Spis treści
Dlaczego wiosenne i letnie wycieczki dodają energii?
Wiosna to czas, w którym nie tylko natura budzi się do życia – im cieplej, tym więcej ludzi wychodzi na świeże powietrze i organizuje wycieczki, podczas których odkrywa piękno naszego kraju. Piękna pogoda i słoneczne promienie dają nam solidny zastrzyk energii. Wszystko za sprawą witaminy D.
Witamina D jest wytwarzana w skórze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, które jest składnikiem energii słonecznej. To właśnie synteza skórna jest głównym źródłem tego składnika w organizmie – opisuje Anna Rokicka–Żuk z serwisu StronaZdrowia.pl.
Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Polsce
Tego typu miejsc jest w naszym kraju naprawdę sporo – wszystko zależy od upodobań. Na terenie Polski znajdziemy miejsca oferujące wypoczynek na świeżym powietrzu (a dodatkowo wśród pięknych krajobrazów!), nowoczesne muzea, edukacyjne ścieżki, miasta i wsie pełne zabytków, a nawet całą masę ekstremalnych atrakcji i tajemniczych lokalizacji tylko dla najodważniejszych podróżników. Zastanawiasz się, które miejsca w Polsce warto zwiedzić? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.
Weekend we dwoje w Polsce? Oto ciekawe miejsca na romantyczny pobyt
Aby spędzić niezapomniany weekend w Polsce z drugą połówką, wcale nie trzeba organizować wyjazdu za granicę. Romantycznych widoków, które sprzyjają rozkwitowi uczuć, jest w Polsce na pęczki. Oto kilka z wielu propozycji dla par, które chcą spędzić wolne chwile w naszym kraju:
- spacer po najpiękniejszych plażach w Polsce,
- podziwianie pól kolorowych kwiatów, m.in. tulipanów czy lawendy,
- wizyta w bajkowym zamku Moszna (woj. opolskie),
- lot balonem (organizowane w wielu pięknych zakątkach kraju, m.in. loty nad Jurą Krakowsko-Częstochowską, Doliną Biebrzy czy największymi miastami),
- kameralny wypoczynek nad mazurskimi jeziorami.
Nieco bardziej aktywni mogą także wybrać się na rowerową wycieczkę najpiękniejszymi trasami – wśród nich należy wyróżnić m.in. Velo Dunajec oraz Velo Baltica, która zapewnia wspaniałe widoki na nadbałtyckie wybrzeże.
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend i wakacje – tu warto się zatrzymać
Niektóre miejsca da się zwiedzić w ciągu jednego dnia, inne – z uwagi na ogrom atrakcji – wymagają poświęcenia im dodatkowego czasu. Tego typu lokalizacje warto odwiedzać w weekendy, a nawet zaplanować w nich dłuższy pobyt (np. podczas wakacji).
Oto kilka naszych propozycji:
- city break we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Trójmieście czy Lublinie;
- spokojny weekend w malowniczych miejscowościach, m.in. Lanckoronie, Kazimierzu Dolnym, Sandomierzu, Supraślu czy Tykocinie;
- podróż szlakiem miejsc znanych z filmów i seriali;
- wypoczynek w górach – popularne miasta (Zakopane, Karpacz) oferują wczasowiczom mnóstwo atrakcji, natomiast spokoju można szukać na malowniczych szlakach;
- zwiedzanie pełnych historii zamków – podczas weekendu i wakacji szczególnie polecamy te na Szlaku Orlich Gniazd. Zachwycające krajobrazy i spora dawka wiedzy gwarantowane.
- Najlepsze atrakcje Szlaku Orlich Gniazd. Który odcinek wybrać na wycieczkę w weekend?
- W tych miejscach kręcono kultowy film "Znachor". Zobaczcie zdjęcia
- 15 najlepszych atrakcji we Wrocławiu według Google. Co oferują zwiedzającym?
- Tykocin, czyli jedno z najpiękniejszych miast Podlaskiego. Co tam zobaczyć?
Masz dość nocowania w konwencjonalnych hotelach? Poznaj obiekty noclegowe w pięknych lokalizacjach, które oferują ciszę i wspaniałe widoki.
Tajemnicze i nietypowe miejsca w Polsce. Tylko dla odważnych!
Podczas poszukiwań ciekawych miejsc do odwiedzenia w Polsce, warto zwrócić uwagę także na te, które niejednego turystę przyprawiły o gęsią skórkę. Ich długie i często skomplikowane historie sprawiły, że do dziś o wielu zakątkach krążą legendy.
Możemy pochwalić się licznymi przykładami opuszczonych kompleksów, nawiedzonych zamków i tajemniczych budowli, które rozbudzają wyobraźnię. Jesteś fanem historii z dreszczykiem? Oto miejsca w Polsce, które z pewnością przypadną ci do gustu:
- podkarpacka wieś Jawornik;
- nawiedzone zamki, m.in. Czocha, Chojnik, Ogrodzieniec czy Dunajec;
- Wilczy Szaniec w Gierłoży;
- krajowe piramidy, np. w Rapie, Wągrowcu, Zagórzanach, Międzybrodziu;
- miejsca kultu dawnych pogan (Góra Ślęża, kurhany w Węsiorach, Łysa Góra, kamienne kręgi w Odrach);
- Krzywy Las w Gryfinie;
- kopalnia uranu w Kletnie;
- opuszczony szpital psychiatryczny Zofiówka w Otwocku
- oraz inne opuszczone miejsca, m.in. Pstrąże, kompleks wypoczynkowy w Miałkówku, wieś Małga.
Wielbiciele mniej mrocznych atrakcji też nie powinni narzekać na nudę, bowiem w okolicach niemal każdej miejscowości można znaleźć sporo ciekawostek. O najbardziej interesujących wspominamy w poniższym artykule:
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj StronaPodrozy.pl!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?