IPT - pasek artykułowy

Biura podróży w Polsce - lista. Najpopularniejsze biura podróży, oferty i promocje, czyli informacje potrzebne do zaplanowania wyjazdu

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Branża turystyczna prężnie się rozwija, a Polacy są coraz bardziej otwarci na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Większość z nich decyduje się na skorzystanie z pomocy biura podróży, które dopełni wszelkich formalności i zagwarantuje wymarzone wakacje. Każdy touroperator oferuje inne promocje, dlatego przy wyborze najlepszego opiekuna wymarzonej wyprawy warto zapoznać się z propozycjami przynajmniej kilku. Pomoże wam w tym przygotowana przez nas lista, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące kilkunastu najpopularniejszych biur podróży w naszym kraju.
Branża turystyczna prężnie się rozwija, a Polacy są coraz bardziej otwarci na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Większość z nich decyduje się na skorzystanie z pomocy biura podróży, które dopełni wszelkich formalności i zagwarantuje wymarzone wakacje. Każdy touroperator oferuje inne promocje, dlatego przy wyborze najlepszego opiekuna wymarzonej wyprawy warto zapoznać się z propozycjami przynajmniej kilku. Pomoże wam w tym przygotowana przez nas lista, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące kilkunastu najpopularniejszych biur podróży w naszym kraju. mudkung / 123RF.com / Zdjęcie ilustracyjne
Chcąc zaplanować wymarzone wczasy często szukamy biura podróży, którego oferta spełni wszystkie nasze oczekiwania. By ułatwić wam cały proces sporządziliśmy spis najpopularniejszych touroperatorów. Z naszego artykułu „Biura podróży w Polsce - lista" dowiecie się gdzie szukać promocji, w jakiej lokalizacji znajduje się najbliższy wam punkt sprzedaży i zarezerwujecie wyjazd ze swoich snów.

Branża turystyczna prężnie się rozwija, a Polacy są coraz bardziej otwarci na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Większość z nich decyduje się na skorzystanie z pomocy biura podróży, które dopełni wszelkich formalności i zagwarantuje wymarzone wakacje. Każdy touroperator oferuje inne promocje, dlatego przy wyborze najlepszego opiekuna wymarzonej wyprawy warto zapoznać się z propozycjami przynajmniej kilku. Pomoże wam w tym przygotowana przez nas lista, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące kilkunastu najpopularniejszych biur podróży w naszym kraju.

Spis treści

Rainbow Tours

Rainbow Tours to jeden z największych touroperatorów w Polsce. W swojej ofercie biuro posiada wycieczki krajowe i zagraniczne w bardzo dużym przedziale cenowym. Do najpopularniejszych kierunków zagranicznych należą z pewnością: Hiszpania, Turcja, Grecja, Albania, Egipt, Portugalia, Włochy, Cypr, Tunezja, Chorwacja i Bułgaria, jednak operator organizuje także wycieczki w egzotyczne zakątki świata, m.in. do Meksyku, Tajlandii, Wietnamu, Brazylii, Kenii, Gambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Sri Lankę, Dominikanę i Kubę. Klienci mogą skorzystać także z bogatej gamy wycieczek objazdowych. Siedziba Rainbow Tours znajduje się w Łodzi, a salony sprzedażowe znajdziemy w większości miast Polski - lista.

Promocje

  • Super Środa - co tydzień, od godziny 16:00 we wtorek do wyczerpania miejsc, w specjalnej zakładce pojawiają się oferty wyjazdów w niższych cenach.
  • Happy Hours - od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-15:00 klienci mogą trafić na specjalne rabaty dotyczące wybranych ofert
  • Końcóweczka - ostatnie miejsca w niższych cenach

W zależności od okresu, na stronie internetowej Rainbow Tours pojawiają się sezonowe oferty m.in. last minute i second minute, podczas których wyjazdowe propozycje można znaleźć w korzystniejszych cenach.

TUI

Tui to największy na świecie koncern turystyczny, który oferuje wycieczki krajowe i zagraniczne. Oprócz dobrze znanych Polakom kierunków m.in Hiszpania, Cypr, Albania, Portugalia, Egipt czy Tunezja, touroperator proponuje swoim klientom całą gamę egzotycznych wyjazdów - Malediwy, Seszele, Jamajka, Mauritius, Kuba, Indonezja, Kenia, Zanzibar czy Tajlandia. Siedziba TUI Poland znajduje się w Warszawie. Biuro oferuje wycieczki w różnym przedziale cenowym. Salony na terenie Polski - lista.

Promocje

  • Złap promocję - przecenione wyjazdy znajdują się właśnie w tej zakładce. W zależności od potrzeb można modyfikować poszczególne filtry i znaleźć idealny wyjazd dla siebie.

Na stronie internetowej TUI pojawiają się także sezonowe obniżki oraz oferty first minute i last minute.

ITAKA

Jedno z największych biur podróży w Polsce, którego siedziba znajduje się w Opolu. Oferuje wycieczki do ponad 100 lokalizacji na mapie świata, m.in. Albanii, Serbii, RPA, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii czy Uzbekistanu [pełna lista destynacji]. W swojej ofercie ITAKA posiada wczasy w różnym przedziale cenowym. Koszty wyjazdu uzależnione są od standardu hotelu, celu podróży i wielu innych czynników. Biura sprzedaży znajdują się w wielu częściach Polski - lista.

Promocje

Podobnie jak pozostałe biura, ITAKA również (w zależności od sezonu) oferuje dodatkowe promocje last minute, first minute czy second minute.

Strona internetowa ITAKA - kliknij tu.

Coral Travel

Coral Travel to touroperator działający na polskim rynku od 1999 roku. Biuro proponuje wakacje czarterowe do 15 kierunków na świecie z 12 lotnisk na terenie Polski, jednak lokalizacja, w której specjalizuje się operator wycieczek to Turcja - prawie 40 procent rodaków podróżujących do Turcji korzysta z oferty Coral Travel. Pozostałe kierunki w ofercie to m.in.: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Tunezja, Dominikana, Kuba, Tajlandia, Mauritius, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

  • Rabaty dla stałych klientów - osoby korzystające z usług Coral Travel mogą zostać członkami „Klubu Kochających Podróże”, co upoważnia do 3 procent zniżki na oferty wyjazdowe biura.
  • Rabat dla grup - rabaty przygotowane z myślą o grupach (2 procent zniżki - 8-19 osób dorosłych, dotyczy rezerwacji założonych min. 14 dni przed wylotem)
  • Last minute - zniżki na ostatnie miejsca

Strona internetowa Coral Travel - kliknij tu.

Grecos Holiday

Biuro podróży Grecos Holiday specjalizuje się przede wszystkim w organizacji wycieczek do Grecji. Touroperator oferuje wyjazdy z 8 polskich lotnisk do 20 greckich destynacji. Są to m.in. Attyka, Itaka, Kefalonia, Santorini, Mykonos, Zakynthos, Rodos czy Riwiera Olimpu [pełna lista]. Touroperator umożliwia swoim klientom także podróż na Cypr. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

Strona internetowa Grecos Holiday - kliknij tu.

Exim Tours

Exim Tours to czeski touroperator oferujący swoim klientom podróż aż do 39 lokalizacji świata, m.in. do Albanii, Czarnogóry, Egiptu, Hiszpanii, Indonezji, Jordanii, Portugalii, USA, Tanzanii, Tajlandii, Włoch, Węgier czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich [pełna lista]. Salony sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

  • Najlepsze wakacje - specjalne rabaty dla osób dorosłych, dzieci i stałych klientów

Strona internetowa Exim Tours - kliknij tu.

Sun&Fun Holidays

Touroperator Sun&Fun Holidays oferuje wyjazdy do lubianych przez Polaków destynacji: Egiptu, Bułgarii, Tunezji, Turcji oraz Grecji. Wyjazdy, jak opisuje zarząd, kierowane są do lubiących wypoczynek w hotelach z dobrą infrastrukturą, ciekawym programem aktywności i opieką polskojęzycznych rezydentów. Marka istnieje na rodzimym rynku od 17 lat. Biuro sprzedaży znajduje się w Warszawie przy ul. Pruszkowskiej 29/U1.

Promocje

Strona internetowa Sun&Fun Holiday - kliknij tu.

Logos Tour

Historia Logos Tour rozpoczęła się już w 1981 roku. Od tamtego czasu touroperator stale poszerza swoją ofertę, proponując klientom wycieczki na wszystkie kontynenty świata - do Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii, Azji, Europy i na Antarktydę [pełna lista]. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Warszawie. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

Strona internetowa Logos Tour - kliknij tu.

Ecco Holiday

Ecco Holiday swoją działalność rozpoczęło w 2002 roku. Touroperator proponuje swoim klientom wyjazdy krajowe [pełna lista] oraz zagraniczne - m.in. do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Egiptu, Francji, Portugalii, Włoch, Węgier, na Maltę oraz Cypr. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

Strona internetowa Ecoo Holiday - kliknij tu.

Rego-Bis

Rego-Bis to touroperator specjalizujący się w organizacji podróży na Bałkany, jednak klienci biura mogą skorzystać także z ofert wyjazdów m.in. do Austrii, Hiszpanii, Turcji, Słowenii, Meksyku, Polski, Tajlandii, na Maltę czy Sri Lankę. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Katowicach. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

Strona internetowa Rego-Bis - kliknij tu.

Best Reisen

Chociaż touroperator specjalizuje się w organizacji wycieczek do egzotycznych destynacji (Zdjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka, Seszele, Malediwy, Katar oraz więcej państw Azji i Afryki), w ofercie nie brak również dobrze znanych Polakom kierunków - m.in. Malty, Egiptu, Cypru, Tunezji czy Bułgarii [lista wszystkich kierunków]. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Biuro sprzedaży również zlokalizowane jest w stolicy przy ul. Paryskiej 23A.

Promocje

Strona internetowa Best Reisen - kliknij tu.

Prima Holiday

Prima Holiday działa od 2013 roku. Touroperator oferuje wyjazdy do m.in. Tunezji, Egiptu, Turcji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii czy Albanii. Kierunki egzotyczne proponowane przez biuro to: Malediwy, Mauritius, Dominikana, Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka, Indonezja i Margarita. Operator organizuje także wyjazdy objazdowe i krótkoterminowe typu City Break do Paryża, Lizbony, Rzymu czy Barcelony. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Biuro sprzedaży zlokalizowane jest w stolicy przy ul. Joachima Lelewela 18.

Promocje

Strona internetowa Prima Holiday - kliknij tu.

Wakacje.pl

Wakacje.pl to serwis internetowy zajmujący się porównywaniem i sprzedażą ofert ok. 40 touroperatorów. Wśród nich znajdziemy propozycje od Rainbow Tours, Nekery, Logos Tour, Sun&Fun Holidays, Ecco Holiday, Best Reisen, Atlas Tours, Exim Tours czy Itaki. Na terenie naszego kraju pod szyldem „Wakacje.pl” działa ponad 200 salonów stacjonarnych. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

  • Promocje - promocje wybranych biur podróży

Strona internetowa Wakacje.pl - kliknij tu.

Travelplanet.pl

Travelplanet.pl to serwis internetowy zajmujący się porównywaniem i sprzedażą ofert ok. 50 touroperatorów, m.in. Rainbow Tours, Nekery, Rego-Bis, Sun&Fun Holidays, Retman, Snowtrex, OK Tours, Grecos Holiday czy Kompas Poland. Na terenie naszego kraju pod szyldem „Travelplanet.pl” działa ponad 80 salonów stacjonarnych. Biura sprzedaży na terenie Polski - lista.

Promocje

  • Promocje - promocje touroperatorów z podziałem na sezony letni oraz zimowy.

Strona internetowa Travelplanet.pl - kliknij tu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal podróżniczy za horyzontem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży