Inwazja węży w Rzymie. Gady wypełzły na ulice, w mieście narasta panika. To już kolejna plaga!

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Wideo
od 16 lat
Plaga dzikich zwierząt w Rzymie budzi niepokój mieszkańców i turystów. Ostatnio narasta liczba incydentów związanych z pojawianiem się węży w różnych częściach miasta. Mieszkańcy, niezadowoleni z braku specjalnej jednostki zajmującej się tym problemem, zmuszeni są zgłaszać incydenty na policję.

Spis treści

Plaga dzikich zwierząt w Rzymie

W Rzymie rośnie niepokój. Mieszkańcy coraz częściej spotykają węże na swojej drodze, co powoduje narastającą panikę w mieście. Choć większość z tych gatunków jest niejadowita, zgłoszenia dotyczące tych gadów napływają do policji i innych służb coraz częściej.

W Rzymie narasta panika. Mieszkańcy coraz częściej natykają się na węże. Incydenty zgłaszane są na policję. Eksperci uspokajają, że na szczęście w większości
W Rzymie narasta panika. Mieszkańcy coraz częściej natykają się na węże. Incydenty zgłaszane są na policję. Eksperci uspokajają, że na szczęście w większości ludzie mają do czynienia z gatunkami niejadowitymi. Taviphoto/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Policja oraz inne służby w Rzymie otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących obecności węży. Występują one w różnych miejscach, takich jak parki, osiedla, ulice i chodniki. Mieszkańcy stolicy Włoch są zaniepokojeni tym zjawiskiem. Niepokój wzbudza fakt, że jest to kolejna plaga, która dotknęła miasto. Wcześniej mieszkańcy Rzymu mieli do czynienia z problemem dzików.

Coraz więcej węży pojawia się w Rzymie, a to powoduje, że mieszkańcy czują się niepewnie i zaniepokojeni. W przypadku takich incydentów zgłaszanych jest to na policję, jednak brakuje specjalnej jednostki zajmującej się tego rodzaju sprawami. Mieszkańcy Rzymu nie czują się bezpiecznie w parkach, na skwerach ani nawet na swoich własnych osiedlach, ponieważ węże mogą pojawić się w dowolnym miejscu.

Węże w Rzymie budzą niepokój mieszkańców i turystów

Pomimo że większość węży spotykanych w Rzymie jest niejadowita, funkcjonariusze uspokajają obywateli. W mieście można zazwyczaj napotkać zaskrońce, węże czteropasiaste oraz zielone węże biczowe. Niemniej jednak mieszkańcy nadal żywią obawy.

Wąż w trawie
Rzym zmaga się z plagą dzikich węży. Mieszkańcy odczuwają niepokój, widząc węże na parkach, skwerach czy nawet na osiedlach. Mimo że większość z tych gatunków jest niejadowita, Rzymianie wciąż czują się niebezpiecznie. Spotkanie węża takiego jak na zdjęciu jest mało prawdopodobne. siempreverde22/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Węże, które można spotkać w Rzymie, to zwykle dzikie osobniki zamieszkujące tereny zielone, ale czasami również uciekające od swoich właścicieli. Na szczęście takie przypadki są znacznie rzadsze. Niedawno doniesiono o znalezieniu trzymetrowego pytona na jednej z ulic w centrum miasta. W kwietniu z kolei usunięto ponad dwumetrowego przedstawiciela tego gatunku ze stacji Roma Street.

Niedawno miasto borykało się z dzikami, które wkraczały do miasta w poszukiwaniu pożywienia i przysparzały mieszkańcom wiele problemów. Teraz dołączyły do nich węże. Eksperci ze Stowarzyszenia Earth oceniają, czy napotkane osobniki są jadowite, i potwierdzają, że zgłoszenia dotyczące tych gadów stają się coraz bardziej powszechne.

Jeśli wąż jest niejadowity, nie wymaga to żadnej interwencji. Wszystko dlatego, że te gady żyją na obszarach, gdzie przebywają ludzie.

Władze Rzymu zalecają zachowanie spokoju

Władze miejskie podejmują działania mające na celu zarządzanie tą plagą dzikich węży. Jednak mieszkańcy i turyści nadal czują się zaniepokojeni. Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas spacerów po Rzymie i unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami. W przypadku napotkania węża zaleca się zachowanie spokoju i zachowanie bezpiecznej odległości.

Mimo że sytuacja wywołuje pewne obawy, eksperci zapewniają, że większość węży w Rzymie jest nieszkodliwa dla ludzi. Istotne jest jednak, aby zachować rozwagę i przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas spacerów na terenach zielonych.

W Rzymie narasta panika. Mieszkańcy coraz częściej natykają się na węże. Incydenty zgłaszane są na policję. Eksperci uspokajają, że na szczęście w większości ludzie mają do czynienia z gatunkami niejadowitymi.

Inwazja węży w Rzymie. Gady wypełzły na ulice, w mieście nar...

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży