Najniebezpieczniejsze kraje dla samotnych turystek w 2023 roku – Turcja i Egipt wysoko w rankingu. Gdzie jeszcze nie warto jechać solo?

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
CC BY 2.0Para podróżników, na podstawie kilku wskaźników stworzyła ranking państw, do których samotne turystki nie powinny wybierać się w tym roku. Zobaczcie, w których krajach lepiej mieć towarzystwo.
CC BY 2.0Para podróżników, na podstawie kilku wskaźników stworzyła ranking państw, do których samotne turystki nie powinny wybierać się w tym roku. Zobaczcie, w których krajach lepiej mieć towarzystwo. Flickr.com / PebblePicJay / CC BY 2.0
Podróżowanie do niektórych miejsc w pojedynkę wiąże się z pewnymi komplikacjami, o czym niestety wciąż przekonują się przedstawicieli płci pięknej. W niektórych przypadkach, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej jest odpuścić samotny wyjazd... Gdzie nie warto jechać solo? Oto najniebezpieczniejsze kraje dla samotnych turystek w 2023 roku. Wakacyjni ulubieńcy, m.in. Turcja i Egipt, znaleźli się wysoko w rankingu.

Spis treści

Najniebezpieczniejsze kraje 2023 – kobiety nie powinny jeździć tam solo

Chociaż większość świata stoi przed kobietami otworem, nadal istnieją miejsca, w których poziom bezpieczeństwa pozostawia wiele do życzenia – szczególnie, jeśli dotyczy to przedstawicielek „piękniejszej" części populacji. Przestępstwa seksualne, napaści i podobne zdarzenia, których celem są podróżujące samotnie kobiety, nie są niestety rzadkością w najniebezpieczniejszych krajach świata – to właśnie ich powinny unikać podróżniczki odkrywające świat bez towarzystwa. Do których państw w 2023 roku nie powinna wybierać się płeć piękna?

Wysoko na liście znalazły się popularne wśród Polaków kierunki, m.in.:

 • Turcja,
 • Egipt,
 • Dominikana
 • i inne.
CC BY 2.0Para podróżników, na podstawie kilku wskaźników stworzyła ranking państw, do których samotne turystki nie powinny wybierać się w tym roku. Zobaczcie, w których krajach lepiej mieć towarzystwo.

Najniebezpieczniejsze kraje dla samotnych turystek w 2023 ro...

Ranking został stworzony przez parę podróżników: Ashera i Lyric Fergussonów, którzy w swojej ocenie kierowali się takimi wskaźnikami jak m.in. bezpieczeństwo na ulicach kraju, umyślne zabójstwa kobiet, przemoc seksualna niepartnerska, przemoc seksualna stosowana przez partnera, dyskryminacja prawna, globalna luka płci, indeks nierówności płci oraz postawy społeczne dotyczące przemocy wobec kobiet.

Dokąd turystki mogą podróżować bez obaw? Polacy mogą być dumni

Według autorów rankingu, najbezpieczniejszym krajem świata dla samotnych podróżniczek jest Hiszpania. Tuż za nią uplasowały się Singapur i Irlandia. Polacy także mogą być bardzo dumni ze swojego kraju – Polska znalazła się w pierwszej 10 państw, po których kobiety mogą podróżować solo bez strachu. Jak przedstawia się lista najbezpieczniejszych destynacji dla kobiet?

 1. Hiszpania
 2. Singapur
 3. Irlandia
 4. Austria
 5. Szwajcaria
 6. Norwegia
 7. Portugalia
 8. Chorwacja
 9. Kanada
 10. Polska
od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży