstęp do ośrodka narciarskiego Szwajcaria Bałtowska jest biletowany osobno. Cenniki podaliśmy wyżej.

Park miniatur w Bałtowie
Polska w Miniaturze to bałtowski park miniatur. JuraPark Bałtów, za zgodą

Czytaj też: Duszniki-Zdrój: uzdrowisko idealne na zimę. Szaleństwo na stokach, sanatoria, garść historii i kontakt z przyrodą. Co warto tam zwiedzić?

Gdzie zjeść w Bałtowie? Karczmy i restauracje

Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje wiele miejsc, w których można posilić się w przerwie między zwiedzaniem kolejnych atrakcji.

 • Punkt Gastronomiczny JuraPark to główna jadłodajnia na dziedzińcu parku dinozaurów.
 • Wioska Rybacka serwuje przede wszystkim dania rybne. Jest położona na Źródlanej Wyspie.
 • Punkty z goframi i lodami są czynne latem, można je znaleźć na terenie całego Kompleksu
 • Kawiarnia w Sabatówce działa na terenie Wioski Czarownic. Można tu też spróbować słodyczy regionalnych, będących dziełem cukierni „Bałtowskie Wypieki”.

Na terenie Szwajcarii Bałtowskiej działają aż trzy karczmy i jeden browar:

 • Zajazd „Przystocze”: turyści mogą tu skompletować własne zestawy śniadaniowe i obiadowe.
 • Jadło Pod Stokiem: specjalnością są dania z grilla.
 • Bałtowski Zapiecek: dysponuje dużą salą restauracyjną. Podawane są gorące przekąski dla narciarzy.
 • Browar Bałtów: serwuje dania kuchni regionalnej i słodkie desery.

Ile kosztują posiłki w Bałtownie? Wszystko zależy od tego, co wybierzemy. Fast foody w Punkcie Gastronomicznym JuraPArk nie są drogie, ale ceny obiadów w bardziej renomowanych miejscach, jak Bałtowski Zapiecek, będą wyższe (np. duża porcja pstrąga ekologicznego kosztuje ok. 69 zł, comber z jelenia 84 zł, flambirowany antrykot 99 zł, Bałtowskie Korytko dla dwóch osób 135 zł).

Kajaki w Bałtowie
Latem w Bałtowie można przeżyć przygodę na rzece Kamiennej podczas spływu kajakowego. Można też zrelaksować się na spływie tratwą w towarzystwie flisaków w tradycyjnych strojach. JuraPark Bałtów, za zgodą

Nocleg w Bałtowie. Gdzie się zatrzymać? Hotele i gospodarstwa agroturystyczne

 • W Szwajcarii Bałtowskiej można zatrzymać się na nocleg w jednym z czterech domków willowych, stojących tuż przy stoku narciarskim.
 • Ranczo w Dolinie to baza noclegowa o wysokim standardzie, zlokalizowana ok. 5 minut drogi spacerem od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jak to na ranczu, nie brakuje tu zwierząt: kur, koni, kóz i owiec. Goście mogą także korzystać z basenu. Pokój 3-osobowy na 2 noce kosztuje ok. 700 zł.
 • Ranczo w Dolinie II dysponuje pokojami 2-, 4- i 8-osobowymi.
 • Zajazd Przystocze to nie tylko jadłodajnia, ale także jedna z opcji noclegowych. Do dyspozycji są trzy pokoje gościnne: 4-, 2- i 1-osobowy.
 • W okolicy Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego działa przynajmniej 6 hoteli, w których można zatrzymać się w komfortowych warunkach, np. hotel Red, Accademia, Panorama czy Victoria. Zimą 2022/23 ceny noclegów zaczynają się od ok. 200 zł za noc w pokoju 2-osobowym.
 • Gospodarstwa agroturystyczne Bałtowa i okolic przyjmują gości o każdej porze roku. Ceny wahają się w zależności od standardu i lokalizacji od ok. 30 do ok. 500 zł za dobę.
 • Latem czynne są także pole namiotowe i camper park w sąsiedztwie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Lista opcji noclegowych Bałtowa i okolic wraz z najważniejszymi informacjami i cenami noclegów jest dostępna online.

Bałtowski park rozrywki
Rollercoaster to atrakcja dla turystów spragnionych mocnych wrażeń. JuraPark Bałtów, za zgodą

Czytaj też: Szczyrk: narty, atrakcje i Kuchenne Rewolucje. Co warto zobaczyć w Szczyrku, gdzie wybrać się na narty, ile kosztują skipassy?

Dojazd do Bałtowa. Trasa, czas jazdy samochodem z Warszawy, Krakowa czy Łodzi

Z Warszawy:

Odległość wynosi ok. 174 km.
Czas jazdy to ok. 2 godz. 30 min.
Najlepiej jechać na południe trasą europejską E77, potem S7 omijając Radom, a potem drogami wojewódzkimi 733 i 754.

Czytaj też: Ferie w Warszawie. Jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem podczas zimowej przerwy od nauki?

Z Krakowa:

Odległość wynosi ok. 210 km.
Czas jazdy to ok. 3 godz.
Najlepiej jechać na północ drogą S7 do Skarżyska-Kamiennej, tam odbić na wschód drogą krajową nr 42 i dojechać do Bałtowa przez Starachowice.

Z Katowic:

Odległość wynosi ok. 250 km.
Czas jazdy to ok. 3 godz. 40 min.
Najlepiej jechać na północny wschód, najpierw drogą krajową 94, potem wojewódzką 790, S7 do Skarżyska-Kamiennej, następnie odbić na wschód drogą krajową 42 do Starachowic, a stamtąd drogą nr 9 do Bałtowa.

Z Łodzi:

Odległość wynosi ok. 230 km.
Czas jazdy to ok. 3 godz. 20 min.
Najlepiej jechać na południe drogami nr 91 i S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem skierować się na wschód i skręcić w drogę krajową 48 na wysokości Tomaszowa Mazowieckiego, a potem w drogę wojewódzką 740 za Potworowem i S7 przed Radomiem. Za Krogulczą Suchą należy skręcić w drogę wojewódzką 733, która zaprowadzi do Bałtowa.

Z Lublina:

Odległość wynosi ok. 100 km.
Czas jazdy to ok. 1 godz. 30 min.
Najlepiej jechać na zachód drogą S19, potem wojewódzką nr 747 i 754.

Z Kielc:

Odległość wynosi ok. 80 km.
Czas jazdy to ok. 1 godz. 30 min.
Najlepiej jechać na wschód drogą krajową 74, a potem wojewódzką 753 przez Ostrowiec Świętokrzyski, a potem drogą 754 do Bałtowa.

Jak dojechać do Bałtowa bez samochodu?

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z Ostrowca do Bałtowa można dojechać autobusem. Przejazd zajmuje ok. 40 minut.

Bałtów i jego atrakcje na zdjęciach

Zapraszamy do galerii zdjęć atrakcji Batłowa. Zobaczcie, jak wygląda JuraPark, Szwajcaria Bałtowska i inne niezwykłe miejsca, które można tu odwiedzić z całą rodziną:

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży