Schroniska Kotliny Kłodzkiej: Jagodna, Zygmuntówka, Orlica i inne. Klimatyczne noclegi wśród górskich szczytów i pięknych widoków

Emil Hoff
Emil Hoff
Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju to może najstarszy budynek w całym Zieleńcu. W tym zabytku można nie tylko przenocować, ale i dobrze zjeść. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0.
Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju to może najstarszy budynek w całym Zieleńcu. W tym zabytku można nie tylko przenocować, ale i dobrze zjeść. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. Jacek Halicki, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0
Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej mogą mieć różną formę. Kto chętny, znajdzie dla siebie miejsce nawet w odrestaurowanym pałacu. Ale prawdziwą gratkę dla turystów, entuzjastów górskich wycieczek, stanowią schroniska. To proste hotele prowadzone z sercem przez pasjonatów dla pasjonatów. Jeśli kochacie góry i chcecie zatrzymać się na nocleg w nietypowym, za to aż kipiącym klimatem miejscu w Kotlinie Kłodzkiej, koniecznie spróbujcie nocowania w jednym z regionalnych schronisk. Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych schronisk na pełen niezwykłej atmosfery nocleg w górach wokół Kłodzka.

Spis treści

Schroniska Kotliny Kłodzkiej. Te miejsca mają dusze

Klimatyczne noclegi mogą dziś przebierać przeróżne formy, od domków na drzewie, przez luksusowe namioty, apartamenty w zamkowych wieżach, po jurty rozbite wśród pól. Miejsc na glamping w Polsce nie brakuje. Jednak osobną kategorię niezwykłych noclegów i atrakcje same w sobie stanowią górskie schroniska.

Schroniska górskie to najczęściej proste hotele lub hostele, oferujące tani nocleg bez zbędnych wygód, za to z mocą dodatkowych atrakcji. Schroniska w Kotlinie Kłodzkiej tulą się do zboczy najciekawszych i najpiękniejszych szczytów lub skarp wznoszących się nad malowniczymi miasteczkami. Można w nich odpocząć i przenocować, zrobić grilla lub ognisko, nieźle zjeść, a przede wszystkim nasiąkać niesamowitą atmosferą gór.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej dla miłośników historii i natury

Schroniska w Kotlinie Kłodzkiej najczęściej należą do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) i prowadzone są przez pasjonatów turystyki górskiej. To często stare budynki o pięknej architekturze, gdzie każda deska była świadkiem historii. Cechą wspólną schronisk w Kotlinie Kłodzkiej są piękne widoki, które rozpościerają się z tarasów i werand.

Nocleg w schronisku to świetny przerywnik w czasie dłuższej wycieczki. Dla pasjonatów historii gór taki postój może być prawdziwą przygodą – schroniska często stanowią turystyczne serce danego mikroregionu, często organizuje się w nich dodatkowe atrakcje, kursy, szkolenia, a nawet całe kolonie dla dzieci i turnusy dla dorosłych.

Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych schronisk Kotliny Kłodzkiej wraz z praktycznymi informacjami na temat warunków, dojazdu i cennika. Na pewno przydadzą Wam się przy organizowaniu wycieczki do Kotliny Kłodzkiej. Opisaliśmy dla Was:

 • Schronisko „Na Śnieżniku” w Międzygórzu
 • Schronisko „Jagodna” w Spalonej
 • Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju
 • Schronisko „Pod Muflonem” w Dusznikach-Zdroju
 • Schronisko „Na Szczelińcu” w Karłowie
 • Schronisko „Pasterka” w Górach Stołowych
 • Schronisko „Zygmuntówka” w Jugowie

Każdemu opisowi towarzyszy mapa i zdjęcia. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po schroniskach górskich Kotliny Kłodzkiej.

Schronisko „Na Śnieżniku” w Międzygórzu

Schronisko „Na Śnieżniku” w Międzygórzu słynie z imprez sylwestrowych i kolonii dla dzieci. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0.
Schronisko „Na Śnieżniku” w Międzygórzu słynie z imprez sylwestrowych i kolonii dla dzieci. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. Jacek Halicki, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

Wędrujący przez Halę pod Śnieżnikiem mogą zatrzymać się w schronisku „Na Śnieżniku”. Jak wskazuje nazwa, to schronisko przytula się do zachodniego stoku góry Śnieżnik, mniej więcej 200 m poniżej szczytu, na wysokości 1218 m n.p.m.

W 1871 r. na Hali wzniesiona została gospoda turystyczna, która w kolejnych dekadach ulegała wielokrotnym przebudowom. W 1947 r. budynek przejął Zarząd Schronisk Górskich Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, a w sezonie letnim kolejnego roku uruchomiono schronisko. Od 1950 r. schronisko „Na Śnieżniku” należy do PTTK. Dziś schronisko oficjalnie nosi imię Zbigniewa Fastnachata, dzierżawcy, który w latach 80. XX w. doprowadził do zakrojonego na szeroką skalę remontu i modernizacji obiektu.

Oferta schroniska „Na śnieżniku”

W schronisku „Na Śnieżniku” można wynająć pokoje:

 • 2-osobowy za 80 zł/os.
 • 4-osobowy za 60 zł/os.
 • 6-osobowy za 55 zł/os.
 • 8-osobowy za 50 zł/os.
 • 10-osobowy za 44 zł/os.

Pary lub pary z dzieckiem mogą wynająć apartament o podwyższonym standardzie w cenie 110 zł od osoby.

Schronisko „Na Śnieżniku” pobiera też jednorazową opłatę za pościel (15 zł), a także dodatkową opłatę za przyjęcie psa (też 15 zł).

Schronisko czynne jest przez cały rok, także w dni świąteczne. Meldować można się w godz. 8:00-21:00. Miejsca noclegowe w schronisku „Na Śnieżniku” można rezerwować TUTAJ.

W obiekcie organizowane są także obozy i kolonie dla dzieci, rajdy, zimowiska, imprezy okolicznościowe, np. sylwestrowe.

Przygotuj się na wyprawę w góry

Materiały promocyjne partnera

Schronisko „Jagodna” w Spalonej

Schronisko „Jagodna” w Spalonej swego czasu gościło marszałka III Rzeszy. Do dziś można usiąść na tej samej zabytkowej sofie, na której sylwestra świętował
Schronisko „Jagodna” w Spalonej swego czasu gościło marszałka III Rzeszy. Do dziś można usiąść na tej samej zabytkowej sofie, na której sylwestra świętował Hermann Goering. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. Jacek Halicki, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

„Jagodna” to malowniczo położone schronisko na Przełęczy Spalona w Górach Bystrzyckich. Przełęcz stała się atrakcję przyciągającą piechurów już w 1864 r., kiedy poprowadzono tu drogę z Nowej Bystrzycy. Od 1870 r. na przełęczy gości przyjmowała gospoda, którą w latach 20. XX w, wykupiło Kłodzkie Towarzystwo Górskie, by zorganizować pierwsze na przełęczy schronisko. Mogło się ono poszczycić dużą werandą z pięknym widokiem, który podziwiał nawet marszałek III Rzeczy Hermann Goering w czasie sylwestrowej nocy w 1942 r.

Po II wojnie światowej schronisko popadło w ruinę, ale w 1948 r. przejął je i odbudował kłodzki oddział PTTK. Nazwa „Jagodna” została nadana schronisku w latach 60. XX w.

Oferta schroniska „Jagodna”

Dziś w schronisku „Jagodna” odpocząć może łącznie 56 osób w pokojach mieszczących od 2 do 7 osób, w cenach od 50 do 45 zł/os. Łazienki znajdują się w korytarzu. Jest też pole namiotowe (25 zł/os.). Turyści lubiące wygody mogą wynająć miniapartament dla 4 osób „Jama Jagodna”, znajdujący się tuż przy schronisku.

Schronisko „Jagodna” ma też ofertę dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób, zostających nie krócej niż 3 noce. Nocleg kosztuje wtedy 45 zł/os., wyżywienie 80 lub 65 zł/os. (wariant 2 lub 3 posiłki).

Organizowane są także zajęcia edukacyjno-przygodowo-szkoleniowe „Bystrzyckie dla Bystrzaków”, które mogą służyć jako zielona szkoła, kolonie lub ciekawa wycieczka dla dorosłych.

Miejsca noclegowe w schronisku „Jagodna” można rezerwować mailowo lub telefonicznie:
e-mail: [email protected]
tel.: 695 777 635 ; 74 811 98 16

Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju

Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju to może najstarszy budynek w całym Zieleńcu. W tym zabytku można nie tylko przenocować, ale i dobrze zjeść. Zdjęcie
Schronisko „Orlica” w Dusznikach-Zdroju to może najstarszy budynek w całym Zieleńcu. W tym zabytku można nie tylko przenocować, ale i dobrze zjeść. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. Jacek Halicki, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

Schronisko „Orlica” położone jest w Górach Orlickich, na szczęście nie gdzieś w dzikich ostępach, lecz w Zieleńcu, dzielnicy Dusznik-Zdroju. To być może najstarszy budynek Zieleńca, wzniesiony w 1878 r. Będąc w Dusznikach-Zdroju koniecznie odwiedźcie Muzeum Papiernictwa!

Schronisko „Orlica” prezentuje się okazale, ma mansardowy dach i tzw. wyżkę, czyli nadbudowane niewielkie piętro. Budynek niemal od początku swego istnienia służył za schronisko turystyczne z przerwą na lata 50. XX w., kiedy zorganizowano w nim stację turystyczną Polskiej Akademii Nauk.

Oferta schroniska „Orlica”

Dziś w schronisku „Orlica” przenocować mogą łącznie 34 osoby w pokojach mieszczących od 2 do 4 gości. Specjalnością schroniska jest dobra kuchnia – działa tu jadłodajnia z ofertą śniadań i obiadów.

Cennik schroniska „Orlica” wygląda następująco:

 • Pokój 2-osobowy: 100 zł/noc.
 • Pokój 3-osobowy: 120 zł/noc.
 • Pokój 4-osobowy: 160 zł/noc.

Pokoje można rezerwować telefonicznie po godz. 16:00 pod numerem: 0048 609 000 088.

Schronisko „Pod Muflonem” w Dusznikach-Zdroju

Schronisko „Pod Muflonem” w Dusznikach-Zdroju słynie z głowy barana zawieszonej na ścianie w jadalni. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0.
Schronisko „Pod Muflonem” w Dusznikach-Zdroju słynie z głowy barana zawieszonej na ścianie w jadalni. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. Martin Geisler, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

Schronisko „Pod Muflonem” stoi na Ptasiej Górze tuż przy lesie, z pięknym widokiem na Duszniki i Góry Stołowe, Sowie, Bardzkie i Lewińskie, a przy pogodzie nawet i Karkonosze. Pierwotnie budynek był oborą – trzymano tu krowy, których mleko wykorzystywano do kuracji mlecznej, bardzo modnej w Dusznikach w początkach XIX w.

Obok obory stał też budynek mieszkalny, a całe gospodarstwo było tak malowniczo położone, że zaczęli je chętnie odwiedzać duszniccy kuracjusze. Nie minęło więc wiele czasu, nim budyneczek przearanżowano na gospodę, serwującą piwo zamiast mleka. W latach międzywojennych w gospodarstwie działało już schronisko turystyczne, które po wojnie zostało rozbudowane o restaurację. Nazwę „Pod Muflonem” schronisko zawdzięczało spreparowanej głowie muflona (podgatunek owcy), wiszącej na ścianie jadalni.

Oferta schroniska „Pod Muflonem”

Dziś schronisko „Pod Muflonem” prowadzone jest przez PTTK i cieszy się sporym zainteresowaniem dzięki pięknym widokom. Jest tu 48 miejsc noclegowych z łazienkami w korytarzu. Ceny w schronisku „Pod Muflonem” są następujące:

 • Pokój 2-osobowy: 40 zł/os.
 • Pokój 3-osobowy: 35 zł/os.
 • Pokój 4-, 5- i 7-osobowy: 30 zł/os.
 • Dzieci do 5 lat: bezpłatnie
 • Koty i psy: dopłata 5 zł

W długie weekendy ceny są o 5 zł wyższe. Obowiązuje też jednorazowa opłata za pościel (10 zł/os.) i uzdrowiskowa (4,50 zł/os.).
Rezerwacji miejsca można dokonać online TUTAJ.

Schronisko „Na Szczelińcu” w Karłowie

Szczeliniec Wielki to niezwykła góra, nie tylko dlatego, że to najwyższy szczyt Gór Stołowych. Wśród jej malowniczych załomów i nietypowo ukształtowanych ścian turyści mogą podziwiać całe tzw. skalne miasto. Już król pruski Fryderyk Wilhelm II zachwycał się tutejszymi krajobrazami. Pierwsza drewniana altana, dająca schronienie wędrowcom, powstała na Szczelińcu w 1815 r.

Już 30 lat później wzniesiono nowe schronisko w stylu tyrolskim, zdolne pomieścić więcej turystów, zmierzających na Szczeliniec.

Od 1950 r. schronisko „Na Szczelińcu” znajduje się pod pieczą PTTK. W 2006 r. przeszło gruntowny remont. Warunki są tu wybitnie turystyczne – do schroniska nie można dojechać samochodem, a towary wciągane są za pomocą specjalnego wyciągu. Do schroniska „Na Szczelińcu” można dojść albo od strony Karłowa po żółtym szlaku (łatwiej, ale dłużej), albo od strony góry Pasterki (trasa krótsza, ale trudniejsza).

Warto jednak odwiedzić schronisko „Na Szczelińcu” dla samego widoku Karkonoszy z tzw. Wielkiego Tarasu – zabezpieczonego skraju skalnego urwiska.

Oferta schroniska „Na Szczelińcu”

Schronisko „Na Szczelińcu” oferuje 36 miejsc noclegowych w pokojach wieloosobowych (od 2 do 10 osób) bez osobnych łazienek. Cennik wygląda następująco:

 • Pokój 2-osobowy: 100/130 zł/os. (wyższa cena obejmuje noclegi od piątku do niedzieli, w długie weekendy i święta)
 • Pokój 4-osobowy: 80/95 zł/os.
 • Pokój 6-osobowy: 60/75 zł/os.
 • Pokój 8-osobowy: 55/70 zł/os.
 • Pokój 10-osobowy: 50/65 zł/os.

Miejsce noclegowe w schronisku „Na Szczelińcu” można zarezerwować TUTAJ.

Schronisko „Pasterka” w Górach Stołowych

Nieopodal Szczelińca Wielkiego turyści mogą skorzystać z jeszcze jednego schroniska PTTK – „Pasterki”, które nazwę bierze od miejscowości kawałek na północ od góry.

Schronisko „Pasterka” nie ma długiej historii. Powstało w latach 60. XX w. w nieczynnej strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza, choć sam budynek pochodzi z lat 20. W 2010 r. schronisko „Pasterka” przeszło remont, na strychu urządzono salę koncertową, a w piwnicach wypożyczalnię nart.

Oferta schroniska „Pasterka”

Schronisko „Pasterka” oferuje 49 miejsc noclegowych w pokojach mieszących od 2 do 8 osób. W nowo udostępnionym skrzydle mieszkaniowym – tzw. Hercogówce – dostępne są jeszcze trzy pokoje i jedno mieszkanie typu studio. Dostępne jest także pole namiotowe.

Cennik schroniska „Pasterka” wygląda następująco:

 • Pokój 2-osobowy: 130/140 zł (wyższa cena dotyczy noclegów w weekendy)
 • Pokój 4-osobowy: 200/240 zł
 • Pokój 6-osobowy: 300/360 zł
 • Opłata za pościel to dodatkowe 12 zł.
 • Pokój 2-osobowy z rozkładaną sofą w Hercogówce: 195/215 zł
 • Pokój 2-osobowy w Hercogówce: 175/195 zł
 • Pokój 3-osobowy w Hercogówce: 240/265 zł
 • W ceny wliczona jest pościel
 • Pole namiotowe: 25 zł/os.
 • Camper na parkingu: 15 zł/os.

Miejsca noclegowe można rezerwować mailowo i telefonicznie:
e-mail: [email protected]
Tel.: 48 74 817 90 19

Schronisko „Zygmuntówka” w Jugowie

Schronisko „Zygmuntówka” w Jugowie to ostatnie z trzech, założonych niegdyś na Przełęczy Jugowskiej. Działa od 1926 r. Zdjęcie na licencji CC BY-SA
Schronisko „Zygmuntówka” w Jugowie to ostatnie z trzech, założonych niegdyś na Przełęczy Jugowskiej. Działa od 1926 r. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. MOs810, wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

Na turystów przemierzających Przełęcz Jugowską czeka schronisko „Zygmuntówka”, położone na stokach góry Rymarz na wysokości 740 m n.p.m, niedaleko stacji GOPR. Schronisko otwarto w 1926 r. Z trzech schronisk, działających swego czasu na Przełęczy Jugowskiej, tylko to jedno zachowało się do dziś. Zostało ponownie uruchomione w 1956 r. Z inicjatywą wyszedł działacz turystyczny Zygmunt Scheffner z Wałbrzycha i to jego imię nosi dziś schronisko „Zygmuntówka”.

Oferta schroniska „Zygmuntówka”

W urokliwym schronisku w stylu tyrolskim może odpocząć 31 wędrówców. We wszystkich pokojach jest darmowe wifi, do tego umywalki z ciepłą wodą, ale łazienki i sanitariaty znajdują się w korytarzu.,

Cennik w schronisku „Zygmuntówka” wygląda następująco:

 • Pokój 2-osobowy Adriatyk: 60 zł/os.
 • Pokój 2-osobowy (nr 5): 50 zł/os.
 • Pokój 5-osobowy: 45 zł/os.
 • Pokój 7-osobowy: 45 zł/os.
 • Pokój 8-osobowy: 45 zł/os.
 • Pole namiotowe: 25 zł/os.
 • Opcjonalna dopłata za pościel: 15 zł
 • Zwierzęta: 10 zł za dobę

Honorowane są zniżki 20% dla członków PTTK, posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Karty Bielawianina.

W schronisku „Zygmuntówka” działa także bufet, w którym można zjeść śniadanie, obiad lub wypić kawa albo herbatę.

Rezerwacji noclegu w schronisku „Zygmuntówka” można dokonać mailowo pod adresem: [email protected]

Poznawanie gór ziemi kłodzkiej. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo w górach. O czym należy pamiętać?

Góry przyciągają turystów jak magnes i trudno się dziwić – są piękne i pełne atrakcji, od pięknych zakątków po fascynujące zabytki. Nie wolno jednak zapominać, że góry mogą być niebezpieczne. Należy wędrować po nich, stosując się do kilku zasad i zachowując zdrowy rozsądek. Co należy zabrać na wycieczkę w góry? Jakie są numery alarmowe? Czy można iść w góry z psem? Co oznaczają kolory górskich szlaków? Odpowiadamy na najważniejsze pytania, związane z wędrowaniem po górach.

Jak uniknąć wypadku w górach?

 • Sprawdź prognozę pogody i nie wybieraj się na wycieczkę przy niesprzyjających warunkach.
 • Zimą zawsze sprawdzaj przed wyruszeniem stopień zagrożenia lawinowego.
 • Pamiętaj, że jesienią i zimą dni są krótsze – sprawdź godzinę zachodu słońca i planuj wycieczkę tak, by nie iść przez góry po zmroku.
 • Wybierz trasę odpowiednią do swoich umiejętności, kondycji i doświadczenia. Zaplanuj dokładnie marsz i nie rozstawaj się z mapą. Wyrusz wcześnie, by noc nie zastała Cię w trasie.
 • Wybierz się na wycieczkę w towarzystwie. Co dwie głowy, to nie jedna.
 • Przed wyruszeniem na szlak poinformuj o swojej wyprawie personel schroniska lub hotelu.

Jakie są numery alarmowe do wzywania pomocy w górach?

W Polsce działa zintegrowany system ratownictwa górskiego. Numery, które powinien znać każdy turysta, wybierający się w góry, to:

601 100 300 – numer główny

985 – numer alarmowy

112 – numer ratunkowy

Jakie aplikacje mobilne są najbardziej przydatne w górach?

Ratunek – po uruchomieniu program automatycznie wybiera odpowiedni numer alarmowy (TOPR, GOPR albo MOPR lub WOPR) i przesyła ratownikom dane o lokalizacji telefonu. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działa aplikacja Ratunek.

Horská záchranná služba – słowacki odpowiednik polskiego Ratunku.

Mapa Turystyczna – wyznacza najlepsze szlaki w górach, w zależności od potrzeb użytkownika. Podaje też odległości i przewidywany czas marszu.

Traseo – oferuje interaktywne mapy z adnotacjami innych użytkowników i możliwość zakupu map do użycia offline.

Monitor Burz – aplikacja podająca krótkoterminową prognozę pogody.

Polskie Góry – po skierowaniu aparatu na horyzont, program wyświetla nazwy widocznych szczytów.

SkiRaport – informuje o warunkach pogodowych na polskich stokach narciarskich.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie aplikacje na telefon najbardziej przydadzą się w górach.

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Warunki pogodowe w górach są różne o każdej porze roku i zmieniają się szybko. Jest jednak kilka rzeczy, które powinien mieć ze sobą i na sobie każdy turysta wybierający się w góry.

Odpowiedni strój – buty za kostkę z grubym bieżnikiem, kurtka przeciwdeszczowa, sweter, nakrycie głowy. Zima także raki na buty i stuptuty chroniące nogawki przed przemoczeniem.

Odpowiedni prowiant – zapas wody, suche zapasy w dostosowane od pory roku (np. latem mięso szybko się psuje). Zimą termos z gorącą zupą lub herbatą może nie tylko wzmocnić ciało, ale i podnieść morale turysty.

Mapa – tradycyjna lub cyfrowa w telefonie, niezbędna do nawigacji.

Apteczka – należy mieć ze sobą przynajmniej podstawowe przybory do opatrywania ran, skaleczeń i otarć, przydać się też może środek przeciwbólowy.

Powerbank – jeśli posługujemy się telefonem do nawigacji, musimy zadbać o to, by urządzenie nie rozładowało się, kiedy akurat będzie najbardziej potrzebne. Zapas energii można przechować w powerbanku.

Latarka – przydatna, jeśli zdarzy nam się zabawić w górach do wieczora.

Kije trekkingowe – bardzo przydatne na trudniejszych szlakach, odciążają kolana zwłaszcza w czasie zejść.

Co oznaczają kolory szlaków górskich?

Szlaki górskie oznaczane są na mapach i w terenie różnymi kolorami. Nie wskazują one jednak – jak uważa wiele osób – poziomu trudności danego szlaku, lecz raczej jego długość i/lub funkcję. Oto objaśnienia poszczególnych kolorów szlaków:

Czerwony – szlak główny, często wiedzie przez najbardziej popularne i atrakcyjne miejsca i szczyty

Niebieski – szlak długodystansowy

Zielony – szlak krótki, ale pełen atrakcyjnych turystycznie miejsc

Żółty – droga dojściowa, np. do schroniska albo łącznikowa między szlakami

Czarny – tak samo jak żółty; oznaczenie rzadko używane

Dowiedz się więcej na temat kolorów oznaczeń szlaków górskich.

Czy można iść w góry z psem?

Można, ale tylko po wyznaczonych szlakach.

W Tatrach to Droga pod Reglami i Dolina Chochołowska, w Beskidach np. Park Krajobrazowy Beskidu Małego i Śląskiego, wPieninach np. Wąwóz Homole,większość szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego, szlaki Parku Krajobrazowego Gór Sowich, Jeleniowski Park Krajobrazowy w Górach Świętokrzyskich.

Zapoznaj się z pełną listą szlaków, którymi można się udać w góry z psem.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie